اخذ ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس سندی است که به دارنده آن حق ورود و اقامت موقت در خاک بریتانیا را می ‌دهد. ویزا معمولاً یا به‌ صورت یک مهر در پاسپورت درج می ‌شود و یا یک مدرک است که کنسولگری یا سفارت بریتانیا به شما می ‌دهد تا از آن برای مقاصد گردشگری، تجاری و یا دیدار با خانواده خود استفاده کنید.

ویزای توریستی انگلیس

توضیحات کارشناسان چاوش مهاجر در اخذ ویزای توریستی انگلیس را گوش دهید!

انواع ویزای توریستی انگلیس

بریتانیا یک مقصد گردشگری محبوب است و ویزای کوتاه مدت آن برای اقامت کوتاه‌ مدت جهت تفریح به اهداف مشابه صادر می ‌شود. مقامات بریتانیا به‌ ندرت ویزای گردشگری را برای مدت طولانی ‌تر از 6 ماه صادر می ‌کنند. اتباع خارجی با این ویزا حق داشتن شغل در این کشور را ندارند. انواع ویزای توریستی انگلیس بنابر مقاصد شما برای دریافت آن تقسیم  بندی می شود. که عبارتند از:

ویزای توریستی انگلیس برای دیدار با خانواده

با این نوع ویزا دسته ‌ای از مجوزهای ورود و اقامت موقت انگلیس، برای کسانی صادر می ‌شود که می ‌خواهند از اقوام و اعضای خانواده مقیم بریتانیا دیدن کنند. برای دریافت آن حتماً باید دارای دعوتنامه رسمی از خانواده خود باشید، در غیر این ‌صورت این ویزا به شما تعلق نمی ‌گیرد.

ویزای توریستی انگلیس برای همسر

دریافت ویزای توریستی انگلیس برای همسر، یکی دیگر از روش‌ های اقامت موقت در کشور انگلیس می‌ باشد. دریافت این نوع از ویزای توریستی انگلیس، نیازمند قوانین و شرایط بسیار متفاوت تری از سایر ویزا های توریستی است. یکی از مهم‌ ترین شرایط ارائه ویزای توریستی انگلیس برای همسر، ارائه مدارک معتبر یکی از زوج‌ ها در رابطه با شهروند بودن قانونی این کشور و یا مجوز رسمی اقامت در این کشور می‌ باشد. همچنین هر دوی زوج‌ ها باید دارای سن قانونی و بالای ۱۸ سال بوده و فردی که دارای اقامت در کشور انگلیس است، باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشد.

از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس برای همسر، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای سند و مدرک ازدواج معتبر و ارائه آن جهت دریافت ویزای توریستی انگلیس برای همسر
 • تعهد رسمی همسر به کشور انگلیس جهت ترک خاک این کشور پس‌ از اتمام دوره اقامت
 • تعهد همسر برای عدم اشتغال و تحصیل در این کشور در دوره اقامت خود
 • تعهد جهت عدم آسیب به کشور انگلیس

همچنین از دیگر ویزا های توریستی انگلیس نیز می‌ توان به ویزای توریستی ازدواج اشاره نمود که این نوع ویزا مختص برای کسانی است که قصد ازدواج با یک شهروند انگلیسی را داشته و با دریافت آن می‌ توانند به این کشور وارد شده و با شریک خود ازدواج نمایند.

ویزای توریستی انگلیس برای تجارت

چنانچه قصد حضور در جلسات کاری، دیدار با شرکای تجاری، حضور در دوره‌ های آموزشی و یا سمینارهای پزشکی در انگلستان را دارید باید برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنید. توجه کنید برای اخذ این نوع باید دعوتنامه از سمت برگزارکننده داشته باشید.

ویزای توریستی انگلیس برای تفریح

درخواست ویزای انگلیس با اهداف عمومی شامل تفریح و گردشگری جزء این دسته قرار می‌ گیرد.

ویزای اقامت کوتاه‌ مدت به دارنده اجازه حضور6 ‌ماهه در بریتانیا را می‌ دهد. البته سفارت این حق را دارد که برای مدت کوتاه‌ تری ویزا را صادر کند و این به مقاصد هدف متقاضی برمی‌ گردد.

البته ویزای استاندارد ویزیتور جایگزین تمامی ویزاهای زیر شده ‌است:

ویزای بازدید از خانواده، ویزای عمومی توریستی، ویزای ویزیتور کودک، ویزای بازرگانی شامل ویزای دانشگاهیان و پزشکان، ویزای ورزشی، ویزای سرگرمی، کارآفرینی، درمان خصوصی، ویزا با اهداف اختصاصی.

ویزاهای توریستی بلند مدت

اگر به صورت منظم به انگلستان سفر می کنید نیاز نیست که برای هر بار ورود برای ویزا درخواست بدهید. می توانید برای ویزای توریستی استاندارد طولانی مدت که به صورت 2.5 و یا 10 ساله هستند درخواست دهید. همچون ویزای کوتاه مدت، حداکثر مدت اقامت شما 6 ماه است.

برای متقاضیان زیر 18 سال در صورتی که این نوع از ویزاهای مدت دار اخذ شود تنها تا 6 ماه پس از 18 سالگی اعتبار خواهد داشت.

در صورتی که شرایط با درخواست ویزای بلند مدت تطابق نداشته باشد پیشنهاد می شود که برای ویزای کوتاه مدت درخواست دهید که در این صورت نیاز به بازپرداخت هزینه نخواهید داشت. اگر برای ویزای بلند مدت درخواست می دهید باید دقت کنید که مدت اقامت شما در هر دوره طولانی نباشد. چنانچه با توجه به سابقه سفرهای قبلی به انگلیس محرز شود که برای مدت طولانی زندگی می کنید ممکن است که ویزای شما لغو شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس

جهت ورود به بریتانیا لازم است پاسپورت شما برای کل مدت اقامت شما و تا سه ماه بعد از آن معتبر باشد.

شما باید بتوانید با ارائه مدارکی نشان دهید که شما در پایان سفر خود بریتانیا را ترک خواهید کرد مانند ارائه مدارک ملکی و مدارک شغلی معتبری که  نشان می دهد به کشور خود دلبستگی دارید.

یکی از مهمترین فاکتورها در شرایط اخذ این است که شما نشان دهید می توانید از خود و افراد تحت تکفل خود در طول سفر حمایت ملی کرده و تمکن مالی برای این موضوع را دارید. به همین منظور مدارک بانکی و گردش حساب را باید ارسال کنید.

در واقع باید نشان دهید که می توانید هزینه بازگشت یا سفر خود را بپردازید.

با ارائه دلایل قانع کننده برای افسر کنسولگری باید آن را قانع کنید که قصد اقامت طولانی مدت در بریتانیا را ندارید. همچنین لازم است قصد سفر خود را به صورت کاملاً واضح بیان کنید. اینکه برای مطالعه، انجام یک جابجایی یا شرکت در امتحان و یا به عنوان یک دانشگاهی، دکتر، سخنران و یا به دلایل پزشکی قصد ورود به انگلیس را دارید.

مدارک ویزای توریستی انگلیس

مدارک اخذ ویزای توریستی انگلیس

مدارک مورد نیاز جهت درخواست و اخذ ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

 • فرم درخواست آنلاین

شما باید فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان VAF1A را به صورت آنلاین پر کنید.

 • دو قطعه عکس

دو قطعه عکس مطابق با دستورالعمل های انگلستان لازم است که باید به صورت تمام رنگی و در طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشند.

 • پاسپورت

پاسپورت معتبر شما باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و تا سه ماه پس از تاریخی که اعتبار ویزا تمام می شود، معتبر باشد.

 • مدارک تمکن مالی

اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول اقامت شما در انگلیس که شامل صورتحساب بانکی شما در شش ماه گذشته یا فیش‌ های حقوقی در همان دوره باشد.

 • مدارک محل اقامت

شما باید سندی ارائه دهید که نشان دهد در زمان اقامت در بریتانیا در کجا اقامت خواهید داشت. برای این کار نیازی به رزرو هتل و یا هاستل و پرداخت کامل هزینه آن نیست و تنها می توانید اطلاعات شناسایی و آدرس زندگی شخصی که هزینه های سفر شما را پوشش می دهد را ارئه کنید، و یا اطلاعات شناسنامه و شماره پاسپورت هر یک از اقوامی که برایتان دعوتنامه را ارسال کرده است.

 • شرح برنامه سفر

 برنامه ای حاوی تاریخ رفت و برگشت که حاوی تمام اطلاعات در مورد نحوه و اموری که قصد دارید در بریتانیا انجام دهید را باید ارائه دهید. این اطلاعات می تواند شامل تاریخ سفر، مکان هایی که قرار است از آن  بازدید کنید، دستور جلسه، تور رزرو شده، دستور کار جشنواره، سمینار و همایش باشد.

 • اطلاعات سابقه سفر

تاریخچه سفرهای قبلی در ده سال گذشته را باید ارائه دهید. این را می توان از طریق ویزا و مهرهای مرزی ورود و خروج در گذرنامه های فعلی و قدیمی تر اثبات کرد.

 • اطلاعات محل سکونت

مشخصات مربوط به آدرس زندگی شما در کشور خودتان شامل اثبات سال هایی که  در آنجا زندگی کرده اید.

 • مشخصات بیومتریک

اگر برای ویزا درخواست می ‌کنید که به شما امکان می ‌دهد بیش از ۶ ماه در بریتانیا بمانید، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کنید. این شامل انگشت نگاری و یک عکس دیجیتالی است که در مرکز برنامه مناسب گرفته شده باشد.

 • دعوتنامه

از شروط اصلی اخذ ویزای توریستی دیدار با خانواده و یا تجاری داشتن دعوتنامه از شهروند مقیم انگلیس است.  اما برای مقاصد گردشگری به آن نیازی نیست.

 • پرداخت هزینه ویزا

شما باید رسیدی را ارسال کنید که تأیید می کند هزینه ویزا را پرداخت کرده اید. این یک هزینه ثابت است که برای بررسی درخواست خود باید آن را بپردازید.

 • ترجمه اسناد

تمامی اسناد و مدارک شما باید به صورت ترجمه شده ارائه شود.

 • گواهی اشتغال به تحصیل

گواهینامه های علمی و حرفه ای در صورتی که دانشجو باشید، باید ارائه شوند.

 • مدارک شغلی

اگر در کشور خود شاغل هستید تماس و اطلاعات کارفرمای فعلی شما، مدارک بیمه، مدارک بازنشستگی را باید ارائه دهید.

 • مدارک پزشکی

ارائه مدارک پزشکی مبنی بر سلامت روحی و جسمی

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس

مراحل درخواست ویزای توریستی انگلیس

مراحل درخواست جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان به شرح  زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست آنلاین

معمولاً فرم درخواست آنلاین ویزای بریتانیا VAF1A شامل سؤالاتی در مورد اطلاعات شخصی است. نام و نام خانوادگی، ملیت، کشور محل اقامت، وضعیت تأهل، شماره موبایل، شماره پاسپورت، دلیل ورود به انگلستان، اطلاعات دیگر در مورد درخواست شما.

در صورتی که اطلاعات فرم درخواست با اطلاعات موجود در سایر مدارک مورد نیاز مطابقت نداشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد.

 • پرداخت هزینه درخواست

رسید پرداخت هزینه بررسی درخواست را به همراه داشته باشید.

 • ارائه مدارک مورد نیاز

به عنوان بخشی از درخواست ویزای انگلیس خود، باید برخی از مدارک اجباری مورد نیاز را برای پشتیبانی از پرونده خود ارسال کنید.

 • تعیین وقت ویزای انگلیس

پس از تعیین وقت آنلاین، ایمیل تأیید کننده جزئیات قرار خود را به صورت پرینت شده به همراه داشته باشید. همچنین لازن است در روز مصاحبه مدارک مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشید. توجه کنید که تمامی مدارک مورد نیاز باید به صورت اصل ارائه شود.

اطمینان حاصل کنید که مدارک به صورت کاملاً دقیق و کامل جمع آوری و دسته بندی شده باشند، زیرا گاهی اوقات حتی یک اشتباه کوچک می تواند پروسه را به تعویق بیندازد و یا از همه بدتر سبب رد درخواست ویزای شما شود. لطفاً توجه کنید که با نام خود قرار ملاقاتتان را تنظیم کنید.

 • شرکت در مصاحبه حضوری

هنگام حضور در سفارتخانه انگلستان، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید، که شامل عکس و اسکن دیجیتالی اثر انگشت شما می شود. هر متقاضی که درخواست ویزا ارسال می کند از جمله کودکان باید در مصاحبه حضور داشته باشند، اما افراد زیر 18 سال باید با والدین و یا افراد بزرگسال در مصاحبه شرکت کنند.

پس از این مراحل منتظر پاسخ درخواست خود بمانید و در صورت تأیید درخواست، پاسپورت شما به همراه الصاق ویزا به آدرس محل سکونت شما ارسال خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس

همانگونه که اداره ویزا و مهاجرت انگلستان UKVI اعلام می کند، مدت زمان پردازش و رسیدگی به درخواست ویزای متقاضی در بهترین حالت ظرف 3 هفته و حداکثر ممکن است تا 12 هفته کاری به طول بیانجامد.

عوامل متعددی می تواند سبب شود که مدت زمان صدور ویزا را به تأخیر بیندازد که عبارتند از:

 • نگرانی و مشکوک بودن در مورد سابقه های کیفری
 • در نظر گرفتن هرگونه سابقه سفر نامطلوب
 • هرگونه نگرانی در مورد صحت اسناد
 • حجم اسناد ارائه شده
 • نیاز به مدارک بیشتر
 • ظرفیت کارکنان پرونده و زمان مناسب از سال باشد

در واقع می توان گفت هیچ بازه زمانی استانداردی وجود ندارد و این اداره طبق ملاحظات و دستورالعمل های خود اقدام می کند. البته داشتن مدارک کافی و مطابق با آنچه که درخواست می شود همیشه برگ برنده شما در دریافت به موقع ویزای انگلیس خواهد بود.

اخذ وقت سفارت انگلستان

سفارت انگلیس در ایران فعالیت صدور ویزا را انجام نمی دهد، بنابراین شهروندان ایرانی برای تکمیل درخواست انواع ویزای خود نیاز است که یا به سفارت انگلیس در کشورهای همسایه مراجعه کنند و یا از طریق دفاتر VFS Global در کشورهای همسایه و یا در شعبه تهران برای انجام بیومتریک (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) خود اقدام کنند.

در حقیقت این کار را تنها برای ارائه مدارک مورد نیاز انجام می دهید و نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت های انگلستان نیست. برای دریافت وقت کافیست در سایت gov.uk یک حساب کاربری ایجاد کنید و پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه درخواست ویزا، به وب سایت شرکت VFS ارجاع داده می شوید که می توانید روز و ساعت حضور در این مرکز را فیکس کنید و در تایم مشخص شده برای انجام بیومتریک خود حضور پیدا کنید.

یک نکته در مورد این شرکت این است که VFS یک شرکت تجاری بین المللی است که با برخی سفارت ها برای ارسال آسانتر مدارک متقاضیان همکاری دارد و هیچ نقشی در صدور ویزا و یا عدم صدور آن ویا حتی پیگیری ویزا را ندارد. توصیه می شود اگر برای پرداخت هزینه وقت سفارت و انجام مراحل آن دچار مشکل شدید و یا نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان مؤسسه چاوش مهاجر در تماس باشید.

اینجا بخوانید: وقت سفارت انگلیس

سفارت انگلیس در تهران

یکی از مراحل دریافت ویزای توریستی انگلیس این است که شما در جلسه مصاحبه که در سفارت انگلیس برگزار می‌شود شرکت کرده و از طرف دیگر امور اداری جهت دریافت ویزا را تحت نظر این سفارت پیش ببرید. اما متأسفانه با توجه به اتفاقات سیاسی که در سال ۲۰۱۱ در ایران افتاد، سفارت انگلیس در کشور ایران تعطیل شد. اکنون این سؤال به وجود می‌آید که متقاضیان دریافت ویزایی مانند ویزای توریستی انگلیس باید برای مصاحبه و انجام امور اداری به کجا مراجعه کنند؟

 با توجه به اینکه سالانه افراد زیادی متقاضی حضور در کشور انگلیس با هدف مسافرت، کسب و کار، زندگی و یا تحصیل هستند به همین خاطر این سفارت دفاتری تحت عنوان دفتر VFS را در تهران راه‌اندازی کرده است. این دفاتر در واقع نماینده سفارت انگلیس در ایران هستند که شما می‌توانید امور مربوط به ویزا و دریافت وقت سفارت خود را تحت نظر این دفاتر انجام دهید. بنابراین زمانی که به فکر دریافت ویزای توریستی انگلیس هستید حتماً باید وقت مصاحبه را از این دفاتر دریافت نمایید؛
در مصاحبه شرکت کنید؛ انگشت‌نگاری را تحت نظر این دفاتر انجام دهید و سپس منتظر بمانید تا نظر سفارت انگلیس برای تأیید یا رد شما جهت دریافت ویزا صادر گردد. نکته لازم به ذکر این است که دفاتر رسمی سفارت انگلیس فقط در تهران حضور دارند و شما برای انجام اموری همانند دریافت ویزای توریستی انگلیس، دریافت ویزای تحصیلی، کاری و یا حتی برای اقامت باید به تهران مراجعه نمایید.

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس همانگونه که اشاره شد به مدت ۶ ماه است، اما بنابر مقاصد سفر و نوع درخواست شما ممکن است به صورت یک ساله، دو ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله نیز باشد.

می توانید در طول این مدت به صورت یکبار ورود و یا چندبار و بدون محدودیت به انگلیس سفر کنید.

زمان مناسب جهت اقدام به اخذ ویزای توریستی انگلیس

تمامی افراد باید به مدت حداقل ۳ ماه قبل‌ از سفر به کشور انگلستان، جهت اخذ ویزای توریستی خود اقدام نمایند. زیرا فرآیند جمع‌ آوری مدارک، پر کردن فرم‌ ها و ارسال آن، پرداخت هزینه‌ های لازم جهت اخذ ویزای توریستی، ارسال تأییدیه از سوی اداره مهاجرت انگلیس، انگشت نگاری‌ ها و همچنین کار های اداری آن بسیار زمان‌ بر بوده و به‌ همین دلیل بهتر است ۳ ماه قبل‌ از سفر به شهر های این کشور، جهت اخذ ویزای خود اقدام نمایید.

هزینه ویزای توریستی انگلیس

هزینه ویزای توریستی انگلیس

هزینه بررسی ویزای توریستی انگلستان در مؤسسات مهاجرتی مختلف متفاوت است، اما بطور میانگین می توان گفت هزینه:

 • ویزای توریستی 6 ماهه؛ 100 پوند
 • ویزای  توریستی به دلایل پزشکی 11 ماهه؛ 200 پوند
 • ویزای توریستی 2 ساله؛ 376 پوند، 6 ماه برای هر بازدید
 • ویزای توریستی 5 ساله؛ 670 پوند، 6 ماه در هر بازدید
 • ویزای 10توریستی 10 ساله؛ 837 پوند، 6 ماه در هر بازدید می باشد.

لازم است مؤسسه ای را جهت دریافت خدمات و اخذ ویزای توریستی کشور مورد نظر خود انتخاب کنید که در کنار ارائه خدمات با کیفیت توسط تیم متخصص و حرفه ای خود هزینه منصفانه و مقرون به صرفه ای را جهت ارائه این خدمات مطالبه کند.

بدون شک چاوش مهاجر یکی از بهترین مؤسسات مهاجرتی جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس است که با کیفیت ترین خدمات را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

تمکن مالی در دریافت ویزای توریستی انگلیس

ارائه تاییدیه بانک مبنی بر داشتن تمکن مالی در اخذ ویزای توریستی انگلستان یکی از مهم ترین مدارکی است که لازم است به  افسر پرونده ارائه شود. در واقع لازم است افسر پرونده را به این باور برسانید که از پس هزینه های سفر در طول مدت اقامت خود در انگلستان برخواهید آمد.

میزان تمکن مالی قابل قبول برای هر فرد 3 الی 5 هزار پوند تعیین شده است. ارائه گردش حساب 3 الی 6 ماه اخیر یکی دیگر از مدارکی است که باید به افسر پرونده ارائه شود.

نکات اخذ ویزای توریستی انگلیس

در اخذ ویزای توریستی انگلستان لازم است به نکاتی توجه داشته باشید که از جمله این نکات عبارتند از:

 • چنانچه شاغل هستید نامه ای از کارفرمای شما که این نامه باید موقعیت شما در محل کار، حقوق و مدت زمان کار شما را تأیید کند و اگر خود اشتغال هستید مدارک ثبت کسب و کار که شامل نام صاحب کسب و کار و تاریخ شروع تجارت را تأیید کنند را به همراه داشته باشید.
 • اگر دانشجو هستید نامه ای از دانشگاه که باید تأیید کننده ثبت نام و مرخصی شما باشد را ارائه کنید.
 • متقاضیان زیر 18 سال باید چندین مدرک اعم از شناسنامه، مدارک فرزند خواندگی(در صورت وجود) و اگر با شخصی غیر از والدین سفر می کنند، باید نامه رسمی از والدین و صفحه مشخصات پاسپورت همراه و والدین را ارائه کنند.
 • در صوررت پرداخت هزینه 30 روز فرصت دارید به دفاتر انگشت نگاری انگلیس در ایران جهت انجام فرآیند مشخصات بیومتریک مراجعه کنید.
 • اسنادی که برای پشتیبانی از درخواست خود برای هرگونه ویزای کوتاه مدت برای انگلستان ارائه می کنید باید اصلی باشند. هنگامی که این اسناد در اصل به یک زبان خارجی هستند، باید توسط مترجمان یا مؤسسات ترجمه مجاز به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شوند. این مدارک همچنین باید حاوی تأییدیه کتبی مبنی بر ترجمه دقیق، تاریخ ترجمه، جزئیات و راه های تماس با مترجم باشند.
 • اگر برای درمان به بریتانیا سفر می کنید باید نامه ای که وضعیت پزشکی شما را تایید می کند، صادر شده توسط یک پزشک تایید شده از طرف سفارتخانه انگلیس و اطلاعات نام بیماری شما و دلایل نیاز به درمان در انگلستان را ارائه دهید.
 • علاوه بر آن باید هزینه ها و مکان درمانی نیز مشخص شده باشد و مدارک پرداخت کامل هزینه های مراقبت های پزشکی اعم از هزینه های حمل و نقل، هزینه پزشک، هزینه بیمارستان را باید ارائه دهید.
رد شدن ویزای توریستی انگلیس

رد شدن ویزای توریستی انگلستان

پروسه درخواست و تهیه و آماده سازی مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی مراحل دقیق و حساسی دارد که گاهی با فراموشی یک مورد کوچک ممکن است درخواست شما برای دریافت ویزا رد شود. برخی از دلایل اصلی ریجکت شدن ویزا عبارتند از:

 • نقص و کسری در مدارک و اسناد
 • درخواست برای نوع اشتباه ویزا
 • عدم اثبات توانایی مالی برای حمایت از اقامت خود در انگلیس
 • ارائه اسناد جعلی و تقلبی
 • اقامت بیش از حد مجاز در سفرهای قبلی و اقامت غیر قانونی
 • سابقه کیفری

بر اساس همین حساسیت روند اخذ ویزا توصیه می شود انجام مراحل آن را به شرکت های معتبر در این زمینه بسپارید و یا از مشاوره کارشناسان متخصصین در مؤسسات مهاجرتی بهره مند شوید.

اعتراض به رد شد ویزای توریستی انگلیس

اگر درخواست ویزای انگلستان شما رد شده و یا اصطلاحاً ریجکت شود، پس از دریافت پاسخ درخواست خود، دلایل آن نیز به شما اطلاع داده خواهد شد. اغلب با ارائه دلایل قانونی و مبتنی برآن درخواست ها رد می شوند و نتیجه به شما اعلام می گردد.

چنانچه فکر می کنید که این تصمیم منصفانه گرفته نشده است، می توانید درخواست تجدید نظر خود را ارائه کنید. گاهی با اصلاح  اشتباهات پیش آمده می توانید افسر و مقام تصمیم گیرنده را متقاعد کنید که اشتباهی رخ داده است و شانس این را داشته باشید که بتوانید نظر آن ها را تغییر دهید.

تبدیل ویزای توریستی انگلستان به ویزای دائم

 باید گفت که چنین امکانی وجود ندارد زیرا از شرایط اصلی درخواست ویزای توریستی ارائه مدارک مبنی بر بازگشت شما به کشورتان پس از پایان مدت اعتبار ویزا است. چنانچه درخواست ویزای بلند مدت و اقامت دائم و یا پناهندگی را داشته باشید عملاً حرف خود را نقض کرده و این مسئله به خوبی می تواند دلیل رد شدن درخواست اقامت دائم شما باشد. درخواست پناهندگی نیز شامل همین قضیه می شود زیرا افرادی که توانایی برای دریافت ویزای توریستی را دارند چگونه می ‌توان آن ها را به عنوان پناهنده شناخت.

استفاده از ویزای توریستی انگلیس با هدف تحصیل

طبق قوانین و شرایطی که از سال ۲۰۲۰ در انگلستان وضع شده است، افرادی که قصد تحصیل کوتاه‌ مدت در این کشور را دارند، می ‌توانند با دریافت ویزای توریستی به خاک این کشور وارد شوند.

با توجه به شرایط زیر، شما می ‌توانید جهت تحصیل کوتاه‌ مدت برای ویزای توریستی انگلستان درخواست دهید:

 • در صورتی‌ که دوره تحصیلی شما کمتر از ۶ ماه و یا به مدت ۶ ماه است و نیازی به اخذ ویزای دانشجویی نخواهید داشت.
 • دوره تحصیلات شما به‌ گونه ‌ای است که پس‌ از ۶ ماه اجازه استراحت به شما داده‌ شده و می ‌توانید پس‌ از گذراندن مدتی، مجدداً در کشور خود درخواست ویزای توریستی انگلیس را بدهید
 • اگر شما تنها دانشجوی دکترا هستید و فقط برای شرکت در viva خود باید دوباره وارد کشور انگلستان شوید
 • در صورتی‌که شما دانش ‌آموز مدرسه‌ تابستانی بوده و تنها برای گذراندن این دوره کوتاه‌ مدت قصد ورود به کشور انگلستان را دارید
 • در صورتی‌ که شما تنها یک دوره انتخابی پزشکی را در UCL انجام خواهید داد

این‌ ها تنها موقعیت‌ هایی هستند که شما می ‌توانید از ویزای توریستی با هدف تحصیل در کشور انگلستان استفاده نمایید.

استفاده از ویزای توریستی انگلیس با هدف کار

کسانی که دارای ویزای توریستی انگلیس هستند، اجازه کار با این ویزا در این کشور را نداشته و برای هدف کار در این کشور، باید در کشور خود برای اخذ ویزای کاری انگلستان اقدام نمایند.

سفر به سایر کشور های دنیا با ویزای توریستی انگلیس

یکی از مهم‌ ترین و جالب‌ ترین نکات در رابطه با داشتن ویزای توریستی کانادا و انگلیس، این است که شما با در دست داشتن این ویزا می‌ توانید علاوه‌ بر سفر سیاحتی به شهر های این کشور، به برخی از کشور های دیگر نیز سفر نمایید. در واقع می‌ توان گفت که ویزای انگلیس نیز همانند ویزای شنگن، جزء ویزا های بسیار معتبر در سطح جهانی شناخته‌ شده و دارندگان این نوع از ویزا، می‌ توانند به برخی از کشور های دیگر نیز سفر نمایند. از جمله این کشور ها نیز می‌ توان به کوبا، اسکاتلند، مکزیک، پرو، بلاروس، ایرلند شمالی، جامائیکا، ولز و پاناما اشاره نمود.

تاثیر سابقه سفر در دریافت ویزای توریستی انگلیس

وقتی شما می‌خواهید به یک کشور خارجی بروید که برای ورود آن نیاز به ویزا  است، پس از شرکت در جلسه مصاحبه و قبول شدن شما، مهر ویزا بر روی پاسپورت ثبت می‌شود و این مهر نشان دهنده سابق سفر یا تراول هیستوری است.

فرض کنیم که شما می‌خواهید به کشور انگلیس بروید. قطعاً داشتن سابقه سفر یا تراول هیستوری شانس دریافت ویزا را برای شما بالا می‌برد به خصوص اینکه کشور انگلیسی ایران را در لیست تحریم قرار داده و هیچ سفارتخانه‌ای در ایران ندارد. به همین دلیل مسائل سیاسی محدودیت‌هایی را برای متقاضیان ایرانی ایجاد می‌کند.

اگر شما یک سابقه سفر از سفر به انگلیس یا کشور‌های دیگر آماده کنید این موضوع می‌تواند نشان دهد که شما از نظر اخلاقی مورد تأیید کشور‌های دیگر واقع شده‌اید و به همین دلیل توانسته سفر‌هایی را به آن کشور‌ها داشته باشید. بنابراین سختگیری‌های مصاحبه برای شما کمتر خواهد شد. در واقع سابقه سفر یک گزارش کاملی است از سفر‌هایی که شما قبلاً به کشور‌های دیگر داشته‌اید و وقتی شما این گزارش را در اختیار آفیسر اداره مهاجرت قرار می‌دهید با بررسی رزومه سفر شما به کشور‌های اروپایی دید بهتری نسبت به شما پیدا خواهد کرد.

افزایش مدت اقامت در انگلیس

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی انگلیس بین ۶ ماه تا ۱۰ سال متفاوت خواهد بود. در واقع براساس اینکه شما چه نوع ویزای توریستی را دریافت می‌کنید مدت زمان اقامت شما در این کشور نیز تفاوت دارد. از طرف دیگر ویزا‌های کشور انگلستان به دو دسته ویزای سینگل و ویزای مولتی تقسیم می‌شود. اگر شما ویزای یکبار ورود یا سینگل داشته باشید به محض اینکه اعتبار ویزای شما تمام شد باید خاک این کشور را ترک کنید. ولی افرادی که ویزای توریستی مولتی چندبار ورود دارند می‌توانند در مدت زمانی که اعتبار این ویزا برقرار است در حال رفت و آمد بین کشور خود و کشور انگلستان باشند.

اغلب افراد به دنبال این هستند که بتوانند مدت زمان اقامت خود در کشور انگلستان را افزایش دهند. اولین باری که شما می‌خواهید وارد این کشور شوید ویزای توریستی ۶ ماهه به شما داده می‌شود و برای دفعات بعدی می‌توانید درخواست کنید که مدت زمان اعتبار این ویزا را برای شما افزایش دهند.

توجه داشته باشید که داشتن سابقه سفر خوب در کشور انگلستان، داشتن اعضای خانواده در این کشور و یا همچنین امکان راه‌اندازی کسب و کار در کشور انگلستان مهمترین راهکار‌هایی هستند که می‌توانند مدت زمان اقامت شما در کشور انگلیس را افزایش دهند.

 برای مثال اگر شما برای اولین بار که به این کشور وارد می‌شوید رزومه درخشانی از خود به جا نگذارید شک نداشته باشید که در دفعات بعد برای صدور ویزای توریستی و یا هر نوع ویزای دیگر با مشکل برخورد خواهید کرد. اگر بتوانید از اعضای خانواده خود دعوت‌نامه دریافت کنید مسلماً می‌توانید مدت زمان اقامت خود در کشور انگلیس را افزایش دهید. البته باز هم برای استفاده از دعوت‌نامه، شما حتما باید از نظر قانونی هیچ گونه پرونده تخلف نداشته باشید چون در این صورت امکان ورود به این کشور را نخواهید داشت.

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس

به متقاضیان ویزای توریستی انگلیس اکیداً توصیه می‌کنیم که حداقل سه ماه زودتر از شروع سفر خود برای ثبت درخواست اقدام نمایند. در واقع بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی انگلیس زمانی است که فرصت کافی برای بررسی پرونده شما توسط آفیسر اداره مهاجرت وجود داشته باشد و چون حداقل سه ماه زمان برای بررسی پرونده لازم است بنابراین بهتر است شما نیز سه ماه زودتر درخواست خود را در داخل سایت‌های رسمی اداره مهاجرت انگلیس ثبت کرده، مصاحبه را انجام دهید و اکنون منتظر بمانید تا پاسخ درخواست شما اعلام گردد. البته ممکن است در برخی موارد که میزان تقاضا کم است زمان کمتری برای رسیدگی به پرونده شما نیاز باشد و در نتیجه زودتر بتوانید ویزا را دریافت کنید.

شانس اخذ ویزای توریستی انگلیس

بدون شک سفر به کشورهای پیشرفته می‌تواند حس لذت بخشی را به شما بدهد. اگر جزو افرادی هستید که تصمیم قطعی خود را گرفته‌اید تا در یک کشور پیشرفته مانند انگلستان زندگی کنید، ما به شما توصیه می‌کنیم که کمی دست نگه دارید. بهتر است که ابتدا سفری یک ماهه یا طولانی‌تر به این کشور داشته باشید و با فرهنگ مردم آنجا بیشتر آشنا شوید، راجع به آداب و رسوم زندگی اطلاعات کسب کنید و ببینید که خودتان و اعضای خانواده‌تان می‌توانید در طولانی مدت یا حتی به صورت دائمی در آنجا زندگی کنید یا خیر.

به هر حال سفر کردن به کشورهای مختلف باعث می‌شود شما از نزدیک با مردم آن کشور آشنا شوید و شرایط زندگی آنجا را بسنجید. تا زمانی هم که به یک کشور وارد نشوید، نمی‌توانید از لحاظ وضعیت کار، شغل و تحصیل، به اطمینان خاطر صد در صد برسید.

سفر می‌تواند برای تصمیم گیری شما به شدت مهم باشد. حتی اگر قصد مهاجرت را هم ندارید، باز هم سفر کردن به این کشورها می‌تواند یک تجربه خوشایند در زندگی‌تان باشد که برای انجام این کار به ویزای توریستی نیاز دارید اما ویزای توریستی برای کشورهای پیشرفته‌ای مثل آمریکا یا انگلیس به راحتی به دست نمی‌آید.

در واقع عوامل و شرایطی هست که باید آنها را به طور کامل داشته باشید تا بتوانید شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی انگلیس بالاتر ببرید؛ مثلاً هر چقدر که تمکن مالی شما بیشتر باشد و اثبات کند که می‌توانید در طول سفر هزینه خود و اعضای خانواده تان را پرداخت کنید و هیچ محدودیتی نداشته باشید، همین می‌تواند شانستان را برای اخذ ویزای توریستی در این کشور بالا ببرد.

در واقع تمکن مالی مهم ترین عاملی است که می‌تواند شانس شما را نسبت به بقیه افزایش دهد. در کنار این مواردی که گفتیم اگر شما زود اقدام کنید و بتوانید خیلی سریع‌تر از بقیه مدارک خود را ارائه دهید یا اینکه در مواقعی مراجعه کنید که می‌دانید متقاضی کمتر است، همین می‌تواند شانس اخذ ویزای توریستی انگلیس را تا حد زیادی برایتان افزایش دهد.

در این مقاله تلاش شد به بررسی تمامی جوانب اخذ ویزای توریستی انگلیس پرداخته شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و همچنین اخذ ویزای تحصیلی انگلیس تنها کافیست با کارشناسان چاوش مهاجر در تماس باشید.

سوالات متداول

اخذ ویزای توریستی انگلیس شامل چه مراحلی است؟

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس شامل تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزای بریتانیا VAF1A  که در بردارنده اطلاعات شخصی است، پرداخت هزینه های بررسی و مدارک و انگشت نگاری، ارائه مدارک مورد نیاز، تعیین وقت ویزای انگلیس و شرکت در مصاحبه حضوری است. در صورت تایید مدارک و دریافت تاییدیه افسر پرونده، ویزای توریستی انگلیس به پاسپورت شما الصاق و به آدرس محل سکونت شما ارسال می شود.

جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس چقدر موجودی بانکی لازم است؟

داشتن وجوه کافی برای اخذ ویزای توریستی انگلیس از شروط اصلی دریافت آن است. به‌ عنوان یک قاعده کلی موجودی حساب بانکی شما باید بیش ‌از دو برابر هزینه ‌های سفر و اقامتتان در انگلیس باشد.

آیا بدون دعوتنامه می ‌توان ویزای توریستی انگلیس را دریافت کرد؟

دریافت ویزای توریستی انگلیس منوط به داشتن دعوتنامه نیست. تمکن مالی و وجوه کافی بانکی و تاریخچه سفر مناسب از شروط اصلی دریافت ویزای توریستی است.

آیا دریافت ویزای انگلیس امکان ‌پذیر است؟

بله محدودیتی برای دریافت ویزا اعلام‌ نشده است و متقاضیان می ‌توانند از طریق دفاتر وک VAC، سفارت و کنسولگری انگلیس در ایران و یا کشورهای دیگر برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام کنند.

هزینه ویزای توریستی انگلیس چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی یک ‌ساله ۲۰۰ پوند، دوساله ۳۷۶ پوند، پنج ‌ساله ۶۷۰ پوند و ۱۰ ساله ۸۳۷ پوند است.

تمدید ویزای توریستی انگلیس چگونه است؟

تمدید ویزای توریستی انگلیس امکان‌ پذیر است اما باید ۱ هزینه ۱ هزار پوندی را بپردازید. می‌ توانید برای تمدید اقامت خود به‌ اندازه مدت‌ زمانی که در انگلیس بوده‌ اید برای تمدید اعتبار ویزای خود درخواست دهید.


8 دیدگاه

  • سلام و وقت بخیر
   هزینه ویزای توریستی انگلیس برای هر شخص حدود 350 دلار می باشد. در نتیجه برای یک خانواده دو نفره هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا 700 دلار می باشد.

  • سلام و وقت بخیر
   در موسسه مهاجرتی چاوش جهان سیر با تعداد بسیار بالای پرونده های موفق امکان دریافت ویزای توریستی انگلیس بسیار بالا خواهد بود. البته لازم به توضیح است این امکان از فرد به فرد و پرونده به پرونده متغیر خواهدیود.

 • چقدر مختصر و مفید مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان رو توضیح دادید. ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *