اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا سندی است که به اتباع خارجی اجازه می دهد در موسسات آموزشی تعیین شده در کانادا مانند مدارس، دانشگاه، کالج محلی و کالج عمومی تحصیل کنند. داشتن تمکن مالی برای گذراندن زندگی و توانایی پرداخت شهریه از شروط اصلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. به علاوه نامه ای که تأیید پذیرش شخص برای تحصیل در یک سازمان و موسسه آموزشی تعیین شده در کانادا را ارائه دهد لازمه ورود به کانادا برای مقاصد تحصیل و آموزش است.

ویزای تحصیلی کانادا

توضیحات کارشناسان چاوش مهاجر در اخذ ویزای تحصیلی کانادا را گوش دهید!

انواع ویزای تحصیلی کانادا

به‌ طور کلی ویزای تحصیلی کانادا به ۲ دسته ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کانادا تقسیم‌ بندی می‌شود.

 • ویزای دانشجویی کانادا

این نوع ویزا مختص کسانی است که بیش‌ از ۱۸ سال سن داشته و توسط یکی از کالج‌ ها و دانشگاه‌ های معتبر کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کرده اند.

 • ویزای دانش‌آموزی کانادا

شرایط این نوع ویزای تحصیلی نسبت‌ به ویزای دانشجویی بسیار متفاوت است و مختص افرادی است که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال بوده و جهت تحصیل در یکی از مدارس کشور کانادا اقدام نموده‌ اند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

از جمله شرایط و ضوابط برای اخذ ویزای تحصیلی در کانادا اثبات پذیرش، اثبات هویت و اثبات حمایت مالی است که این سه شرط اصلی برای دریافت مجوز تحصیلی در کانادا است.

 • اثبات پذیرش

مدرسه، کالج و یا دانشگاه شما باید یک نامه پذیرش برای شما ارسال کند که میتواند اصل یا کپی الکترونیکی از تاییدیه پذیرش باشد. زمانی که برای درخواست ویزا اقدام می کنید نامه خود را با درخواست مجوز تحصیلی به همراه داشته باشید. اگر به صورت مشروط پذیرفته شده اید، به این معنی است که باید دوره های پیش نیاز را بگذرانید. برای مثال، این دوره‌ها ممکن است انگلیسی به‌ عنوان زبان دوم یا فرانسوی به ‌عنوان زبان دوم باشد. قبل از اینکه بتوانید برنامه تحصیلی اصلی خود را شروع کنید، باید این موارد را تکمیل کنید.

 • اثبات توانایی مالی

شما باید ثابت کنید که می توانید از خود و اعضای خانواده ای که با شما می آیند تا زمانی که در کانادا هستید حمایت کنید. اینکار را می توانید با مدرکی دال بر داشتن حساب بانکی کانادایی به نام شما اگر پولی را به کانادا منتقل کرده باشید و یا گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی شرکت کننده، مدرک وام دانشجویی یا تحصیلی از بانک، صورت حساب های بانکی شما در 4 ماه گذشته، پیش نویس بانکی که می تواند به دلار کانادا تبدیل شود، اثبات اینکه شما شهریه و هزینه مسکن را پرداخت کرده اید، اگر بورسیه تحصیلی دارید یا در یک برنامه آموزشی با بودجه کانادا هستید، مدرکی مبنی بر پرداخت بودجه از داخل کانادا را باید ارائه کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیازمند اقدامات زیر هستید.

 • اپلای در موسسات آموزشی و دریافت تاییدیه پذیرش

برای اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از موسسات آموزشی  مورد تایید کانادا شروع به مکاتبه و ارائه مدارک  تحصیلی و هویتی خود کنید. در مورد رشته تحصیلی و نوع موسسه آموزشی و شهر مورد نظر خود به ظور کامل تحقیق کنید و مطمئن شوید که در کجا می خواهید در کانادا تحصیل کنید. قبل از شروع فرآیند درخواست ویزای دانشجویی و یا دانش آموزی باید تصمیم بگیرید و اقدام کنید، پس از پذیرش در یکی از دانشگاه، مدارس و  کالج های کانادا، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد که برای درخواست ویزا مورد نیاز است.

 • شروع درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا

به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، کالج و یا مدرسه، زمان آن است که به مرحله بعدی بروید و درخواست ویزای تحصیلی خود را ارائه دهید.

 • ثبت نام در وب سایت مهاجرتی کانادا

به صورت آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا، در وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) اقدام کنید و اگر میخواهید به صورت کتبی مدارک درخواست ویزا را از طریق پست ارسال کنید.

 • ارائه نامه پذیرش

نامه پذیرش خود از یک موسسه آموزشی تعیین شده از دانشگاهی که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده است را ارائه دهید.

 • ارائه تمام مدارک مورد نیاز

مدارکی دال بر منابع مالی کافی برای حمایت از تحصیل خود در کانادا که شامل توانایی در پرداخت هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی باشد را باید ارائه دهید. این به این معنی است که ثابت کنید بین 10000 تا 11000 CAD در سال برای زندگی درکانادا را می توانید تأمین کنید.

مدرکی ارائه دهید که تأیید کند سابقه کیفری نداشته باشید. سوابق پزشکی خود را ارسال کنید که نشان دهد شما در سلامت کامل هستی و در صورت نیاز معاینات پزشکی کامل را ارائه دهید.

تمام مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در کانادا را آماده کنید.

فرم درخواست مجوز دانشجویی پر شده، اصل نامه پذیرش از دانشگاه، یک پاسپورت معتبر که به شما امکان بازگشت به کشور خود را نیز می دهد. دو عکس، با مشخصات نام و تاریخ تولد در پشت آن پر شده باشد.

 • پرداخت هزینه ویزا

فیش و رسید پرداخت هزینه ویزا که 150 دلار کانادا است را باید به همراه داشته باشید. توجه کنید که این هزینه برای بررسی درخواست ویزا و سایر مراحل مانند مشخصات بیومتریک شما صرف خواهد شد.

 • مدارک زبان انگلیسی

مدرک مهارت زبان انگلیسی در لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا گنجانده نشده است. اما اگر از کشوری انگلیسی زبان نیامده اید، دانشگاه های کانادا از شما می خواهند مدارکی دال بر مهارت زبان انگلیسی ارائه دهید. آزمون های زبان پذیرفته شده عبارتند از:

 1. آیلتس آکادمیک
 2. تافل IBT
 3. PTE آکادمیک
 4. C1 پیشرفته
 • قرار ملاقات و مصاحبه بیومتریک

هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا است. این هزینه علاوه بر هزینه درخواست ویزای کانادا یعنی 150 دلاراست. بسته به موقعیت فردی شما، ممکن است برای مصاحبه نیز دعوت شوید.

اپلای در دانشگاه های کانادا

برای تحصیل در کانادا ابتدا نیاز است که در یکی از دانشگاه های کانادا و یا کالج های آن پذیرش تحصیلی بگیرید. برای اینکار نیاز است که ابتدا اپلیکیشن (Application) فرم درخواست آنلاین دانشگاه مورد نظر خود را در وب سایت رسمی دانشگاه بررسی کنید. این فرم شامل اطلاعاتی همچون رشته تحصیلی مورد نظر، ترم تحصیلی، اطلاعات شخصی، سوابق و مدارک تحصیلی، مشخصات استاد توصیه نامه، نمره و مدارک زبان و سایر اطلاعات است. به فرآیند تکمیل اپلیکیشن و آپلود و ارسال مدارک به دانشگاه اپلای (Apply) گفته می شود.

 پس از این مراحل معمولاً گزینه سابمیت (Submit) برای ارسال درخواست وجود دارد که آن را زده تا دانشگاه آن را دریافت و به درخواستتان رسیدگی شود. البته بررسی درخواست اپلای دارای هزینه ای است که هر دانشگاه صرف نظر از اینکه درخواست اپلای پذیرش یا رد شود، دریافت می کند که به آن Application fee گفته می شود.

شرایط پذیرش دانشگاه ها در کانادا با یکدیگر متفاوت است و ممکن است برای رشته های تحصیلی و مقطع تحصیلی خاص متغیر باشد، بنابراین باید وب سایت رسمی مؤسسه آموزشی مدنظر خود را بررسی کنید و ببینید که واجد شرایط اپلای هستید یا خیر.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش کالج و دانشگاه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر

برای اینکه بتوانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید به پاسپورت معتبر نیاز دارید. میزان اعتبار پاسپورت شما باید به گونه ای باشد که مدت زمان اقامت شما در کانادا را پوشش دهد.

 • نامه پذیرش

شما به نامه پذیرش از دانشگاه، کالج و موسسه ای که اپلای کرده اید نیاز دارید. البته باید بدانید که این موسسه در لیست دانشگاه های مورد تأیید اداره مهاجرت قرار داشته باشد.

 • مدارک اثبات منابع مالی

در زمان درخواست مجوز تحصیلی، باید مدرکی مبنی بر وجود بودجه لازم برای پرداخت هزینه های تحصیلی را ارائه دهید. طبق استانداردهای فعلی، شما باید ثابت کنید که بودجه کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی را دارید. اداره مهاجرت کانادا معتقد است که یک دانشجو برای هر سال اقامت شما حداقل به 10000 دلار کانادا نیاز دارد.

 • دو عدد عکس پاسپورتی

دو عکس در اندازه پاسپورت نیاز دارید که مطابق با استانداردهای داده شده باشد. برای درخواست آنلاین، باید یک کپی دیجیتالی از عکس تهیه کنید که نباید بیش از 4 مگابایت باشد. سایر الزامات استاندارد در مورد حالت چهره خنثی، پس زمینه ساده است که  اندازه تصویر باید حداقل 35 میلی متر در 45 میلی متر باشد. عکس باید در طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.

 • مدارک تحصیلی

مدارکی برای اثبات وضعیت تحصیلی یعنی ریز نمرات سه سال اخیر، مدرک دیپلم و اخرین مدرک تحصیلی و سایر مدارک زبان مانند نمرات آزمون ‌هایی مانند تافل، SAT، GRE یا GMAT.

 • تأییدیه WES

این یک تأییدیه از سیستم ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان بین المللی  برای مدرک دانشگاهی است.

 • توصیه نامه

تعیین اینکه چه کسی این توصیه نامه را بنویسد را کالج و دانشگاه پذیرنده مشخص میکند که گاهی معلم، مدیر مدارس و یا اساتید دانشگاه می توانند باشند.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه های که لازم است جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا پرداخت کنید شامل:

 • هزینه درخواست اجازه تحصیلی کانادا
 • هزینه لازم جهت ارائه مشخصات بیومتریک
 • هزینه درخواست پذیرش بر اساس مرکز آموزش انتخابی و ملیت
 • هزینه بیمه سلامت در طول دوره تحصیل

می باشد. در نحوه مدیریت و پرداخت تمامی این هزینه ها شما همراهی تیم چاوش مهاجر را با خود خواهید داشت که مبلغی بیشتر از آنچه که باید پرداخت نشود.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

در خصوص امکان تحصیل رایگان در کانادا ذکر این نکته ضروری است که امکان تحصیل بدون هزینه در این کشور برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد. این در حالی است که تمامی شهروندان کانادا و حتی افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند از  ابتدای شروع تحصیل خود در مهد کودک تا پایان آن در دوره متوسطه می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. اما برای دانشجویان بین المللی تنها با اخذ دریافت بورسیه تحصیلی امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد و عموماً این امکان  فقط مختص دانشجویان مقطع دکتری است.

دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در انواع مختلفی اعم از اسکالرشیپ و فاند  تقسیم بندی می شود. بورسیه اسکالرشیپ تنها بخشی از هزینه و فاند تمامی هزینه ها را پوشش می دهد.  با توجه به تعداد بی شمار متقاضیانی که خواهان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا هستند حساسیت های بسیار زیادی در اعطای بورسیه تحصیلی وجود دارد، از جمله آن ها می‌توان به داشتن مقالات علمی، برخورداری از یک رزومه قدرتمند، دارا بودن مدرک زبان با نمره بالا، اخذ تاییدیه از سوی دانشگاه مقصد و… می باشد.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

 زمانی که تصمیم می‌گیرید تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا به انجام برسانید، یک سری شرایط هست که باید آنها را داشته باشید. مثلاً اینکه یک مدرک زبان معتبر ارائه بدهید یا اینکه در آن رشته مورد نظر در دانشگاه خاص پذیرفته شوید و شرایط آن دانشگاه را رعایت کرده باشید. در کنار همه مواردی که همیشه گفته می‌شود ، نکته‌ای که باید برای دریافت انواع ویزا رعایت کنید، تمکن مالی است.

 تمکن مالی به این معناست که اثبات کنید در آن مدت زمانی که در کانادا یا هر کشور دیگری هستید، می‌توانید از پس مخارج و هزینه‌های خود بر بیایید و با مشکل روبرو نباشید. در واقع دولت مطمئن می‌شود که شما برای پرداخت هزینه‌های روزمره خود نیاز به دولت و آن کشور ندارید و خودتان می‌توانید شرایط زندگی را به خوبی مدیریت کنید اما اثبات تمکن مالی در روش های مختلف مهاجرت به این کشور متفاوت است.

یعنی نحوه اثبات تمکن مالی مهاجرت کاری با نحوه و مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا متفاوت است. نکته دیگر این است که هر کشوری یک مبلغ مشخصی را به عنوان میزان تمکن مالی لازم برای فرد در نظر می‌گیرد. یعنی اگر شما هم اکنون آن مبلغ را در اختیار داشته باشید یا میانگین حساب شما در چند ماه گذشته باشد، یعنی به اندازه کافی توانایی مالی برای زندگی در آن کشور خارجی را دارید و می‌توانید اقدام به کار یا تحصیل کنید. در مورد تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا، شما باید حداقل توانایی تامین یک سال هزینه تحصیل و یک سال هزینه زندگی در شهرهای کانادا را داشته باشید.

 حال اینکه هزینه زندگی بالاتر می‌رود هم؛ می‌تواند باعث افزایش نرخی شود که دولت برای تمکن مالی تعیین کرده است اما چیزی که هم اکنون یعنی در سال 2024 وجود دارد، این است که تمکن مالی برای تحصیل در کانادا به طور میانگین باید بین ۲۵ هزار دلار تا ۴۵ هزار دلار باشد و این میزان از تمکن مالی در کنار دیگر شرایط، می‌تواند شانس شما را برای پذیرش تحصیلی در این کشور بالا ببرد. یعنی اگر شما با یک فرد دیگر در تمامی شرایط یکسان باشید اما تمکن مالی شما بیشتر باشد، قطعاً شانس‌ پذیرشتان هم بالاتر است.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

زمانی که متقاضی درخواست را ثبت کند تا روز تصمیم گیری نهایی و موافقت با درخواست برای هرشخص می تواند متفاوت باشد، به این ترتیب هیچ دوره زمانی خاصی برای پردازش درخواست ویزای تحصیلی کانادا ذکر نشده است. متقاضیان چه  به صورت آنلاین و چه به صورت کاغذی در دفاتر وک ارسال کرده باشند می توانند وضعیت درخواست های خود را از طریق حساب های MyCIC خود مشاهده کنند.

فرآیند بررسی ویزای تحصیلی کانادا

پس از آنکه قرار ملاقات بیومتریک برای ارائه مشخصاتی همچون عکس و انگشت نگاری را انجام دادید و تمامی مدارک لازم را ارائه کردید درخواست شما بررسی خواهد شد. چنانچه مدارک ناقص باشد ممکن است که بدون پردازش اضافی درخواست رد شود. گاهی نیز از متقاضی درخواست می شود مدارک ناقص را تکمیل و دوباره ارسال کند و یا برخی معاینات پزشکی و یا گواهی پلیس را درخواست کنند که مهلت دارید آن را ارائه کنید.

باید توجه داشته باشید که به میزان تأخیر در جمع آوری و تکمیل دوباره مدارک، بررسی ویزا و دریافت آن نیز به نسبت به تأخیر خواهد افتاد. مدت زمانی که طول می کشد پردازش درخواست شما انجام شود می تواند چند هفته بطول بیانجامد که این بستگی به شلوغی سفارت دارد. یک راه آسان برای اطلاع از مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا این است که به صفحه لینک شده Check processing time رفته و طبق تصویر زیر مشخصات را پر کنید.

اطلاع از مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

برای اقامت در کانادا، دانشجویان باید مجوز تحصیلی معتبر داشته باشند. اگر مجوز تحصیل شما قبل از اتمام برنامه تحصیلی منقضی شود، باید برای تمدید مجوز تحصیلی اقدام کنید. در حالت ایده آل، شما باید حداقل 30 روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود درخواست دهید. داوطلبان می توانند درخواست های خود را از طریق پست یا آنلاین ارسال کنند.

ورودی پذیرش تحصیلی کانادا

دانشگاه ها و کالج های کانادا در سه نوبت پذیرش دارند. سه ورودی موجود در کانادا عبارتند از:

ورودی ترم پاییز: ترمی که از ماه سپتامبر شروع می شود

ورودی ترم زمستانی: ترمی  که در ماه ژانویه شروع می شود

ورودی ترم تابستانی: معمولاً از آوریل یا مه شروع می شود.

ما به شما توصیه می کنیم که از قبل درخواست دهید زیرا پذیرش و بورسیه تحصیلی با نزدیک شدن به مهلت درخواست دشوار می شود. همیشه می توان 6 تا 9 ماه قبل از شروع جلسه تحصیلی درخواست داد.

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

هیچ فرآیند یکسان و متمرکزی برای درخواست پذیرش از دانشگاه ها و سایر  موسسات کانادا وجود ندارد. شما باید به صورت آنلاین در وب سایت های مراز آموزشی درخواست دهید و روند درخواست نیز در استان های مختلف و حتی ازمرکزی به مرکز دیگر متفاوت است. مراحل کلی پذیرش در دانشگاه های کانادا به شرح زیر است:

 • تصمیم بگیرید که در کدام موسسه و دانشگاه می خواهید تحصیل کنید. ابتدا در این مورد تحقیق کنید. برخی از دانشگاه ها سطح تحصیلی، یعنی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را ارائه می دهند به این معنا که شرایط تحصیلی در استان های مختلف متفاوت است.
 • برنامه های پذیرش تحصیلی عموما در اوایل پاییز، زمستان یا بهاراست. بنابراین باید پیش از رسیدن موعد پذیرش برای آن اقدام کنید.
 • هنگامی که گزینه های خود را محدود کردید باید از وب سایت کالج یا دانشگاه بازدید کنید و در مورد فرآیند درخواست، مهلت های زمانی، در دسترس بودن صندلی، شرایط پذیرش، گزینه های بورسیه تحصیلی و سایر اطلاعات دیگر مطلع شوید.
 • در پورتال دانشگاه ثبت نام کنید و فرم درخواست را با مشخصات شخصی خود پر کنید و سپس هزینه درخواست را بپردازید. اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را قبل از پایان مهلت ارسال کنید.
 • مدارک مورد نیاز اعم از سوابق تحصیلی و مدارک زبان خود را قبل از پایان مهلت ارسال مدارک بارگذاری کنید.
 • در صورت داشتن معیارهای واجد شرایط بودن، برای هر گونه بورسیه تحصیلی در کانادا اقدام کنید.

پس از آن، دانشگاه با پیشنهاد پذیرش، از طریق ایمیل شما را مطلع خواهد کرد و سپس برای پذیرش در دانشگاه باید قبولی خود را تایید کنید.

مجوز کار با ویزای تحصیلی

یک دانشجو برای اینکه واجد شرایط ماندن و اقامت پس از فارق التحصیلی در کانادا باشد حداقل باید یک  دوره 8 ماهه آموزشی را سپری کرده باشد و سپس به همان میزان می تواند پس از فارق التحصیلی مجوز کار داشته باشد. به عنوان مثال اگر دانشجو یک دوره کارشناسی ارشد 2 ساله را در کانادا بگذراند پس از فارق التحصیلی به مدت سه سال میتواند در کانادا حضور داشته باشد.

همچنین در طول دوره تحصیل خود بدون نیاز به مجوز کار به عنوان دستیار آموزشی و یا کارآموز در دانشگاه و یا موسسات آموزشی خود کار کند. برای کاردر بیرون از محل تحصیل می تواند تا 20 ساعت در هفته کار کند که در این صورت نیاز به اخذ مجوز کار از اداره مهاجرت را دارد.

اینجا بخوانید: ویزای کاری کانادا

انگیزه نامه sop برای ویزای تحصیلی کانادا

یکی از شرایط لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ارائه انگیزه نامه یا به عبارت دیگر برنامه مطالعاتی است. شما باید در داخل انگیزه نامه اهداف مشخص خود، مدت زمان انجام وظایف، منابع مورد نیاز جهت رسیدن به اهداف و فرصت‌های تکمیلی را به طور کامل توضیح دهید. در نگارش انگیزه نامه sop  برای ویزای تحصیلی کانادا شما باید به طور واضح و شفاف اهداف خود را مشخص کنید تا بتوانید یک دیدگاه درستی را در اختیار مصاحبه‌کننده قرار دهید. به خصوص اگر قرار است که در یکی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید انگیزه نامه‌ای که شما در اختیار اساتید دانشگاه قرار می‌دهید بر روی پذیرش شما تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. بنابراین در نگارش انگیزه ‌نامه sop  برای ویزای تحصیلی کانادا باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • انگیزه نامه به هیچ عنوان نباید کپی از متن‌های دیگر باشد. در واقع شما باید براساس اهداف آموزشی خود و طرح مطالعاتی که در ذهن دارید یک انگیزه نامه نگارش کنید. بنابراین شما به مشاورین زبده نیاز دارید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند. کارشناسان و متخصصین ما در مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در این مسیر در کنار شما خواهند بود. کافی است اهداف خود را بیان کنید و مشخص کنید که قرار است در کدام دانشگاه کانادا تحصیل نمایید تا یک انگیزه ‌نامه استاندارد برای شما تدوین شود.
 • در صورتی که می‌خواهید خودتان انگیزه نامه sop برای ویزای تحصیلی کانادا را نگارش کنید باید به قواعد زبان تسلط داشته باشید. هرگونه خطا در این زمینه نشان می‌دهد که شما از نظر زبان ضعیف هستید و در نتیجه احتمال رد شدن شما بسیار زیاد خواهد بود.
 • تعداد پاراگراف‌ها را زیاد نکنید. معمولاً بین ۶ تا ۸ پاراگراف برای نگارش انگیزه نامه کافی است.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

فردی که دارای ویزای تحصیلی کانادا است می تواند همسر و فرزندان تحت تکفل خود را به کانادا بیاورد. همسر همچنین می تواند برای مجوز کار آزاد درخواست دهد، البته می تواند پیش از ورود به کانادا نیز درخواست کار خود را بدهد و شغل خود را بیابد و تا زمانی که ویزای تحصیلی شریک زندگی معتبر است، در کانادا کار کند؛ اما تنها حق کار در این مدت را دارد و اگر بخواهد فعالیت های تحصیلی داشته باشد باید برای ویزای تحصیلی به صورت جداگانه اقدام کند.

افراد دارنده ویزا همچنین می توانند فرزندان خود را به همراه خود ببرند و در طول اقامت خود کودکان می توانند در کانادا به صورت رایگان تحصیل کنند. این برای فرزندان زیر 22 سال امکان پذیر است.

برای فرزندان بالای 22 سال که ثابت شود توانایی تأمین شرایط مالی خود را ندارد همچنان می تواند به عنوان یک فرد وابسته به والدین از حمایت مالی آن ها بهره مند شود. فرد دانشجو باید بتواند هزینه های یک ساله تحصیل خود و زندگی در کانادا برای خانواده خود را بپردازید.

مجوز های تحصیلی کانادا که به دانشجویان اعطا می شود، به دارنده آن اجازه می دهد در طول دوره تحصیل خود در کانادا درس بخواند بنابراین یک مجوز برای اقامت موقت به حساب می آید. درخواست برای ویزای همراه تحصیل یک شخص برای خانواده خود اعم از همسر و فرزندان اغلب کمی دشوار است. برای اینکه افسران پرونده را در مورد تصمیم شما برای ترک کانادا پس از مدت تحصیل همراه با خانواده خود مشکوک می کند.

بنابراین ارائه مدارک مبنی بر توانایی مالی برای ساپورت هزینه های زندگی خود و فرزندان می تواند یک پوینت مثبت در تصمیم گیزی افسر ویزا در مورد صدور مجوز ویزای همراه باشد.

در ضمن اگر خانواده متقاضی قصد همراهی او در کانادا را در طول دوره تحصیلش داشته باشند نیاز است که این درخواست و دلیل اینکه چرا می خواهد خانواده خود را به همراه خود ببرد را در انگیزه نامه پذیرش تحصیلی خود ذکر  کند و دلایل کافی را ارائه دهد. حتی این امکان وجود دارد که پس از درخواست یک اصلاحیه انجام دهد و درخواست پیوستن اعضای خانواده به خود را داشته باشد.

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

امکان تحصیل در کالج‌ ها و دانشگاه‌ های کشور کانادا بدون ارائه مدرک زبان و آیلتس نیز امکان‌ پذیر می‌ باشد. تمامی دانشجویان بین‌المللی برای اخذ و پذیرش در دانشگاه‌ های کانادایی، نیاز به نمره ۶/۵ آیلتس و یا مدارک زبان معادل آن را خواهند داشت تا بتوانند در دانشگاه مورد نظر به تحصیل پرداخته و مدرک فارغ‌التحصیلی خود را دریافت نمایند.

 اما روش‌ های دیگری از تحصیل در دانشگاه‌ های کشور کانادا نیز وجود دارند که این مراکز محیط مناسبی را برای دانشجویانی که فاقد مدرک زبان هستند ایجاد کرده و با ارائه دوره‌ های پیش نیاز زبان به دانشجویان، آن‌ ها را برای ادامه‌ ترم های تحصیلی آماده می‌ نمایند. در مهاجرت تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان، افرادی که فاقد مدارک زبان هستند و یا افرادی که از قبل تجربه تحصیل در دانشگاه‌ های انگلیسی زبان را داشته‌اند، می‌ توانند اقدام نموده و با توجه به دانشگاه موردنظر و مقطع تحصیلی خود، اقدامات را برای پذیرش تحصیلی را انجام دهند.

بنابراین تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و همچنین مدارس بدون مدرک زبان، دارای شرایط و اقدامات گوناگون و مدارک متفاوت می‌ باشد. به این نکته نیز توجه نمایید که تحصیل در دانشگاه‌ های کشور کانادا بدون ارائه مدارک زبان، بسیار سخت‌ تر از سایر روش‌ های مهاجرت تحصیلی به این کشور است و شانس و امتیاز اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌ های این کشور نیز بسیار پایین‌ تر خواهد بود. بنابراین در صورت امکان دریافت مدرک زبان، شانس خود را جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور افزایش دهید.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم چگونه است؟ 

سؤالی که برای اغلب متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا مطرح می‌شود این است که آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم وجود دارد یا خیر. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله خوشبختانه دو مسیر جهت اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل وجود دارد که عبارتند از:

دریافت اقامت دائم در برنامه‌های فدرال

افرادی که تجربه کاری در کشور کانادا داشته باشند می‌توانند در این برنامه شرکت کنند. فرض کنیم که شما در کشور کانادا تحصیل می‌کنید و به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار نیز هستید. اگر حداقل یک سال سابقه کار برای شما ثبت شود و البته اگر شغل شما در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا در سطوح 0، 1، 2 و 3 قرار داشته باشد به راحتی می‌توانید جهت اقامت دائم بعد از فارغ‌التحصیلی اقدام کنید.

دریافت اقامت دائم کانادا در برنامه‌های استانی

هر کدام از استان‌های کشور کانادا برنامه‌هایی را جهت اقامت در نظر گرفته‌اند که البته برخی از قوانین آن‌ها نسبت به شرایط کلی کشور کانادا متفاوت است. برای مثال اگر شما بتوانید از یک کارفرما جاب آفر دریافت کنید و یا اگر در رشته‌های خاص و مورد نیاز استان‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اید و می‌توانید نیاز کاری آن‌ها را برطرف کنید، قطعاً امکان اقامت دائم به راحتی برای شما فراهم خواهد شد. البته برنامه‌های مهاجرتی استان کبک نیز برای فارغ‌التحصیلان کشور کانادا شرایط بسیار خوبی را فراهم می‌کند. باید این نکته را متذکر شویم که استان کبک قوانین سختگیرانه‌تری دارد. برای مثال یکی از شروط شرکت در برنامه مهاجرت استانی کبک این است که شما به زبان فرانسه مسلط باشید.

دلایل رد ویزای تحصیلی کانادا

گاهی بنا به دلایل زیر ممکن است که درخواست ویزای شما رد شود:

 • عدم توانایی مالی
 • سابقه تحصیلی نا منطبق با معیار های دولت کانادا
 • وجود تقلب و یا نامه پذیرش نامعتبر
 • عدم نمره کافی مدرک زبان
 • عدم مطابقت سابقه تحصیلی با رشته تحصیلی مورد نظر
 • عدم اثبات بازگشت به کشور خود پس از پایان دوره تحصیلی و قصد اقامت دائم
 • مدارک ناکافی

اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، بنابر دلایلی ممکن است که در خواست ویزای شما برای تحصیل در کشور کانادا رد شده و مورد قبول واقع نشود. در چنین مواقعی راه‌ حل‌ هایی نیز برای اعتراض به ریجکت شدن ویزای تحصیلی شما وجود داشته و در زمان مناسب می‌ توانید اعتراض خود را ارائه داده و به نتایج مثبتی دست یابید. یکی از اشتباهات افراد جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، این است که به‌ صورت فردی و به‌ تنهایی اقدام کرده و به‌ همین دلیل ممکن است با مشکلات متعددی مواجه شوند. اولین راه‌ حل برای اعتراض به ریجکتی ویزای  تحصیل در کانادا، اعتماد به شرکت‌ های معتبر در این زمینه و سپردن باقی کار ها به کارشناسان و متخصصین این مجموعه‌ ها می ‌باشد. کارشناسان مربوطه، اقدامات لازم جهت اعتراضات به ویزای تحصیلی را انجام داده که از جمله این مراحل می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مرحله اول

در مرحله اول کارشناسان، تمامی مدارک موجود را بررسی کرده و آن‌ ها را از لحاظ اعتبار و واقعیت سنجیده و با جمع‌ آوری کامل آن‌ ها، مجدداً اقدام به درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌ نمایند.

 • مرحله دوم

در صورت اطمینان از کامل بودن پرونده خود، می‌ توانید مدارک خود را مجدداً برای اخذ ویزا ارسال کرده و آن را به اداره مهاجرت ارسال نمایید.

 • مرحله سوم

در مرحله آخر نیز می‌ توانید توسط کارشناسان، در دادگاه عالی کانادا شکایت خود را ثبت کرده و به دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی خود اعتراض نمایید. این شکایت شما مبنی‌ بر شکایت از دولت آمریکا نبوده، بلکه اعتراضی در رابطه با عدم بررسی درست پرونده شما می‌ باشد.

تغییر دانشگاه و کالج پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا و حتی پس از ورود به دانشگاه، متوجه شوید که برنامه مؤسسه آموزشی که در آن پذیرش گرفته اید، مورد علاقه شما نیست، جای نگرانی وجود ندارد چرا که تغییر برنامه مورد نظر شما امکان پذیر است. اگر بخواهید در کانادا برنامه تحصیلی خود را تغییر دهید، نیازی به تغییر در ویزا و یا مجوز تحصیلی خود نخواهید داشت.

اگر به تغییر رشته و یا دانشگاه خود فکر می کنید باید چند نکته را در نظر داشته باشید. ابتدا اینکه تغییر رشته شما بر اساس دلایل و موقعیت های موقت مانند زمان کلاس و یا برخی دوره های کوتاه مدت نباشد و دلایل اصلی مانند مناسب نبودن موقعیت شغلی و یا علاقمندی های خود را در نظر گرفته باشید. به هر حال عواملی که باید براساس آن تصمیم بگیرید بسیار مهم است.

اگر تصمیم گرفته اید که می خواهید برنامه تحصیلی خود را تغییر دهید، باید مطمئن شوید که مؤسسه آموزشی جدید در لیست مؤسسات مورد تأیید دولت و سفارت کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود داشته باشد و همچنین مدت زمان تکمیل برنامه تحصیلی جدید شما از لحاظ زمانی با ویزا و مجوز تحصیلی شما هماهنگ باشد. اگر تصمیم به تغییر موسسه تحصیلی خود دارید، مهم است که دولت کانادا را از تصمیم خود مطلع کنید.

ابتدا باید از طریق پورتال دانشجویی خود یا با تماس مستقیم با موسسه، تغییر برنامه را انجام دهید. در صورت تغییر به یک موسسه جدید، باید از طریق حساب آنلاین خود به دولت کانادا اطلاع دهید. می‌توانید وارد حساب آنلاین خود شوید و به گزینه Designated Learning Institution Student Transfer (انتقال دانشجو در مؤسسه آموزشی تعیین‌ شده) دسترسی پیدا کنید، و ممکن است لازم باشد اطلاعات بیشتری را از مجوز تحصیلی اصلی خود وارد کنید.

به خاطر داشته باشید که استان ها و مناطق مختلف شرایط خاص خود را دارند و ممکن است به گواهی پذیرش QAC نیاز داشته باشید، شماره موسسه آموزشی تعیین شده از سوی دولت (DLI)، شماره دانشجویی، برنامه تحصیلی و تاریخ شروع اطلاعات مهمی است که باید آن را داشته باشید.

مزایای تحصیل در کانادا

از مزیت های بی شمار تحصیل در کانادا می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیفیت بالای آموزش

کشور کانادا دارای دانشگاه‌ های معتبری است که از کیفیت و سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار بوده و مدارک تحصیلی ارائه‌ شده در این دانشگاه‌ ها، در تمامی جهان به رسمیت شناخته می ‌شوند. همچنین این دانشگاه‌ ها تمامی فرصت‌ های پژوهشی و آموزشی را برای دانشجویان خود فراهم کرده و می ‌توانید علاوه‌ بر تحصیل در این کشور، در جشنواره‌ ها و سایر رویداد های تحصیلی نیز شرکت کرده و به فعالیت‌ های خود ادامه دهید.

 • امنیت

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا، سطح امنیتی بالا در این کشور است. کانادا در بین ۱۷۲ کشور در سطح جهان، دارای رتبه ششم در رابطه با امنیت و صلح قرار داشته و همچنین شهروندان این کشور، ایمنی دانشجویان به‌ ویژه دانشجویان بین ‌المللی را در اولویت قرار می ‌دهند.

 • امکان کار همزمان با تحصیل

شما می ‌توانید هم‌ زمان با تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا، از مزایای شغل‌ های پاره ‌وقت نیز بهره‌مند شوید. این مشاغل به شما کمک می‌ کنند تا هزینه کافی برای زندگی و رفع مایحتاج در مدت اقامت خود در این کشور را فراهم نمایید. جهت دریافت این شغل‌ ها، باید حتماً دارای مجوز معتبر تحصیل در این کشور باشید.

 • اقامت برای کار

از مهم‌ ترین مزایای تحصیل در کشور کانادا، اجازه دولت کانادا به فارغ ‌التحصیلان برای کار در این کشور به مدت ۳ سال پس‌ از فارغ‌ التحصیلی است.

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که کسانی که فارغ‌ التحصیل برنامه‌ تحصیلی دو ساله هستند، نمی ‌توانند مجوز کار ۳ سال پس‌ از فارغ‌ التحصیلی خود را دریافت کرده و دانشجویانی نیز که برنامه‌ تحصیلی یک‌ ساله را پشت سر گذاشته ‌اند، واجد شرایط دریافت مجوز کار یک‌ سال پس‌ از فارغ ‌التحصیلی می ‌باشند.

ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین

یکی از کشور‌هایی که اغلب ایرانیان برای تحصیل، کار و یا زندگی انتخاب می‌کنند، کشور کانادا است. با نگاهی به زندگی رفاهی در این کشور و همچنین سطح علمی دانشگاه‌ها و مدارس متوجه خواهید شد که چرا هر ساله میزان استقبال ایرانیان از این کشور افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل اغلب افراد به فکر دریافت ویزای تحصیلی برای فرزندان خود هستند و یا دانشجویان نیز تصمیم می‌گیرند از طریق دریافت ویزای تحصیلی کانادا به این کشور وارد شده و در دانشگاه‌های معتبر آن تحصیل کنند.

به خصوص اینکه با تحصیل در این دانشگاه‌ها شما می‌توانید یک رزومه علمی قوی داشته باشید و بعد برای ورود به مراحل بعدی علمی وارد دانشگاه‌های آمریکا شوید. جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید به آفیسر کنسولگری اطلاع دهید که شما مجرد هستید یا تصمیم گرفته‌اید که به صورت خانوادگی وارد کشور کانادا شوید. چون ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین از یکسری شرایط خاصی پیروی می‌کند که در ادامه در مورد آن توضیح می‌دهیم:

 • با توجه به اینکه کشور کانادا نسبت به این موضوع حساس است که افراد بعد از پایان تحصیل حتماً کشور را ترک کند و یا اگر می‌خواهند دوباره در کانادا بمانند و تحت نظر ارگان‌های این کشور مشغول به کار شوند مراحل اداری را سپری نمایند، بنابراین جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین حتماً باید به آفیسر کنسولگری این اطمینان را بدهید که اگر دوران تحصیل سپری شد خاک این کشور را ترک کنید مگر اینکه برای کار در دانشگاه یا ارگان‌های تحت نظر کانادا مشغول به کار شوید.
 • قرار نیست که دولت کانادا هزینه زندگی شما را بپردازد. حتی ممکن است بخشی از هزینه‌های تحصیل به شما پرداخته نشود. چون معمولاً دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه می‌توانند به صورت کاملاً رایگان از تمامی امکانات دانشگاه‌ها و مدارس کشور کانادا بهره‌مند شوند در غیر این صورت باید بخشی از هزینه‌ها را خودتان بپردازید. بنابراین بحث هزینه‌های زندگی از هزینه تحصیل جدا است. پس باید در مورد تمکن مالی نیز به آفیسر کنسولگری کانادا اطمینان بدهید. لازم است حساب بانکی در کشور کانادا داشته باشید. مبلغی پول در این حساب واریز کنید و از نظر کاری نیز ضمانت دهید که در طول سال مشغول به کار بوده و می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را تأمین نمایید.

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم اگر این امکان برای شما وجود دارد که خود و همسرتان به صورت مجزا برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید، بهتر است از این مسیر اقدام نمایید تا دردسر‌های دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین را نداشته باشید.

چگونه شانس خود را برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا افزایش دهم؟

در این قسمت از مطلب چند راهکار به شما آموزش خواهیم داد تا از طریق آن‌ها شانس دریافت ویزای دانشجویی کانادا را افزایش دهید:

حتماً گواهی تمکن مالی داشته باشید

 برای دولت کانادا این موضوع بسیار مهم است که فرد مهاجر از عهده هزینه‌های زندگی خود بر بیاید. در غیر این صورت یک سربار برای دولت شده و در واقع یک مهره اضافی به حساب می‌آید. بنابراین شما باید حساب بانکی داشته باشید که موجودی آن اثبات می‌کند به مدت یک سال می‌توانید هزینه‌های زندگی خود در کشور کانادا را تأمین نمایید. توجه داشته باشید که این موجودی باید ۴ تا ۶ ماه در حساب شما باقی بماند.

به موقع برای درخواست ویزا اقدام کنید

مسلماً چون بحث ویزای تحصیلی در میان است شما باید دقیقاً زمانی وارد عمل شوید که بتوانید به دوره تحصیلی مورد نظر خود در کشور کانادا برسید. از آنجایی که آفیسر اداره مهاجرت دو ماه قبل از اینکه دوره تحصیلی دانشگاهی آغاز گردد پرونده‌ها را بررسی می‌کند بنابراین شما باید از ۶ ماه قبل درخواست خود را ارسال کرده باشید. توجه کنید که هر چه زمان درخواست شما به شروع ترم نزدیکتر شود احتمال رد شدن درخواست شما افزایش می‌یابد.

یک رشته مناسب انتخاب کنید

اگر دقیقاً در همان رشته‌ای که قبلاً تحصیل کرده‌اید درخواست بدهید اداره مهاجرت سختگیری کمتری به خرج می‌دهد چون می‌داند که فرد متقاضی رشته‌ای را انتخاب کرده که با دانش‌های قبلی او سازگار است و در نتیجه از نظر علمی و عملی قدرت بالاتری دارد.

 مدرک زبان داشته باشید

قطعاً وقتی شما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و بتوانید نمره تعیین شده در سطح دانشگاه‌های کانادا را به دست بیاورید شانس دریافت ویزای دانشجویی کانادا برای شما افزایش می‌یابد. اگر در مقطع کارشناسی درخواست داده‌اید نمره آزمون آیلتس و یا تافل باید ۵ باشد. برای مقطع کارشناسی نمره ۶ و برای مقطع دکترا نمره ۷ مورد نیاز است.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا پروسه ای زمانبر است که در این راه نباید دلسرد شد و باید به صورت کاملاً دقیق طبق قوانین و ظوابط پیش رفت. بنابراین برای بالا بردن شانس خود در دریافت ویزای دانشجویی و دانش آموزی کشور کانادا با کارشناسان چاوش مهاجر در ارتباط باشید.

کارشناسان متخصص، متعد و دلسوز این مجموعه با بیش از صد ها مورد موفق اخذ ویزای تحصیلی کانادا راهنمای شما عزیزان در این مسیر پر فراز و نشیب هستند.

سوالات متداول

اخذ ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

 اخذ ویزای تحصیلی کانادا به جهت دریافت پذیرش تحصیلی در مدارس، دانشگاه ها، کالج های محلی و عمومی این کشور مشروط به داشتن تمکن مالی برای گذراندن زندگی و توانایی پرداخت شهریه و همچنین دریافت تأییدیه پذیرش شخص برای تحصیل در یک سازمان و موسسه آموزشی تعیین شده در کانادا می باشد.

زمان مناسب برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا چه موقع است؟

مدت ‌زمان پاسخ ‌دهی به درخواست ویزا 9 تا 11 هفته است و حداقل 3 ‌تا 6 ماه پیش ‌از شروع ترم تحصیلی موردنظر خود باید برای درخواست ویزا اقدام کنید. شروع ترم‌ های پائیزی در سپتامبر، ترم زمستانی از ژانویه و ترم بهار از می است.

آیا داشتن مدرک زبان برای تحصیل در کانادا ضروری است؟

داشتن مدرک زبان جهت اخذ ویزای تحصیلی از شروط اصلی نیست، البته بسته به دوره تحصیلی مرکز تحصیلی مورد نظر در دوره‌ های کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد نیاز به مدرک داشته باشید. با این‌ حال داشتن مهارت‌ های زبان انگلیسی مزیتی برای اخذ ویزا محسوب می ‌شود.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

برخی از مهم‌ ترین دلایل رد درخواست ویزای تحصیلی کشور کانادا مربوط به وجود نواقص در مدارک هویتی و مالی، نظر افسر پرونده مبنی ‌بر عدم بازگشت به کشور پس ‌از پایان تحصیل، اسناد نادرست و برخی موارد دیگر است.

کار کردن حین تحصیل در کانادا چگونه است؟

به‌ عنوان یک دانشجو تا 20 ساعت در هفته حق کار در داخل دانشگاه و یا بیرون از آن را دارید. برای کار در خارج از محل تحصیل لازم است مجوز لازم را دریافت کنید. نقص این قانون می‌ تواند منجر به لغو ویزای تحصیلی شود.

آیا گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی اثرگذار است؟

گپ تحصیلی به ‌معنای وقفه تحصیلی است که مدت ‌زمانی است که از آخرین مدرک تحصیلی می‌ گذرد و قطعاً در موفقیت شما در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزا تأثیرگذار است. اغلب بین 2 تا 5 سال برای دوره کارشناسی و دکترا بلامانع است و بیش ‌از این مدت نمی ‌توان ویزای تحصیلی در کانادا را دریافت کرد.

12 دیدگاه

 • سلام
  من مدرک کارشناسی دارم
  میتونم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم
  چه شرایطی باید داشته باشم؟

  • سلام و وقت بخیر
   بله دوست عزیز، شما می توانید با بهره گیری از مشاوره رایگان کارشناسان ما در چاوش مهاجر جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در این کشور اقدام نمایید.

  • سلام و وقت بخیر
   متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید بین 18 الی 23 سال سن داشته باشد، البته در برخی از کالج ها امکان دریافت پذیرش برای افراد بالای 23 سال وجود دارد. در نتیجه لازم است شرایط شما به صورت منحصربه فرد مورد بررسی قرار گیرد.

  • سلام و وقت بخیر
   مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی با هدف تحصیل در کانادا بین ۶ الی ۱۲ ماه می باشد. این مدت زمان صرف آماده سازی مدارک، ترجمه آنها، ارائه به دانشگاه مقصد و… می شود.

 • سلام.من یک سوال داشتم شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا به چه صورت هست؟ از چه مقطعی میشه اقدام کرد و چه پیش نیاز هایی لازمه؟

  • سلام و وقت بخیر
   در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا در دوره ابتدایی و یا دبیرستان لازم هست از یکی از مدارس خصوصی و یا دولتی کانادا پذیرش تحصیلی داشته باشید. حداکثر سن 18 سال و داشتن شرط تمکن مالی هم بسیار مهم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *