1. انواع ویزای توریستی استرالیا
 2. شرایط ویزای توریستی استرالیا
 3. هزینه ویزای توریستی استرالیا
 4. مدارک اخذ ویزای توریستی استرالیا
 5. صدور ویزای توریستی استرالیا
 6. تمدید ویزای توریستی استرالیا
 7. ریجکت ویزای توریستی استرالیا
 8. مشاوره دریافت ویزای توریستی استرالیا

استرالیا از کشورهای زیبا و شگفت انگیز دنیاست که طبیعت چشم نوازی دارد. این کشور در میان اقیانوس آرام جا خوش کرده است، کشوری که سواحل بکر، جنگل های سرسبز و انبوه و زیبایی کم نظیرش بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می کند.

گردشگری یکی از دلایل سفر به استرالیا است که دولت این کشور برای افرادی که قصد بازدید از آن را دارند، ویزای توریستی صادر می کند. با اخذ ویزای توریستی استرالیا می توان چند ماهی در این کشور زندگی کرد اما این ویزا فقط برای گردشگری نیست و اگر بخواهید برای یک سفر کاری یا ملاقات با خانواده خود به استرالیا سفر کنید، باز هم لازم است جهت اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

ویزای توریستی استرالیا

اگر شما نیز از متقاضیان دریافت ویزای توریستی استرالیا هستید، در ادامه این مطلب با بررسی شرایط، مدارک، هزینه ها و انواع ویزای توریستی استرالیا همراه ما باشید.

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای استرالیا شامل چند نوع است و شما باید با توجه به مدارک و شرایطی که دارید و همچنین مدت زمانی که قصد دارید در این کشور اقامت کنید، برای اخذ یکی از این ویزا ها که به شرح زیر هستند، اقدام نمایید:

 • ویزای گردشگری استرالیا

اصلی ترین ویزای توریستی این کشور، ویزای گردشگری است که برای گردشگران صادر می شود. توریست هایی که قصد بازدید از جاذبه های گردشگری کشور را دارند و هیچ یک از اعضای خانواده و اقوام آن ها در استرالیا زندگی نمی کنند، می توانند ویزای گردشگری بگیرند. مدت اعتبار ویزای گردشگری استرالیا توسط سفارت این کشور به شما اعلام می شود و برای دریافت آن حتماً لازم است منابع مالی و تاریخچه سفری مناسب داشته باشید.

 •  ویزای توریستی استرالیا با تضمین مالی اسپانسر

اگر از اقوام شما در استرالیا زندگی می کنند و می خواهید با دعوت نامه از آن ها دیدار کنید، ویزای توریستی استرالیا با تضمین مالی اسپانسر مناسب شماست. در این روش، شخصی که در استرالیا ساکن است برای شما دعوت نامه ارسال می کند و حدود 5 تا 15 هزار دلار استرالیا هم نزد دولت ضمانت می گذارد و بعد از اینکه شما به ایران برگردید، این مبلغ را از دولت پس می گیرد.

 • ویزای توریستی برای بیزینس

سفر به استرالیا به منظور شرکت در کنفرانس ها، مصاحبه شغلی، قرارداد قبلی و سایر حوزه های مربوط به بیزینس، با دریافت این ویزا امکان پذیر می باشد. برای اخذ ویزای بیزینسی استرالیا می توانید از سابکلاس ۴۵۹ و ۴۵۶ هم استفاده کنید.

 • ویزای توریستی برای خانواده دانشجو

برای افرادی که در استرالیا تحصیل می کنند، این امکان فراهم است که همسر و فرزندان خود را همراه خود به استرالیا بیاورند و نیازی به ویزای توریستی ندارند. در این مورد باید ویزای همراه دریافت شود اما اگر فرزند، خواهر یا برادر شما در استرالیا تحصیل می کند، باید ویزای توریستی دریافت کنید.

 • ویزای ۶۰۰ استرالیا  

از ویزای های توریستی محبوب استرالیا، ویزای 600 است که با اخذ این ویزا می توان حداکثر تا 12 ماه در آن اقامت داشت.

با استفاده از ویزای 600 استرالیا می توانید به مدت های 3، 6 یا 12 در استرالیا ساکن شوید و از دوستان یا خانواده خود دیدن کنید. همچنین می توانید برای تعطیلات هم با این ویزا به استرالیا بروید.

با ویزای 600 استرالیا امکان حضور در مذاکرات کاری یا شرکت در سمینارهای شغلی فراهم است اما نمی توان فعالیت تجاری انجام داد حال فعالیت تجاری می تواند فروش مستقیم محصول به دیگران یا ارائه خدمات به شرکت های استرالیایی باشد.

به کمک ویزای توریستی 600 استرالیا می توانید در دوره های تحصیلی 3 ماه هم حضور داشته باشید و سپس در صورت تمایل به ادامه تحصیل، برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا اقدام نمایید.

ویزای 600 استرالیا به صورت چند بار ورود است و شما در مدت زمان اعتبار مجازید هر چند بار که می خواهید استرالیا را ترک کنید، اما پس از هر بار ورود به کشور، به مدت 3 ماه اجازه اقامت خواهید داشت.

شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا

برای دریافت ویزای توریستی استرالیا باید دارای شرایطی باشید که به شرح زیر هستند:

 • برخورداری از تمکن مالی

شما در زمان دریافت ویزای توریستی استرالیا باید به اثبات برسانید که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید. میانگین پول موجود در حساب مابین 60 تا 80 دلار استرالیاست که با در نظر گرفتن هزینه اقامت و هزینه خرج های روزانه است.

 • ارائه تاریخچه سفر

داشتن تاریخچه از سفر های گذشته می تواند مراحل دریافت ویزای توریستی را برای شما ساده تر کند. هر چقدر مهرهای قوی تر و بیشتری در پاسپورت وجود داشته باشد، ویزای توریستی راحت تر صادر می شود.

 • داشتن دعوت ‌نامه

اگر از اقوام خود در استرالیا دعوت نامه داشته باشید، با درخواست شما برای اخذ ویزای توریستی استرالیا سریع تر موافقت می شود. مخصوصاً اگر دعوت نامه از سمت بستگان درجه یک باشد، اعتبار بیشتری نیز دارد.

هزینه اخذ ویزای توریستی استرالیا

جهت دریافت ویزای استرالیا باید هزینه آن را هم پرداخت کنید. هزینه دریافت ویزا از ایران حدود 140 دلار استرالیا می باشد و اگر هم از استرالیا اقدام کنید، هزینه صدور ویزا 345 دلار خواهد بود.

به جزء هزینه فوق، برای دریافت ویزای توریستی باید هزینه های متفرقه را هم بپردازید که شامل آزمایش های پزشکی، انگشت نگاری و… می باشد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

برای اخذ ویزای گردشگری استرالیا باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

 • اسکن رنگی و با کیفیت از صفحه اول و تمامی صفحات مهر و ویزا شده پاسپورت جدید
 • یک قطعه عکس 3.5*4.5 از هر نفر
 • کارت ملی و شناسنامه همراه با کپی
 • دعوت نامه

در متن دعوت نامه باید نسبت ایشان با شما، نام شما، مدت شروع و پایان سفر ذکر شود و در این نامه بهتر است که دعوت کننده شماره پاسپورت، اسکن صفحه اول پاسپورت، آدرس و شماره تلفن خود را درج کند. اگر هم هزینه سفر توسط او پرداخت می شود، حساب بانکی هم لازم است.

 • تاریخچه سفرهای قبلی
 • تکمیل و تحویل فرم‌ های مورد نیاز سفارت استرالیا
 • ریز پرینت شش ‌ماهه از حساب بانکی جاری
 • نامه تمکن مالی از حساب بانکی

نامه تمکن مالی باید به زبان انگلیسی از بانک دریافت شود و در این نامه بهتر است حداقل 10 هزار دلار استرالیا داشته باشید زیرا بانک ها به دلار دولتی ارزش دلار را حساب می کنند.

 • ترجمه اسناد ملکی شخص متقاضی
 • گواهی اشتغال به کار فعلی

در گواهی اشتغال به کار بهتر است ذکر شود که با مرخصی شما موافقت شده است و شما بعد از مدت مشخص سفر به محل کار خود بازمی گردید.

 • بایومتریک
 • اطلاعات بانکی اسپانسر اگر ویزای توریستی اسپانسری می خواهید.

برای ویزای توریستی اسپانسر باید اطلاعات بانکی مانند ریز حساب بانکی و فیش حقوقی اسپانسر داخل مدارک قرار داده شود. همچنین باید با شناسنامه اسپانسر و دیگر مدارک مورد تایید، نسبت خانوادگی ثابت گردد.

 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه کارت پایان خدمت سربازی (برای متقاضیان آقا ۱۸ تا ۵۰ ساله)
 • فیش حقوقی و پرینت حساب ها
 • کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • اگر در استرالیا اقوام و آشنایی ندارید بهتر است مدرک رزرو هتل خود را هم ارائه دهید.
 • بلیت رفت‌ و برگشت رزرو شده

بعد از تحویل و تایید تمام مدارک، به مدت 14 روز فرصت دارید که برای انگشت نگاری مراجعه کنید. مراحل انگشت نگاری ویزای استرالیا در ایران انجام می شود و هزینه آن 23 یورو است که به صورت نقدی در سنتر بایومتریک پرداخت می گردد.

صدور ویزای توریستی استرالیا

به طور کلی برای صدور ویزای استرالیا دو روش وجود دارد:

 • مراجعه حضوری

رایج ترین روش برای صدور ویزا، مراجعه حضوری به سفارت است. در این روش متقاضی ابتدا درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری می دهد و سپس در وقت تعیین شده همراه با مدارک لازم، مراجعه کرده و باقی مراحل را طی می کند.

 • ویزای آنلاین

روش ساده تر برای دریافت ویزای استرالیا، به صورت آنلاین است. در این روش نیازی به مراجعه حضوری به سفارت آن نیست و به راحتی می توانید مراحل دریافت ویزا را از طریق اینترنت انجام دهید.

برای اخذ اینترنتی ویزای گردشگری استرالیا، ابتدا باید در سایت سفارت استرالیا برای خود حساب کاربری ایجاد نمایید و سپس اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. در مرحله بعد از شما مدارک خواسته می شود که باید آپلود کنید و در پایان هم با پرداخت هزینه بررسی مدارک، مراحل ثبت درخواست اینترنتی به پایان می رسد.

مدت زمان جواب دهی به درخواست این ویزا ما بین 6 تا 37 روز کاری است.

تمدید ویزای توریستی استرالیا

ممکن است شما بخواهید بیش از مدت اعتبار ویزای گردشگری خود در کشور استرالیا اقامت داشته باشید که برای این منظور باید اقدام به تمدید ویزای خود کنید. بعضی از انواع ویزای توریستی استرالیا دارای استریم ‌هایی هستند که تمدید از داخل استرالیا را امکان پذیر کرده اند اما بعضی دیگر امکان تمدید ندارند.

برای تمدید ویزای توریستی پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی باشد و اگر اعتبار پاسپورت از مدت‌ زمان درخواستی تمدید آن کمتر باشد، درخواست شما به احتمال زیاد رد می شود. همچنین برای ثبت درخواست خود باید حداقل از 20 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای خود، اقدام کنید.

اقامت در کشور استرالیا پس از اتمام مدت اعتبار ویزا غیرقانونی است و با در نظر گرفتن اینکه تمدید ویزا مابین 10 تا 30 روز کاری زمان می برد، تمدید ویزا را به روزهای آخر اعتبار آن موکول نکنید همچنین اگر با درخواست تمدید ویزای شما موافقت نشد، باید قبل از اتمام اعتبار، فرصت خروج از کشور را داشته باشید.

هزینه تمدید ویزای توریستی استرالیا برای انواع آن متفاوت است به عنوان نمونه، ویزای توریستی 600 استرالیا برای اولین تمدید هزینه 345 دلاری و برای دومین بار تمدید هزینه 1045 دلار استرالیا دارد.

ریجکت ویزای توریستی استرالیا

بنا بر دلایلی ممکن است درخواست شما برای دریافت ویزای توریستی استرالیا ریجکت شود و به عبارتی، درخواست تان مورد تایید قرار نگیرد. ارائه اطلاعات غیر واقعی و جعلی به سفارت استرالیا، داشتن سوء پیشینه کیفری، تاریخچه سفری غیرقابل ‌قبول برای سفارت استرالیا، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ های اقامت در استرالیا و… از جمله دلایل ریجکت ویزای توریستی استرالیا هستند و اگر نمی خواهید درخواست شما رد شود، حتماً موارد فوق را در نظر داشته باشید.

در صورت ریجکت شدن ویزای توریستی استرالیا، باید دلیل رد شدن را بررسی کرده و پس از اصلاح شرایط و مدارک خود، مجدداً درخواست خود را ثبت نمایید.

مشاوره دریافت ویزای گردشگری استرالیا

در این مطلب به بررسی شرایط، مدارک و هزینه دریافت ویزای توریستی استرالیا پرداخته شد. امیدواریم که از اطلاعات ارائه شده استفاده کافی را برده باشید اما در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در اخذ انواع ویزای توریستی و ویزای تحصیلی کارشناسان چاوش مهاجر پاسخگوی شما عزیزان می باشند. با ما تماس بگیرید.