1. انواع ویزای توریستی آلمان
 2. شرایط ویزای توریستی آلمان
 3. مدارک اخذ ویزای توریستی آلمان
 4. مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان
 5. مدت اعتبار ویزای توریستی آلمان
 6. هزینه ویزای توریستی آلمان
 7. دریافت ویزای توریستی آلمان با و بدون دعوتنامه
 8. رد شدن ویزای توریستی آلمان
 9. اعتراض به ریجکت ویزای توریستی آلمان
 10. سؤالات متداول

اخذ ویزای توریستی آلمان

آلمان که جزء کشورهای عضو شینگن است با طبیعتی زیبا و تاریخی غنی و مکان‌ های دیدنی همچون قلعه‌ های باشکوه از مهم ‌ترین مقاصد گردشگری و توریستی است. علاوه ‌براین به ‌سبب ورود بالای پناهندگان به این کشورتقاضا برای اخذ ویزای توریستی آلمان برای افرادی که مایل به دیدار خانواده و دوستان خود هستند بسیار است.

 مقامات آلمانی هنگام صدور ویزا از قوانین و الزامات خاصی پیروی می‌ کنند که اغلب سختگیرانه است. بنابراین شناخت دقیق و آگاهی از تمام الزامات درخواست، مرحله ‌ای مهم است. بنابراین شناخت دقیق در مورد اهداف سفر و درخواست برای نوع صحیح ویزا از اهمیت خاصی برخوردار است.

انواع ویزای توریستی آلمان

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد از آنجایی ‌که آلمان جزء کشورهای شینگن است برای اقامت کوتاه‌ مدت در آن با اهداف گردشگری و یا دیدار با اقوام و دوستان لازم است برای ویزای شینگن اقدام کنید. این ویزا جزو دسته C است که در طول یک دوره ۱۸۰ روزه، اجازه اقامت به مدت ۹۰ روز در آلمان و کل منطقه شینگن را به دارنده آن می دهد. ویزای شینگن به‌ صورت سینگل (یک ‌بار ورود)، دابل (دوبار ورود) و مولتی (چند بار ورود) صادر می ‌شود که این بستگی به هدف شما از سفر دارد.

 با ویزای یک ‌بار ورود ۹۰ روز اقامت بدون وقفه و با ویزای دو یا چند بار ورود می‌ توانید ۲ یا چند اقامت ۹۰ روز در طول مدت 6 الی 12 ماه و یا  ۳ و ۵ سال در آلمان را داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان

در سال‌ های اخیر به دلیل میزان پناهندگی با ویزای مسافرتی آلمان قوانین سختگیرانه ‌ای برای اخذ این نوع از روادید اجرا می ‌شود. داشتن تمکن مالی و بودجه کافی، داشتن دعوتنامه معتبر از اعضای خانواده مقیم آلمان و اثبات بازگشت قطعی شما به کشور خود پس ‌از اتمام اعتبار ویزا از شروط مهم و کمک‌ کننده می باشند.

مدارک اخذ ویزای توریستی آلمان

جهت تکمیل درخواست خود باید مدارک زیر را برای دریافت ویزای آلمان به ‌همراه داشته باشید که عبارت‌ اند از:

 • فرم درخواست آنلاین به‌ صورت تکمیل ‌شده با اطلاعات صحیح و صادقانه و پرینت شده با امضای درخواست دهنده به زبان انگلیسی و یا آلمانی
 • ۲ عدد عکس پاسپورتی که با الزامات عکس ویزای شینگن برابر باشد
 • پاسپورت معتبر که حداقل تا ۳ ماه پس ‌از پایان اعتبار ویزا معتبر باشد و حداقل یک صفحه خالی برای الصاق ویزا به آن را داشته باشد
 • صورت‌ حساب بانکی و گردش مالی ۳ ماه گذشته متقاضی
 • بیمه مسافرتی شینگن که درمان ‌ها و فوریت ‌های پزشکی را تا مبلغ ۳۰ هزار یورو پوشش دهد
 • مدارک اقامت شامل رزرو هتل، دعوتنامه اقوام که نشان دهد در طول مدت اقامات خود درآلمان در خانه آنها ساکن می ‌شوید
 • مدارک رزرو پرواز و تاریخ رفت و برگشت و برنامه پروازهای داخلی
 • مدارک تمکن مالی شامل صورت ‌حساب بانکی و نامه ‌ای مبنی‌ بر حمایت مالی شخص دیگر در صورت وجود
 • نامه مرخصی از دانشگاه در صورت دانشجو بودن برای افراد مشغول به تحصیل و اگر کارمند هستید کارفرما باید یک نامه صادر کند، اگر خود اشتغال باشید اسناد ثبت شرکت و یا مالکیت آن را باید ارائه دهید
 • شرح مقاصد سفر شامل نامه‌ ای که در آن توضیح دهد قصد شما از ورود به آلمان چیست و تا چه مدت قرار است بمانید و برنامه سفر خود را شرح دهید
 • دعوتنامه ای از اقوام و دوستان که حمایت ‌کننده محل اقامت شما، و در صورت نیاز حمایت‌ کننده مالی شما باشند. دعوتنامه باید شامل اطلاعات شهروندی و هویتی شخص دعوت‌ کننده باشد
 • مدارک هویتی و مدنی شامل شناسنامه، گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر، گواهینامه و قبض آب ‌و برق
 • برای خردسالان درصورتیکه بدون والدین سفر کنند رضایت ‌نامه ‌ای که توسط هر ۲ والد امضاء شده باشد و فتوکپی صفحه‌ اطلاعات پاسپورت والدین لازم است

مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان

برای اخذ ویزای مسافرتی ابتدا مدارک عنوان ‌شده در فوق را باید جمع ‌آوری کنید و درخواست خود را به سفارت و یا کنسولگری و یا مراکز ویزای آلمان ببرید.

یک زمان مصاحبه حضوری با سفارت تنظیم کنید. هزینه ویزا را بپردازید و در روز مقرر شده برای ملاقات حضوری با افسر پرونده حضور پیدا کنید و سپس منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شود، در صورت کامل بودن مدارک و موافقت افسر پرونده ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

مدت اعتبار ویزای توریستی آلمان

مدت اعتبار ویزای کوتاه ‌مدت ۹۰ روز در طول یک دوره شش ‌ماهه است. البته چنانچه موفق به اخذ ویزای توریستی دابل و یا مولتی پل شدید می ‌توانید از ۶ ماه تا ۵ سال به ‌صورت دو باره و یا چند باره به منطقه شینگن سفر کنید و در هر بار با مجموع مدت ۹۰ روز در کشورهای منطقه شینگن اقامت داشته باشید.

هزینه ویزای توریستی آلمان

هزینه ویزای مسافرتی آلمان یا همان ویزای شینگن ۸۰ یورو برای بزرگسالان و برای کودکان شش ‌تا ۱۲ سال ۴۰ یورو است.

 برای رسیدگی به درخواست شما باید این هزینه را بپردازید و فیش پرداخت آن را در روز مصاحبه به ‌همراه داشته باشید. توجه کنید که درصورت ریجکت شدن درخواست ویزا، هزینه آن عودت داده نخواهد شد.

ویزای توریستی آلمان با و بدون دعوتنامه

اگر می ‌خواهید شانس خود برای اخذ ویزای مسافرتی آلمان را چندین برابر افزایش دهید داشتن دعوتنامه ضروری‌ است. دعوتنامه باید از سوی یکی از اقوام و دوستان نوشته‌ شده باشد که در متن آن علاوه ‌بر اطلاعات هویتی و شهروندی، محل اقامت، تاریخ ورود و خروج و مدارک حمایت مالی در صورت وجود ذکر شود.

ریجکت ویزای توریستی آلمان

از دلایل اصلی که سبب عدم اعتماد افسران کنسولی برای صدور ویزا می ‌شود عبارت ‌اند از:

 • وجود نواقص در مدارک و مدارک غیر واقعی و جعلی
 • عدم اطمینان افسران پرونده مبنی بر بازگشت قطعی شما به کشور
 • پاسپورت نامعتبر
 • سوء پیشینه و سابقه کیفری و حقوقی

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی آلمان

اگر درخواست ویزا رد شود در اطلاعیه ‌ای که توسط نمایندگی و یا سفارت به شخص متقاضی ارسال می‌ شود دلایل ریجکت ویزا اعلام‌ شده و همچنین اطلاعاتی در خصوص درخواست تجدید نظر نیز عنوان می ‌شود تا مدت یک ماه از تاریخ اعلام ریجکت، متقاضی مهلت دارد نامه‌ درخواست تجدید نظر خود را ارسال کند. به دلایل حفاظت از اطلاعات و داده‌ ها تنها خود شخص می ‌تواند درخواست تجدید نظر خود را طرح نماید.

موسسه چاوش مهاجر با سال ها تجربه در خصوص اخذ ویزای توریستی در کنار شماست. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص اخذ انواع ویزا با کارشناسان چاوش مهاجر از طریق راه های ارتباطی و وب سایت در تماس باشید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *