برترین دانشگاه های انگلیس

به صورت کلی می توان گفت دانشگاه های انگلستان دارای سطح علمی بسیار بالا و کیفیت آموزشی عالی هستند. بیشتر دانشگاه های انگلستان دارای رتبه های برتر در میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در جهان اند. با این حال با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم، تصمیم درستی در مورد انتخاب مقصد تحصیلی خود از برترین دانشگاه های انگلیس اخذ کنید.

معرفی برترین دانشگاه های انگلیس

از برترین دانشگاه های انگلیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه کمبریج

کمتر کسی است که نام کمبریج را نشنیده باشد، بدون شگ همه افراد از معروفیت این دانشگاه و حرفه ای بودن آن اطلاع دارند. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ در زمان قرون وسطی ساخته شده است. دانشگاه کمبریج علاوه بر معماری بسیار زیبا و منحصر به فرد خود دارای کیفیت آموزشی و سطح علمی جایگاه ‎QS‏ بسیار بالایی است و براساس رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهانی هفتمین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

کالج ها و دانشکده های دانشگاه کمبریج در قسمت های مختلف شهر واقع شده اند. این دانشگاه امکانات و شرایط بسیار خوبی را برای پیشبرد تحصیلات آکادمیک و دستاوردهای علمی و مهارت های دانشجویان خود فراهم می کند.

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کمبریج را دارید، لازم است بدانید که یکی از بهترین دانشگاه های جهان را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید و آینده بسیار موفقی را پیش رو خواهید داشت. با این حال برای ورود به دانشگاه کمبریج باید دارای رزومه تحصیلی بسیار قوی باشید تا بتوانید در رقابت با داوطلبان دیگری که از سرتاسر جهان نسبت به اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام می کنند موفق شوید.

  • دانشگاه آکسفورد

اگر از عاشقان هری پاتر هستید و با دیدن آن آرزوی چنین جایی برای تحصیل را دارید، آکسفورد برای شما بهترین است، زیرا صحنه هایی از فیلم هری پاتر، مانند سالن بزرگ هاگوارتز، در کالج کلیسای کریست فیلم برداری شده است.

دانشگاه آکسفورد ارتباط فعالی با دانشگاه های برتر دیگر در سطح جهان دارد و بسیاری از چهره های مشهور و موفق، دوران تحصیل خود را در این دانشگاه سپری کرده اند. این دانشگاه دارای معماری بی نظیری است، بعضی از ساختمان های آن مانند کتابخانه رادکلیف کمرا به عنوان سمیل دانش و آگاهی در جهان شناخته شده است.

برای ورود به دانشگاه آکسفورد نیز باید رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشید تا بتوانید نظر مسئولان جذب دانشجویان خارجی را به خود جلب کنید. شاید در ابتدا برای ورود کمی سخت به نظر بیاید اما هر تلاشی که در مسیر ورود به دانشگاه آکسفورد انگلستان و فارغ التحصیلی از آن برمی دارید در آینده با کسب دانش و مهارت های بسیار زیاد و کاربردی وو تضمین آینده شغلی شما جبران خواهد شد.

باید گفت که یک سوم دانشجویان دانشگاه آکسفورد را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند، پس انگیزه خود را از دست ندهید و تلاش کنید. دانشگاه آکسفورد یک مرکز تحقیقاتی و پژوهشی بسیار قدرتمند است و رشته های تحصیلی متنوعی در این دانشگاه ارائه می شوند. برای مثال این دانشگاه طیف وسیعی از رشته های علوم انسانی تا رشته های مهندسی و پزشکی را ارائه می دهد.

نکته قابل توجه این است که مدرک ارائه شده از این دانشگاه بسیار معتبر است و بیشتر دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی شان مشغول به کار شوند و ویزای کار و اقامت انگلستان را نیز به واسطه مدرک تحصیلی خود دریافت کنند. این بهترین و فوق العاده ترین موضوع برای ساختن آینده ای محکم است.

  • کالج امپریال لندن

امپریال از بهترین دانشگاه ها انگلیس محسوب می شود. به صورت دقیق تر می توان گفت این دانشگاه از بهترین دانشگاه های دنیا برای برای تحصیل در رشته برق است.

اما به صورت کلی رشته های پزشکی، مهندسی و فن آوری نیز در این دانشگاه تدریس می شود.

  • کالج دانشگاهی لندن

شما اگر از قوم و ملت های متفاوت هستید اصلاً نگران نباشید ، زیرا دانشگاه لندن اولین و بهترین دانشگاهی است که به هیچ عنوان نژاد یا مذهب را در نظر نمی گیرد و به راحتی پذیرش می دهد. در این دانشگاه همه با شرایط یکسان تحصیل می کنند. علاوه بر این موضوع فرصت های شغلی در پایان تحصیل در این دانشگاه به خوبی وجود دارد. حتماً در نظر داشته باشید که برای این که در مقطع کارشناسی این دانشگاه پذیرش شوید باید سطح ۸ در نمرات خود داشته باشید و برای رشته های فلسفه، اقتصاد و سیاست در هر مقطع لیسانس ۳۰ دانشجو پذیرش می کند.

  • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

اگر به دنبال بهترین، با سواد ترین اساتید و همینطور قوی ترین آن ها در رشته های تاریخ، سیاست، اقتصاد و حقوق هستید دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی شمارا فرا می خواند. مشاهده شده که 26 درصد از کل جوایز نوبل اقتصاد به فارغ التحصیلان این دانشگاه اختصاص یافته است. معمولاً شرایط سختی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد و کمتر از 7 درصد متقاضیان می توانند برای تحصیل پذیرش بگیرند. پس حتماً قبل از اقدام به صورت کافی تلاش خود را انجام دهید.

  • دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ یکی از برترین دانشگاه های فشرده تحقیقاتی در جهان است که از نظر قدرت تحقیق در رتبه 4 انگلیس قرار دارد. طبق آخرین گزارش آژانس تضمین کیفیت بالاترین رتبه ممکن برای کیفیت تجربه یادگیری دانش آموزان به این دانشگاه اعطا شده است. در این کالج بیش از 300 برنامه کارشناسی ارشد آموزش دیده و 180 حوزه تحقیقاتی با بیش از 70 برنامه آنلاین ارائه می شود.

  • کالج Sus‏ لندن

کالج کینگ لندن آموزش کلاس جهانی را در موضوعات مختلف ارائه می دهد. به ویژه در طیف وسیعی از زمینه های بهداشتی از جمله روانپزشکی، پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی بسیار با دیگر دانشگاه ها متفاوت است و به شکل بسیار خوب و تجربی توانسته با بیمارستان های آموزشی و خدمات جامع بهداشت روان همکاری کند تا به دانش آموزان یک تجربه آموزش کامل ارائه دهد.

این کالج همینطور به دانشجویان امکان دسترسی به تجهیزات ضروری و به روز را می دهد تا تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان و محققان خارجی کینگ را تسهیل و تقویت کند و به صورت کلی بررسی لازم جهت انجام کار های خود را داشته باشند.

  • دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر با هدف اصلی تقویت تحقیقات و بینش در مورد یکی از مهمترین چالش های جهان در سال 2008 تأسیس شد. این دانشگاه روند بسیار جالبی دارد و دانشجو های مشتاق خودش را به خود جذب می کند، اساساً همه به این دانشگاه نمی روند. همین امر آن را از دیگر دانشگاه ها متمایز کرده است. با گستردگی فعالیت های تحقیقاتی که در انگلستان بی نظیر است، این دانشگاه در رشته های مختلف و فراتر از دانشگاه کار می کنند و روشن ترین ذهن ها را برای یافتن راه حل های نوآورانه برای بزرگترین چالش های جهان متصل می کنند.

  • دانشگاه وارویک

با حضور در تمام دانشگاه های انگلیس به خصوص وارویک نگران شغل آینده خود نباشید، زیرا دانشکده پزشکی وارویک به عنوان بخشی از ابتکار آموزش پزشکان بیشتر در انگلیس افتتاح شد. این دانشگاه طیف گسترده ای از مشاغل و دوره های کارآموزی و همچنین موقعیت های فارغ التحصیلی را در دسترس شما قرار می دهد که می توانید از طریق آن ها شغل مناسب خود را پیدا کنید.

  • کالج دانشگاهی بریستول

بریستول رتبه 9، ‎OA‏ جهانی را دارد. بریستول با استقبال دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از بیش از 150 کشور در سراسر جهان، شهرت بین المللی برای آموزش و تحقیقات با کیفیت بالا را ارائه می دهد. بیش از 25000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال حاضر، در کنار سخنرانان الهام بخش که در زمینه های خود متخصص هستند، در این جامعه دانشگاهی پر جنب و جوش تحصیل می کنند.

حال که با برترین دانشگاه های انگلیس آشنا شدید، توصیه می کنیم به مواردی از قبیل هزینه تحصیل در این دانشگاه ها، طول دوره تحصیلی، اعتبار مدرک تحصیلی و شهر محل سکونت خود نیز پیش از تصمیم گیری نهایی توجه داشته باشید تا بهترین تصمیم ممکن را برای آینده تحصیلی و شغلی خود اتخاذ نمایید.

اگر شما تجربه ای در این زمینه دارید و یا موفق به تصیل دریکی از مراکز آموزش عالی این کشور شده اید برای مخاطبان ما از تجربیات خود بنویسید.✏

مؤسسه چاوش مهاجر ارائه دهنده انواع خدمات اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای تحصیلی کانادا، آمریکا، استرالیا و… آماده ارائه خدمات و مشاوره به متقاضیان گرامی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *