اقامت پس از تحصیل در انگلیس

بسیاری از دانشجویان ایرانی که در دانشگاه های انگلیس تحصیل کرده اند، تمایل دارند که در این کشور بمانند و زندگی با شرایط ایده آلی را برای خود رقم بزنند. خوشبختانه امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلیس، وجود دارد و متقاضیان می توانند به روش هایی همچون سرمایه گذاری، از طریق کار و… اقامت این کشور را بگیرند. اگر شما هم می خواهید با شرایط و روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلیس آشنا شوید، دعوت می کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مزایای اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلیس

دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلیس، مزایایی دارد از جمله آنکه:

  • اطمینان از آینده شغلی
  • زندگی در کشوری با تنوع فرهنگی، زبان ها و عقاید متنوع
  • تأمین بودن حداقل های زندگی
  • بهره مندی رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان پس از اخذ اقامت دائم انگلستان
  • کیفیت بالای زندگی و امکانات رفاهی
  • و…

نحوه دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلیس

زندگی در انگلیس، شرایط مطلوبی را از جهت اقتصادی، امکانات رفاهی، سیستم آموزشی و بهداشتی برای مهاجران ایرانی فراهم می کند و به همین دلیل برخی از دانشجویان، تمایل دارند که در دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند و پس از تمام کردن تحصیلات خود نیز در کشور بمانند.

اقامت پس از تحصیل در انگلیس با روش های سرمایه گذاری، از طریق کار و یا ازدواج کردن با یک فرد دارای تابعیت انگلیس، امکان پذیر است. در ادامه، شرایط هر یک از این روش ها را توضیح خواهیم داد:

شرایط اقامت پس از تحصیل در انگلستان از طریق کار

دانشجویان ایرانی در انگلیس، مجاز هستند همزمان با تحصیل خود، مشغول به کار هم شوند که البته محدودیت در تعداد ساعات کاری دارند. طبق قوانین انگلیس، در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توان به مدت 20 ساعت در هفته کار کرد و در ماه های تعطیلی دانشگاه هم امکان 40 ساعت کار در هفته وجود دارد.

پس از تمام شدن تحصیلات هم می توان با ورود به یک کار، مدت زمان بیشتری در کشور ماند. روش های مختلفی برای دریافت اقامت کاری انگلیس وحود دارد و دانشجویان بین المللی می توانند بر اساس شرایط خود، از طریق یکی از این روش ها اقدام نمایند. از جمله آنکه:

اخذ ویزای Tier 2 – اقامت کار پس از تحصیل

دانشجویان بین المللی دانشگاه های انگلیس پس از فارغ التحصیل شدن از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند به مدت 2 سال، مجوز اقامت کاری دریافت کنند. همچنین برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری، به مدت 3 سال می باشد.

اقامت مذکور امکان تمدید ندارد و اگر متقاضی در مدت زمان مشخص شده موفق به پیدا کردن کار مناسب نشود، باید از کشور خارج شود. لازم به ذکر است که دانشجویانی که دوره های foundation و pre-master را گذرانده اند مجاز به دریافت ویزای Tier 2 نیستند.

اخذ ویزای Tier 1 – اقامت از طریق کارآفرینی و استارت اپ در انگلیس

یک روش دیگر برای اقامت پس از تحصیل در انگلیس از طریق کار، اخذ ویزای Tier 1 می باشد. در این روش، که به عنوان روش کارآفرینی محسوب می شود، دانشجو باید به اثبات برساند که یک ایده و طرح تجاری جدید دارد و حداقل هم مبلغ 50 هزار پوند برای سرمایه گذاری نیاز است. با این نوع اقامت می توان به مدت 3 سال در کشور ماند و امکان تمدید هم دارد.

اخذ ویزای Tier 2 – با دریافت پیشنهاد کاری یا Job offer از کارفرما در انگلیس

دانشجویانی که بعد از تمام کردن تحصیلات خود در دانشگاه های انگلیس، از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کاری دریافت می کنند، می توانند اقامت 2 ساله دریافت کنند و اقامت آن ها قابل تمدید هم می باشد.

اخذ ویزای Tier 5- اقامت از طریق انجام طرح های تحقیقاتی

دانشجویان با انجام طرح های تحقیقاتی هم می توانند به مدت بیشتری در کشور انگلیس اقامت داشته باشند. البته مدت این نوع اقامت، کوتاه است و تا زمانی که پروژه به اتمام برسد، امکان ماندن در کشور وجود دارد.

چاوش مهاجر

اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه ‌گذاری

اگر بعد از تمام کردن تحصیلات خود در انگلیس، سرمایه کافی دارید می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و مراحل دریافت اقامت دائم خود را طی نمایید. مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در انگلیس، حداقل 2 میلیون پوند می باشد که البته باید از شرایط سرمایه گذاری هم برخوردار باشید.

مبلغ سرمایه گذاری، باید 2 سال قبل از ثبت درخواست شما در یک مؤسسه مالی، مورد تأیید دولت انگلیس قرار بگیرد و باید یک حساب بانکی هم به اسم خودتان باز کنید. همچنین باید به اثبات برسانید که مبلغ را از راه های قانونی به دست آورده اید.

برای سرمایه گذاری در انگلیس، نباید سوء سابقه داشته باشید و حتماً هم باید محل زندگی اصلی شما، کشور انگلیس باشد به طوری که حداقل 50 درصد از کل سال را در این کشور زندگی کنید.


اینجا بخوانید: ویزای سرمایه گذاری انگلیس (مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری)

اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

یک روش دیگر برای دریافت اقامت و تابعیت انگلیس، از طریق ازدواج است. ازدواج با یک شهروند از انگلیس، شرایطی دارد و اگر این شرایط را داشته باشید، می توانید تابعیت کشور را دریافت کنید.

سن شما برای ازدواج در انگلیس باید بالای 18 سال باشد و حداقل هم باید 3 سال قبل از ثبت درخواست خود در این کشور زندگی کرده باشید. دارا بودن سطح زبان مناسب هم از شروط دیگر دریافت تابعیت انگلیس از طریق ازدواج است.

در صورت تمایل به دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلستان از طریق ازدواج، باید آزمون Life in the UK test را نیز پاس کرده باشید.

اخذ تابعیت انگلستان

دریافت تابعیت انگلیس نیازمند شرایط خاص خود می باشد که از جمله این شرایط، به شرح زیر هستند:

  • دارا بودن حداقل 5 سال سابقه زندگی در انگلستان و 12 ماه اقامت دائم در کشور
  • ازدواج با یک فرد انگلیسی و زندگی مشترک با او حداقل برای 3 سال
  • متولد شدن در انگلیس
  • تبعه قانونی بودن والدین

در پایان

همانطور که در این مطلب از وبسایت مهاجرتی چاوش مهاجر توضیح دادیم، دریافت اقامت انگلیس پس از تحصیل، به روش هایی همچون ورود به کار، سرمایه گذاری و ازدواج با یک فرد انگلیسی، امکان پذیر می باشد. بعد از چند سال زندگی در این کشور و برخورداری از دیگر شرایط نیز می توان تابعیت کشور را دریافت کرد.

در صورت نیازمندی به مشاور در زمینه شرایط اپلای در دانشگاه های انگلیس، همچنین خدمات دیگر از جمله ثبت نام لاتاری و دریافت ویزای توریستی انگلیس می توانید از مشاوران مجموعه مهاجرتی چاوش مهاجر، راهنمایی های لازم را دریافت کنید. مشاوران به صورت تلفنی، آماده راهنمایی شما عزیزان می باشند. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

آیا دانشجویان ایرانی کشور انگلیس می توانند پس از تمام کردن تحصیلات خود در این کشور بمانند؟

بله، دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلیس به چند روش امکان پذیر می باشد.

روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلیس چگونه است؟

دانشجویان بین المللی انگلیس می توانند پس از تمام کردن تحصیلات خود از طریق ورود به کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج با فرد انگلیسی، اقامت این کشور را دریافت کنند.

آیا از طریق ازدواج با یک شخص انگلیسی می توان تابعیت این کشور را دریافت کرد؟

بله، می توان با ازدواج کردن با یک فرد انگلیسی، تابعیت این کشور را دریافت کرد. البته شرایطی هم دارد که در این مطلب بررسی کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *