اقامت پس از تحصیل در کانادا

کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد و خیلی از شما هم دوست دارید که در این کشور تحصیل کرده یا حداقل بعد از تحصیل پا به این کشور بگذارید و در آنجا مقیم شوید. در حقیقت اقامت پس از تحصیل در کانادا می ‌تواند یکی از بهترین روش ‌ها برای زندگی در این کشور باشد اما لازمه انجام این کار این است که از قبل اطلاعات کافی جمع آوری کرده و بدانید که چه روش ‌هایی برای انجام این کار وجود دارد تا بتوانید راحت ‌تر موفق به انجام آن بشوید. پس تا انتها این مطلب را دنبال کنید.

روش ‌های اقامت پس از تحصیل در کانادا

اگر شما هم قصد دارید که تحصیلات خود را در یکی از کالج ‌ها یا دانشگاه ‌های کانادا به اتمام برسانید و می ‌خواهید بعد از آن در کانادا اقامت داشته باشید، می ‌توانید این کار را از طریق روش ‌های مختلفی انجام دهید.‌ بهترین روش ‌ها از طریق راهکار های زیر است که معمولاً جزء رایج ‌ترین روش ‌ها هم هستند.

سیستم اکسپرس انتری

در بین همه روش ‌های موجود اگر بخواهیم بهترین روش را به شما معرفی کنیم، باید سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری را نام ببریم. سیستم اکسپرس اینتری که به آن ورود سریع هم می‌ گویند، یک سیستم مهاجرتی است که دولت کانادا از سال ۲۰۱۵ آن را به عنوان یک روش مناسب برای مهاجرت در نظر گرفته و شما از این طریق می ‌توانید موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور بشوید. کل مناطق کانادا شامل این نوع روش مهاجرتی می ‌شوند و برای کل استان‌ های این کشور مورد استفاده است. سیستم اکسپرس انتری در واقع تعدادی برنامه‌ های متنوع مهاجرتی به عنوان زیرمجموعه دارد که شما به عنوان فردی که فارغ التحصیل کانادا است، می ‌توانید از آن استفاده کرده و در کانادا اقامت پس از تحصیل داشته باشید.

برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی

برنامه مهاجرتی دیگری با عنوان تجربه کانادایی وجود دارد که آن هم زیر مجموعه سیستم اکسپرس انتری قرار می ‌گیرد. اگر به دنبال یک راه سریع هستید تا بتوانید اقامت پس از تحصیل در کانادا داشته باشید، برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی بهترین گزینه برای دانشجویانی است که از مؤسسات و دانشگاه‌ های داخل کانادا فارغ التحصیل شده ‌اند. برای اینکه بتوانید از این طریق اقدام کنید، شرایطی نیاز دارید که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

نیروی کار ماهر فدرال

نیروی کار ماهر فدرال هم یکی دیگر از روش ‌های اقامت پس از تحصیل در کانادا است. شما از طریق این روش می ‌توانید به عنوان یک دانشجوی فارغ التحصیل شده از کانادا جزء گزینه ‌هایی به حساب بیایید که قرار است اقدامات دائم را به او بدهند. این روش با برنامه تجربه کانادایی کمی فرق می‌ کند‌. در آن شما نیاز به تجربه کار در کانادا ندارید اما حداقل یک سال در خارج از کشور کانادا باید کار کرده باشید. این برنامه مهاجرتی طبق شایستگی شما انجام می‌شود. اگر امتیاز بالایی در مصاحبه بگیرید، موفق به دریافت دعوتنامه خواهید شد و می ‌توانید برای اقامت دائم اپلای کنید. اگر هم جزء افراد فارغ التحصیلی هستید که تجربه کار نداشتید، نباید از طریق این روش اقدام کنید.

پروسه تبدیل کردن ویزای تحصیلی به اقامت دائم

 شاید شما برای اقامت پس از تحصیل در کانادا بخواهید به گونه ‌ای اقدام کنید که ویزای تحصیلی خود را به یک اقامت دائم تبدیل نمایید. از طریق چنین روشی، کاری که باید انجام دهید‌ این است که:

  • بعد از اینکه تحصیلات خود را در کانادا به اتمام رساندید، یکی از روش‌ های مهاجرتی را انتخاب کنید. مثلاً شما می ‌توانید از روش مهاجرتی فدرال استفاده کرده و ویزای تحصیلی کانادا خود را به اقامت دائم در کشور کانادا تبدیل کنید.
  • اگر بعد از اینکه تحصیلات خود در این کشور را به اتمام رساندید، قصد داشتید از طریق برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی اقدام کرده و اقامت دائم در این کشور را بگیرید؛ باید مدرک یک سال سابقه کار را ارائه دهید.
  • برای اینکه بتوانید یک سال سابقه کار را که لازمه اخذ اقامت دائم است، در این کشور به دست بیاورید، باید بعد از تحصیلاتتان اقدام به دریافت ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا کرده و کارتان را در این کشور آغاز کنید.
  • بعد از اینکه سال اول سپری شد و شما یک سال تجربه کار در کانادا را به دست آوردید، می ‌توانید از سیستم اکسپرس انتری استفاده کرده که از این روش ویزای دانشجویی شما تبدیل به اقامت دائم کانادا می ‌شود.

تحصیل در کانادا

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اگر می ‌خواهید اقامت پس از تحصیل در کانادا داشته باشید, قطعاً یک سری شرایط هستند که باید آن ها را رعایت کرده تا به این مهم دست پیدا کنید. شرایطی که در ادامه به شما معرفی می ‌کنیم, حتماً باید وجود داشته باشند تا موفق به اخذ اقامت دائم بشوید:

  • باید یک سال سابقه کار در کانادا داشته باشید که اگر بخواهیم از لحاظ ساعت آن را بیان کنیم، معادل با ۱۵۶۰ ساعت در طی سه سال قبل از درخواست شما می ‌شود.
  • همچنین باید با مجوز قانونی کار در کانادا حاضر شده و در آنجا کار کنید و این وضعیت شما باید در زمانی باشد که اقامت موقت در کانادا داشته ‌اید.
  • شغلی که شما در این مدت در حال انجامش هستید، باید جزء دسته ‌بندی ملی مشاغل کانادا از صفر تا عدد ۳ باشد.
  • لزوماً نیاز به این ندارید که مدرک تحصیلی ارائه بدهید اما اگر جزء افرادی هستید که از کالج یا دانشگاه در کانادا فارغ التحصیل شده ‌اید، کارتان راحت ‌تر است و به افزایش امتیاز شما کمک می‌ کند. در نتیجه شانستان بالاتر خواهد رفت.
  • نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد؛ این است که بر خلاف خیلی از روش ‌های مهاجرتی، شما از طریق این روش نیازی به اثبات تمکن مالی نخواهید داشت.

اینجا بخوانید: بهترین شهر های کانادا برای زن

در پایان

کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته که همیشه مورد توجه قرار گرفته، طرفداران زیادی برای مهاجرت دارد. ما به خاطر همین این مبحث را در این مقاله باز کردیم و برایتان توضیح دادیم که اقامت پس از تحصیل در کانادا چگونه است و چه روش ‌هایی را در بر می‌گیرد و شما باید چه شرایطی داشته باشید. اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با افراد متخصص در این زمینه هستید، سایت چاوش مهاجر می ‌تواند پاسخگوی سؤالات شما در زمینه اقامت پس از تحصیل در کانادا ، تحصیل در انگلیس و تحصیل در آمریکا باشد و شماره تماس و اطلاعات جزئی ‌تری را در اختیارتان بگذارد‌.

سوالات متداول

آیا ارائه مدرک آیلتس یا تافل هم برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا ضروری است؟

قطعاً شما برای هر روش مهاجرتی باید مدرک زبان ارائه دهید و این جزء بدیهی ‌ترین شرایط است.

آیا اقامت پس از کانادا روند سختی دارد؟

 خیر. خوشبختانه روش ‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و اصلاً هم روند پیچیده و خاصی نیست.

راحت ‌ترین روش اقامت پس از تحصیل در کانادا چیست؟

راحت ‌ترین و رایج‌ ترین روشی که می ‌توانید استفاده کنید، روش اکسپرس اینتری است که شما را هم سریع به نتیجه می ‌رساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *