تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

اگر می‌خواهید تحصیلات دوره دندانپزشکی خود را در یک کشور بزرگ و پیشرفته سپری کنید، ما به شما تحصیل دندانپزشکی در انگلیس را پیشنهاد می‌کنیم. با توجه به جایگاه علمی ویژه‌ای که کشور انگلستان در جهان به دست آورده است، قطعاً اگر شما بتوانید تحصیلات دندانپزشکی خود را در این کشور ادامه دهید، هم مدرک معتبری از نظر جهان خواهید داشت و هم به دلیل دسترسی به امکانات پیشرفته، می‌توانید به یک دندانپزشک حرفه‌ای و حاذق تبدیل شوید. در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در مورد تحصیل دندانپزشکی در انگلستان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در انگلیس باید بدانند چه شرایطی در پیش روی آن‌ها قرار دارد:

سپری کردن دوره پیش نیاز یا فاندیشن

یکی از مهمترین شرایط برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس این است که شما دوره‌ A-Level را سپری کنید. متقاضیانی که در بازه سنی ۱۶ تا ۱۹ سال هستند و دیپلم خود را کسب کرده‌اند، باید دو سال فاندیشن یا همان پیش نیاز را پشت سر بگذارند تا بتوانند برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان درخواست دهند.

داشتن مدرک زبان معتبر

متقاضیان باید در آزمون آیلتس شرکت کرده و حداقل نمره 5/6 را به دست بیاورند.

شرط سنی

اگر چه برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس هیچ محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است اما افرادی که در بازه سنی ۱۷ تا ۲۲ سال هستند شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور انگلیس برای تحصیل دندانپزشکی دارند.

شرکت در آزمون ورودی

یکی دیگر از مهمترین شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلیس این است که شما آزمون‌های معتبر دندانپزشکی در انگلستان را شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را به دست بیاورید. این آزمون‌ها به شرح زیر می‌باشند:

آزمون UKCAT

هدف از این آزمون، بررسی توانایی‌های شناختی، تفکر انتقادی و استدلال منطقی فرد متقاضی است. آزمون UKCAT به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

آزمون BMAT

این آزمون عمدتا برای متقاضیان پزشکی . دندانپزشکی در انگلیس برگزار می‌شود که هدف از آن، بررسی صلاحیت فرد متقاضی برای ورود به این رشته‌ها است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

زمانی که می‌خواهید برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس درخواست دهید، باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • مدارک تحصیلی قبلی به صورت ترجمه و معادل‌سازی شده
 • ریز نمرات مربوط به دوره‌های تحصیلی قبلی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه رسید مربوط به پرداخت هزینه‌های دریافت ویزای تحصیلی
 • ارائه توصیه نامه از اساتید یا معلمان در دوره‌های قبلی
 • مدارک مبنی بر قبولی در آزمون‌ زبان
 • مدارک قبولی در آزمون‌های ورودی
 • ارائه انگیزه نامه

تحصیل در انگلیس

بورسیه دندانپزشکی در انگلستان

قطعاً تمام کسانی که به فکر تحصیل دندانپزشکی در انگلیس هستند به بورسیه نیز فکر می‌کنند چون می‌دانند بورسیه تحصیلی، هزینه‌های تحصیل و حتی زندگی در کشور انگلستان را برای آن‌ها کم می‌کند. اما متأسفانه باید بگوییم که کشور انگلستان بورسیه‌های محدودی را برای رشته دندانپزشکی در نظر گرفته است و سخت‌گیری‌های زیادی اعمال می‌کند. داشتن رزومه علمی بسیار قوی، داشتن نمرات بالا در ترم‌های اول شروع به تحصیل، مدرک زبان، افتخارات علمی در دوره‌های قبلی و… از جمله فاکتور‌هایی است که در اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان در رشته دندانپزشکی در نظر گرفته می‌شود.

کار پس از تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلیس

خوشبختانه یکی از قوانین جدیدی که برای تحصیل در انگلیس در نظر گرفته شده است، بحث دادن زمان به دانشجویان برای پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی است. دانشجویان می‌توانند تا دو سال بعد از فارغ التحصیلی همچنان در کشور انگلیس بمانند و به دنبال یافتن شغل مناسب برای خود باشند تا از این طریق بتوانند اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کنند. اگر شما بتوانید در رشته دندانپزشکی که مربوط به خودتان است مشغول به کار شوید، بعد از ۱۰ سال کار و تحصیل، در صورتی که از نظر اخلاقی مشکلی نداشته باشید، به شما اقامت دائم انگلستان داده می‌شود. با دریافت اقامت دائم، می‌توانید پاسپورت این کشور را نیز دریافت نمایید. همانگونه که می‌دانید پاسپورت کشور انگلیس، اعتبار بسیار زیادی در جهان دارد و رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

 • شما در یک کشور با نظام آموزشی بسیار پیشرفته مشغول به تحصیل می‌شوید. پس مهارت‌های بالایی را کسب خواهید کرد و وقتی به ایران بازگردید یا به هر کشور دیگری که بروید، شرایط کار برای شما بسیار ‌ایده‌آل خواهد بود.
 • با توجه به اینکه زبان کشور انگلستان همان زبان بین‌المللی است، پس شما با دریافت مدرک آیلتس و یا تافل، می‌توانید جهت دریافت پذیرش برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس اقدام کنید.
 • بازار کار بعد از فارغ التحصیلی، واقعاً ‌ایده‌آل است.
 • شما می‌توانید همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به کشور انگلیس ببرید.
 • همچنین همسر شما می‌تواند اجازه کار تمام وقت داشته باشد.
 • تحصیلات فرزندان شما نسبتاً ارزان تمام خواهد شد.
 • بعد از ۶ ماه که تحصیل خود را آغاز کردید، می‌توانید از خدمات بهداشت رایگان و بیمه بهره‌مند شوید.

میزان درآمد دندانپزشکان در انگلیس چقدر است؟

قطعاً شما نیز دوست دارید بعد از فارغ التحصیلی، در کشور انگلستان مشغول به کار شوید ولی بحث درآمد برای شما بسیار اهمیت دارد. آمار نشان داده است دندانپزشکان در کشور انگلیس، جز قشر مرفه به حساب می‌آیند و درآمد بسیار خوبی دارند. فارغ التحصیلانی که به تازگی تحصیل در دندانپزشکی را به اتمام رسانده‌اند، می‌توانند در طول سال ۲۰ الی ۴۰ هزار پوند درآمد داشته باشند. اگر شما بتوانید یک مطب شخصی دایر کنید، میزان درآمد شما در طول سال به ۹۰ الی ۱۱۰ هزار پوند خواهد رسید.

در پایان

اگر به مشاورین حرفه‌ای نیاز دارید تا شما را برای تحصیل دندانپزشکی در انگلیس راهنمایی کنند و از طرف دیگر بتوانید با خیال راحت تمامی مراحل جهت دریافت پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی را انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با چاوش مهاجر در تماس باشید. ما ابتدا جلسه مشاوره‌ای برگزار می‌کنیم تا اطلاعات بیشتری درمورد تحصیلی دندانپزشکی در انگلیس به دست بیاورید و سپس در صورتی که تصمیم خود را نهایی کردید، مسئولیت کار برای دریافت پذیرش و ویزا را بر عهده خواهیم گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *