1. انواع ویزای توریستی اسپانیا
 2. شرایط ویزای توریستی اسپانیا
 3. مدارک اخذ ویزای توریستی اسپانیا
 4. مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا
 5. مدت اعتبار ویزای توریستی اسپانیا
 6. هزینه ویزای توریستی اسپانیا
 7. دریافت ویزای توریستی اسپانیا با و بدون دعوتنامه
 8. رد شدن ویزای توریستی اسپانیا
 9. اعتراض به ریجکت ویزای توریستی اسپانیا
 10. سؤالات متداول

اخذ ویزای توریستی اسپانیا

افرادی که برای مقاصد گردشگری و یا دیدار با اعضای خانواده و دوستان خود که مقیم اسپانیا هستند، قصد اقامت کوتاه مدت در این کشور را دارند، لازم است برای ورود، برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا اقدام کنند.

ویزای شینگن اسپانیا مجوزی برای ورود به اسپانیا و اقامت در آن برای مدت زمان مشخصی است. این ویزا معمولاً به شکل یک برچسب است که روی پاسپورت شخص چسبانده می شود. نوع ویزایی که برای آن درخواست می کنید، فعالیت هایی را که می توانید در اسپانیا انجام دهید را مشخص می کند.

انواع ویزای توریستی اسپانیا

 افرادی که برای مدت کوتاهی قصد سفر به اسپانیا را دارند باید ویزای شینگن را دریافت کنند. ویزای شینگن اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت است که به دارنده ویزا این حق را می دهد که وارد اسپانیا شده و در یک دوره 6 ماهه حداکثر تا 3 ماه در این کشور و یا کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشد.

اخذ ویزای شینگن اسپانیا برای ایرانیان به دلیل سو استفاده برخی از افراد دارنده آن و اقدام به پناهندگی در کشورهای شینگن مقداری سختگیرانه است. بنابراین برای اخذ آن باید شرایط ذکر شده در زیر را برآورده کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا

همان گونه که اشاره شد مقامات اسپانیا به دلیل بالا رفتن تعداد پناهندگان از شرایط سختگیرانه ‌ای پیروی می‌کنند برای موفقیت در درخواست ویزا شروط زیر را در نظر داشته باشید.

 • سفر به اسپانیا با تور

اخذ ویزای شینگن به‌ صورت تور گروهی از طریق آژانس ‌های گردشگری سبب اطمینان افسر کنسولی برای بازگشت قطعی شما به کشور خودتان خواهد شد، اقدام به صورت انفرادی ممکن است سبب رد درخواست شما شود.

 • گردش حساب بانکی

تعداد تراکنش ‌های چند ماه گذشته برای اثبات تمکن مالی مهم است. مبالغی که به حساب شما می ‌آید ملاک نیست تنها تعداد تراکنش هاست که مهم است.

 • ویزاهای قبلی

مهم است که پیش‌ از درخواست برای اخذ ویزای شینگن چند سفر به کشورهای دیگر داشته باشید، تاریخچه سفر در اثبات این‌ که شما با اهداف توریستی به اسپانیا سفر می‌کنید مهم است.

مدارک اخذ ویزای توریستی اسپانیا

برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا، باید مدارک مورد نیاز زیر را ارائه دهید:

 • عکس بیومتریک

دو عدد عکس بیومتریک یکسان و مطابق با الزمات عکس شینگن که در 3 ماه گذشته گرفته شده باشد.

 • پاسپورت معتبر

پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 3 ماه بیشتر از تاریخ اتمام اعتبار ویزا به علاوه اینکه پاسپورت حداقل یک صفحه خالی برای الصاق برگه ویزا به آن را داشته باشد. از تمام صفحات مهم پاسپورت شامل صفحات اصلی که حاوی مشخصات هویتی هستند یک عدد کپی گرفته شود.

 • مدارک برنامه پرواز

مدارک پرواز شامل رزرو پرواز و تاریخ رفت و برگشت و برنامه پروازهای داخلی

 • بیمه مسافرتی شینگن

برای ورود به اسپانیا وتمامی منطقه شیگن باید بیمه مسافرتی آن را دریافت کنید که تا سقف 30 هزار یورو را پوشش دهد. این بیمه حتی برای سفر دو، سه روزه باید حداقل برای 7 روز معتبر باشد. این بیمه برای حوادث و اورژانس و  فوریت های پزشکی اعمال می شود.

 • مدارک تمکن مالی

صورت حساب بانکی و گردش مالی ماه های گذشته و اگر شخص دیگری قرار است هزینه سفر شما را تأمین کند نامه حمایت مالی و صورتحساب بانکی شخص را به همراه نامه ارسال کنند. شما باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهد به ازای هرروزاز اقامتتان قادر به پرداخت مبلغ 70 یورو برای تأمین هزینه های روزانه خود هستید.

 • مدارک محل اقامت

تمامی مدارک برای اثبات محل اقامت شامل رزرو هتل و یا اگر در منزل یکی از دوستان و خانواده خود قرار است ساکن شوید آدرس و مشخصات شخص و شماره تلفن و چنانچه می خواهید خانه ای را کرایه کنید تمام مشخصات مالک و آدرس را باید ذکرکنید. تمامی مدارک باید اصل باشند و فتوکپی قابل قبول نیست.

 • مدارک هویتی و مدنی

شناسنامه، گواهینامه سند ازدواج، گواهی تولد فرزند، گواهی فوت همسر به‌ صورت ترجمه‌ شده

 • مدارک اشتغال

 در صورت شاغل بودن نامه مرخصی از کارفرما، در صورت خود اشتغالی کپی از گواهی ثبت شرکت و مجوز کسب‌ و کار خود و صورت ‌حساب شرکت در ۶ ماه اخیر، در صورت محصل بودن نامه از دانشگاه و مدرسه مبنی ‌بر مرخصی تحصیلی و مدارک ثبت ‌نام، در صورت بازنشستگی صورت‌ حساب بازنشستگی شش ‌ماه اخیر

 برای کودکانی که بدون والدین خود سفر می‌ کنند، کپی از پاسپورت والدین و رضایت‌ نامه کتبی از هر ۲ والد و در صورت حضانت فرزند حکم معتبر از دادگاه خانواده

مراحل درخواست ویزای توریستی اسپانیا

پس‌از جمع ‌آوری تمامی مدارک مورد نیاز سفارت اینک وقت آنست که فرم درخواست آنلاین ویزای توریستی اسپانیا را تکمیل کنید. در این فرم رزرو روز و محل مصاحبه که ممکن است سفارت و یا کنسولگری اسپانیا باشد را مشخص می‌کنید. پس‌از تعیین زمان ملاقات حضوری در روز مصاحبه تمامی مدارک را به‌صورت دقیق و شفاف باید به ‌همراه داشته باشید .هزینه ویزای خود را بپردازید و فیش آن را به ‌همراه داشته باشید و یک عدد کپی از آن تهیه کنید. پس از یک ملاقات حضوری با افسر کنسولگری که سوالاتی کوتاه درباره‌ هدف شما از سفر به اسپانیا و محل اقامت و قصد بازگشت به کشور خود پس ‌از پایان اعتبار ویزا را می ‌پرسد و در صورتی‌که از توریستی بودن هدف شما اطمینان حاصل کند مدارک شما کافی و صحیح باشد موفق به اخذ ویزا کوتاه ‌مدت اسپانیا خواهید شد.

مدت اعتبار ویزای توریستی اسپانیا

قانون ویزای شینگن برای تمام ویزاهای کوتاه‌ مدت ۹۰ روز و در طول ۱ دوره ۱۸۰ روزه است. با این‌ حال بسته به ‌نظر مقامات سفارت و افسر پرونده اعتبار ویزای شما می‌تواند تغییر کند و این کاملاً به ‌نظر آن‌ ها بستگی دارد.

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

هزینه ویزای توریستی اسپانیا برای بزرگسالان ۸۰ یورو و برای کودکان شش ‌تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. این هزینه برای بررسی درخواست شما و برای صدور ویزا اخذ می‌گردد. لازم است بدانید در صورتی‌که درخواست شما به هر دلیلی ریجکت شود، این هزینه عودت نخواهد شد.

دریافت ویزای توریستی اسپانیا با و بدون دعوتنامه

دعوتنامه، نامه ای است که متقاضی باید به سفارت یا کنسولگری که در آنجا برای ویزای بازدید کننده درخواست می کند ارسال کند. این سند توسط میزبان متقاضی که در کشور اسپانیا اقامت دائم دارد نوشته شده و خطاب به متقاضی یا افسر کنسولی است و تأیید می کند که متقاضی را برای تمام مدت اقامت خود در کشوری که میزبان به طور قانونی در آن اقامت دارد در خانه خود اسکان خواهد داد.

داشتن دعوتنامه برای اخذ ویزای مسافرتی اسپانیا تا چند برابر شانس دریافت ویزا را بالا می برد. تأکید برای داشتن دعوتنامه برای این است که حداقل برای اقامت خود این اطمینان را به مقامات می دهید که سربار این کشور نخواهید شد و از محل اقامت شما اطلاع پیدا خواهند کرد و حداقل مشخص است که در صورتی که نتوانید هزینه هایتان را در طول دروره اقامت بپردازید خانواده شما و یا دوستانتان از شما حمایت مالی خواهند کرد. دعوتنامه برای هر سفارتی در جهان الزامی نیست، اما اکیداً توصیه می شود حتی اگر لازم نیست، یک دعوتنامه ارسال کنید.

شخصی که دعوتنامه را می نویسد و میزبان شما محسوب می شود باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • باید شهروند یا مقیم دائم قانونی کشوری باشد که قصد بازدید از آن را دارید
 • باید عضو خانواده/خویشاوند شما باشد
 • باید یک مکان ثبت شده (خانه، آپارتمان) داشته باشد
 • باید فضای کافی برای متقاضی داشته باشد

ریجکت ویزای توریستی اسپانیا

دلایل رد شدن درخواست ویزای شما ممکن است مربوط به یکی از موارد زیر باشد:

 • ناصحیح بودن و عدم صداقت در اطلاعات و مدارک ارائه شده
 • تردید افسر پرونده مبنی بر بازگشت شما به وطن خود
 • ناکافی بودن مدارک مالی و عدم اطمینان از وجوه کافی برای اقامت ما در اسپانیا
 • پاسپورت نامعتبر

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی اسپانیا

چنانچه درخواست ویزای شما رد شود نامه ای دریافت خواهید کرد که دلایل رد شدن درخواست شما را بنا بر دلایل قانونی و منطقی شرح داده است. برای ارسال درخواست تجدید نظر تا یک ماه فرصت دارید مدارک قوی را برای رفع و اجتناب از اشتباهات پیش آمده ارائه دهید، اما تنها در صورتی که فکر می کنید به دلایل نا عادلانه درخواست شما رد شده است.

کارشناسان موسسه چاوش مهاجر در تمامی مراحل دریافت ویزای توریستی از مشاوره تا اخذ آن راهنمای شما عزیزان می باشند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *