اخذ ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس سندی است که به دارنده آن حق ورود و اقامت موقت در خاک بریتانیا را می ‌دهد. ویزا معمولاً یا به‌ صورت یک مهر در پاسپورت درج می ‌شود و یا یک مدرک است که کنسولگری یا سفارت بریتانیا به شما می ‌دهد تا از آن برای مقاصد گردشگری، تجاری و یا دیدار با خانواده خود استفاده کنید.

ویزای توریستی انگلیس

توضیحات کارشناسان چاوش مهاجر در اخذ ویزای توریستی انگلیس را گوش دهید!

انواع ویزای توریستی انگلیس

بریتانیا یک مقصد گردشگری محبوب است و ویزای کوتاه مدت آن برای اقامت کوتاه‌ مدت جهت تفریح به اهداف مشابه صادر می ‌شود. مقامات بریتانیا به‌ ندرت ویزای گردشگری را برای مدت طولانی ‌تر از 6 ماه صادر می ‌کنند. اتباع خارجی با این ویزا حق داشتن شغل در این کشور را ندارند. انواع ویزای توریستی انگلیس بنابر مقاصد شما برای دریافت آن تقسیم  بندی می شود. که عبارتند از:

 • ویزای توریستی انگلیس برای دیدار با خانواده

با این نوع ویزا دسته ‌ای از مجوزهای ورود و اقامت موقت انگلیس، برای کسانی صادر می ‌شود که می ‌خواهند از اقوام و اعضای خانواده مقیم بریتانیا دیدن کنند. برای دریافت آن حتماً باید دارای دعوتنامه رسمی از خانواده خود باشید، در غیر این ‌صورت این ویزا به شما تعلق نمی ‌گیرد.

 • ویزای توریستی انگلیس برای تجارت

چنانچه قصد حضور در جلسات کاری، دیدار با شرکای تجاری، حضور در دوره‌ های آموزشی و یا سمینارهای پزشکی در انگلستان را دارید باید برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنید. توجه کنید برای اخذ این نوع باید دعوتنامه از سمت برگزارکننده داشته باشید.

 • ویزای توریستی انگلیس برای تفریح

درخواست ویزای انگلیس با اهداف عمومی شامل تفریح و گردشگری جزء این دسته قرار می‌ گیرد.

ویزای اقامت کوتاه‌ مدت به دارنده اجازه حضور6 ‌ماهه در بریتانیا را می‌ دهد. البته سفارت این حق را دارد که برای مدت کوتاه‌ تری ویزا را صادر کند و این به مقاصد هدف متقاضی برمی‌ گردد.

البته ویزای استاندارد ویزیتور جایگزین تمامی ویزاهای زیر شده ‌است:

ویزای بازدید از خانواده، ویزای عمومی توریستی، ویزای ویزیتور کودک، ویزای بازرگانی شامل ویزای دانشگاهیان و پزشکان، ویزای ورزشی، ویزای سرگرمی، کارآفرینی، درمان خصوصی، ویزا با اهداف اختصاصی.

 • ویزاهای توریستی بلند مدت

اگر به صورت منظم به انگلستان سفر می کنید نیاز نیست که برای هر بار ورود برای ویزا درخواست بدهید. می توانید برای ویزای توریستی استاندارد طولانی مدت که به صورت 2.5 و یا 10 ساله هستند درخواست دهید. همچون ویزای کوتاه مدت، حداکثر مدت اقامت شما 6 ماه است.

برای متقاضیان زیر 18 سال در صورتی که این نوع از ویزاهای مدت دار اخذ شود تنها تا 6 ماه پس از 18 سالگی اعتبار خواهد داشت.

در صورتی که شرایط با درخواست ویزای بلند مدت تطابق نداشته باشد پیشنهاد می شود که برای ویزای کوتاه مدت درخواست دهید که در این صورت نیاز به بازپرداخت هزینه نخواهید داشت. اگر برای ویزای بلند مدت درخواست می دهید باید دقت کنید که مدت اقامت شما در هر دوره طولانی نباشد. چنانچه با توجه به سابقه سفرهای قبلی به انگلیس محرز شود که برای مدت طولانی زندگی می کنید ممکن است که ویزای شما لغو شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس

جهت ورود به بریتانیا لازم است پاسپورت شما برای کل مدت اقامت شما و تا سه ماه بعد از آن معتبر باشد.

شما باید بتوانید با ارائه مدارکی نشان دهید که شما در پایان سفر خود بریتانیا را ترک خواهید کرد مانند ارائه مدارک ملکی و مدارک شغلی معتبری که  نشان می دهد به کشور خود دلبستگی دارید.

یکی از مهمترین فاکتورها در شرایط اخذ این است که شما نشان دهید می توانید از خود و افراد تحت تکفل خود در طول سفر حمایت ملی کرده و تمکن مالی برای این موضوع را دارید. به همین منظور مدارک بانکی و گردش حساب را باید ارسال کنید.

در واقع باید نشان دهید که می توانید هزینه بازگشت یا سفر خود را بپردازید.

با ارائه دلایل قانع کننده برای افسر کنسولگری باید آن را قانع کنید که قصد اقامت طولانی مدت در بریتانیا را ندارید. همچنین لازم است قصد سفر خود را به صورت کاملاً واضح بیان کنید. اینکه برای مطالعه، انجام یک جابجایی یا شرکت در امتحان و یا به عنوان یک دانشگاهی، دکتر، سخنران و یا به دلایل پزشکی قصد ورود به انگلیس را دارید.

مدارک اخذ ویزای توریستی انگلیس

مدارک مورد نیاز جهت درخواست و اخذ ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

 • فرم درخواست آنلاین

شما باید فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان VAF1A را به صورت آنلاین پر کنید.

 • دو قطعه عکس

دو قطعه عکس مطابق با دستورالعمل های انگلستان لازم است که باید به صورت تمام رنگی و در طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشند.

 • پاسپورت

پاسپورت معتبر شما باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و تا سه ماه پس از تاریخی که اعتبار ویزا تمام می شود، معتبر باشد.

 • مدارک تمکن مالی

اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول اقامت شما در انگلیس که شامل صورتحساب بانکی شما در شش ماه گذشته یا فیش‌ های حقوقی در همان دوره باشد.

 • مدارک محل اقامت

شما باید سندی ارائه دهید که نشان دهد در زمان اقامت در بریتانیا در کجا اقامت خواهید داشت. برای این کار نیازی به رزرو هتل و یا هاستل و پرداخت کامل هزینه آن نیست و تنها می توانید اطلاعات شناسایی و آدرس زندگی شخصی که هزینه های سفر شما را پوشش می دهد را ارئه کنید، و یا اطلاعات شناسنامه و شماره پاسپورت هر یک از اقوامی که برایتان دعوتنامه را ارسال کرده است.

 • شرح برنامه سفر

 برنامه ای حاوی تاریخ رفت و برگشت که حاوی تمام اطلاعات در مورد نحوه و اموری که قصد دارید در بریتانیا انجام دهید را باید ارائه دهید. این اطلاعات می تواند شامل تاریخ سفر، مکان هایی که قرار است از آن  بازدید کنید، دستور جلسه، تور رزرو شده، دستور کار جشنواره، سمینار و همایش باشد.

 • اطلاعات سابقه سفر

تاریخچه سفرهای قبلی در ده سال گذشته را باید ارائه دهید. این را می توان از طریق ویزا و مهرهای مرزی ورود و خروج در گذرنامه های فعلی و قدیمی تر اثبات کرد.

 • اطلاعات محل سکونت

مشخصات مربوط به آدرس زندگی شما در کشور خودتان شامل اثبات سال هایی که  در آنجا زندگی کرده اید.

 • مشخصات بیومتریک

اگر برای ویزا درخواست می ‌کنید که به شما امکان می ‌دهد بیش از ۶ ماه در بریتانیا بمانید، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کنید. این شامل انگشت نگاری و یک عکس دیجیتالی است که در مرکز برنامه مناسب گرفته شده باشد.

 • دعوتنامه

از شروط اصلی اخذ ویزای توریستی دیدار با خانواده و یا تجاری داشتن دعوتنامه از شهروند مقیم انگلیس است.  اما برای مقاصد گردشگری به آن نیازی نیست.

 • پرداخت هزینه ویزا

شما باید رسیدی را ارسال کنید که تأیید می کند هزینه ویزا را پرداخت کرده اید. این یک هزینه ثابت است که برای بررسی درخواست خود باید آن را بپردازید.

 • ترجمه اسناد

تمامی اسناد و مدارک شما باید به صورت ترجمه شده ارائه شود.

 • گواهی اشتغال به تحصیل

گواهینامه های علمی و حرفه ای در صورتی که دانشجو باشید، باید ارائه شوند.

 • مدارک شغلی

اگر در کشور خود شاغل هستید تماس و اطلاعات کارفرمای فعلی شما، مدارک بیمه، مدارک بازنشستگی را باید ارائه دهید.

 • مدارک پزشکی

ارائه مدارک پزشکی مبنی بر سلامت روحی و جسمی

مراحل درخواست ویزای توریستی انگلیس

مراحل درخواست جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان به شرح  زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست آنلاین

معمولاً فرم درخواست آنلاین ویزای بریتانیا VAF1A شامل سؤالاتی در مورد اطلاعات شخصی است. نام و نام خانوادگی، ملیت، کشور محل اقامت، وضعیت تأهل، شماره موبایل، شماره پاسپورت، دلیل ورود به انگلستان، اطلاعات دیگر در مورد درخواست شما.

در صورتی که اطلاعات فرم درخواست با اطلاعات موجود در سایر مدارک مورد نیاز مطابقت نداشته باشد، درخواست شما رد خواهد شد.

 • پرداخت هزینه درخواست

رسید پرداخت هزینه بررسی درخواست را به همراه داشته باشید.

 • ارائه مدارک مورد نیاز

به عنوان بخشی از درخواست ویزای انگلیس خود، باید برخی از مدارک اجباری مورد نیاز را برای پشتیبانی از پرونده خود ارسال کنید.

 • تعیین وقت ویزای انگلیس

پس از تعیین وقت آنلاین، ایمیل تأیید کننده جزئیات قرار خود را به صورت پرینت شده به همراه داشته باشید. همچنین لازن است در روز مصاحبه مدارک مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشید. توجه کنید که تمامی مدارک مورد نیاز باید به صورت اصل ارائه شود.

اطمینان حاصل کنید که مدارک به صورت کاملاً دقیق و کامل جمع آوری و دسته بندی شده باشند، زیرا گاهی اوقات حتی یک اشتباه کوچک می تواند پروسه را به تعویق بیندازد و یا از همه بدتر سبب رد درخواست ویزای شما شود. لطفاً توجه کنید که با نام خود قرار ملاقاتتان را تنظیم کنید.

 • شرکت در مصاحبه حضوری

هنگام حضور در سفارتخانه انگلستان، باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید، که شامل عکس و اسکن دیجیتالی اثر انگشت شما می شود. هر متقاضی که درخواست ویزا ارسال می کند از جمله کودکان باید در مصاحبه حضور داشته باشند، اما افراد زیر 18 سال باید با والدین و یا افراد بزرگسال در مصاحبه شرکت کنند.

پس از این مراحل منتظر پاسخ درخواست خود بمانید و در صورت تأیید درخواست، پاسپورت شما به همراه الصاق ویزا به آدرس محل سکونت شما ارسال خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس

همانگونه که اداره ویزا و مهاجرت انگلستان UKVI اعلام می کند، مدت زمان پردازش و رسیدگی به درخواست ویزای متقاضی در بهترین حالت ظرف 3 هفته و حداکثر ممکن است تا 12 هفته کاری به طول بیانجامد.

عوامل متعددی می تواند سبب شود که مدت زمان صدور ویزا را به تأخیر بیندازد که عبارتند از:

 • نگرانی و مشکوک بودن در مورد سابقه های کیفری
 • در نظر گرفتن هرگونه سابقه سفر نامطلوب
 • هرگونه نگرانی در مورد صحت اسناد
 • حجم اسناد ارائه شده
 • نیاز به مدارک بیشتر
 • ظرفیت کارکنان پرونده و زمان مناسب از سال باشد

در واقع می توان گفت هیچ بازه زمانی استانداردی وجود ندارد و این اداره طبق ملاحظات و دستورالعمل های خود اقدام می کند. البته داشتن مدارک کافی و مطابق با آنچه که درخواست می شود همیشه برگ برنده شما در دریافت به موقع ویزای انگلیس خواهد بود.

اخذ وقت سفارت انگلستان

سفارت انگلیس در ایران فعالیت صدور ویزا را انجام نمی دهد، بنابراین شهروندان ایرانی برای تکمیل درخواست انواع ویزای خود نیاز است که یا به سفارت انگلیس در کشورهای همسایه مراجعه کنند و یا از طریق دفاتر VFS Global در کشورهای همسایه و یا در شعبه تهران برای انجام بیومتریک (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) خود اقدام کنند.

در حقیقت این کار را تنها برای ارائه مدارک مورد نیاز انجام می دهید و نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت های انگلستان نیست. برای دریافت وقت کافیست در سایت gov.uk یک حساب کاربری ایجاد کنید و پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه درخواست ویزا، به وب سایت شرکت VFS ارجاع داده می شوید که می توانید روز و ساعت حضور در این مرکز را فیکس کنید و در تایم مشخص شده برای انجام بیومتریک خود حضور پیدا کنید.

یک نکته در مورد این شرکت این است که VFS یک شرکت تجاری بین المللی است که با برخی سفارت ها برای ارسال آسانتر مدارک متقاضیان همکاری دارد و هیچ نقشی در صدور ویزا و یا عدم صدور آن ویا حتی پیگیری ویزا را ندارد. توصیه می شود اگر برای پرداخت هزینه وقت سفارت و انجام مراحل آن دچار مشکل شدید و یا نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان مؤسسه چاوش مهاجر در تماس باشید.

اینجا بخوانید: وقت سفارت انگلیس

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس همانگونه که اشاره شد به مدت ۶ ماه است، اما بنابر مقاصد سفر و نوع درخواست شما ممکن است به صورت یک ساله، دو ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله نیز باشد.

می توانید در طول این مدت به صورت یکبار ورود و یا چندبار و بدون محدودیت به انگلیس سفر کنید.

زمان مناسب جهت اقدام به اخذ ویزای توریستی انگلیس

تمامی افراد باید به مدت حداقل ۳ ماه قبل‌ از سفر به کشور انگلستان، جهت اخذ ویزای توریستی خود اقدام نمایند. زیرا فرآیند جمع‌ آوری مدارک، پر کردن فرم‌ ها و ارسال آن، پرداخت هزینه‌ های لازم جهت اخذ ویزای توریستی، ارسال تأییدیه از سوی اداره مهاجرت انگلیس، انگشت نگاری‌ ها و همچنین کار های اداری آن بسیار زمان‌ بر بوده و به‌ همین دلیل بهتر است ۳ ماه قبل‌ از سفر به شهر های این کشور، جهت اخذ ویزای خود اقدام نمایید.

هزینه ویزای توریستی انگلیس

هزینه بررسی ویزای توریستی انگلستان در مؤسسات مهاجرتی مختلف متفاوت است، اما بطور میانگین می توان گفت هزینه:

 • ویزای توریستی 6 ماهه؛ 100 پوند
 • ویزای  توریستی به دلایل پزشکی 11 ماهه؛ 200 پوند
 • ویزای توریستی 2 ساله؛ 376 پوند، 6 ماه برای هر بازدید
 • ویزای توریستی 5 ساله؛ 670 پوند، 6 ماه در هر بازدید
 • ویزای 10توریستی 10 ساله؛ 837 پوند، 6 ماه در هر بازدید می باشد.

لازم است مؤسسه ای را جهت دریافت خدمات و اخذ ویزای توریستی کشور مورد نظر خود انتخاب کنید که در کنار ارائه خدمات با کیفیت توسط تیم متخصص و حرفه ای خود هزینه منصفانه و مقرون به صرفه ای را جهت ارائه این خدمات مطالبه کند.

بدون شک چاوش مهاجر یکی از بهترین مؤسسات مهاجرتی جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس است که با کیفیت ترین خدمات را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

نکات اخذ ویزای توریستی انگلیس

در اخذ ویزای توریستی انگلستان لازم است به نکاتی توجه داشته باشید که از جمله این نکات عبارتند از:

 • چنانچه شاغل هستید نامه ای از کارفرمای شما که این نامه باید موقعیت شما در محل کار، حقوق و مدت زمان کار شما را تأیید کند و اگر خود اشتغال هستید مدارک ثبت کسب و کار که شامل نام صاحب کسب و کار و تاریخ شروع تجارت را تأیید کنند را به همراه داشته باشید.
 • اگر دانشجو هستید نامه ای از دانشگاه که باید تأیید کننده ثبت نام و مرخصی شما باشد را ارائه کنید.
 • متقاضیان زیر 18 سال باید چندین مدرک اعم از شناسنامه، مدارک فرزند خواندگی(در صورت وجود) و اگر با شخصی غیر از والدین سفر می کنند، باید نامه رسمی از والدین و صفحه مشخصات پاسپورت همراه و والدین را ارائه کنند.
 • در صوررت پرداخت هزینه 30 روز فرصت دارید به دفاتر انگشت نگاری انگلیس در ایران جهت انجام فرآیند مشخصات بیومتریک مراجعه کنید.
 • اسنادی که برای پشتیبانی از درخواست خود برای هرگونه ویزای کوتاه مدت برای انگلستان ارائه می کنید باید اصلی باشند. هنگامی که این اسناد در اصل به یک زبان خارجی هستند، باید توسط مترجمان یا مؤسسات ترجمه مجاز به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شوند. این مدارک همچنین باید حاوی تأییدیه کتبی مبنی بر ترجمه دقیق، تاریخ ترجمه، جزئیات و راه های تماس با مترجم باشند.
 • اگر برای درمان به بریتانیا سفر می کنید باید نامه ای که وضعیت پزشکی شما را تایید می کند، صادر شده توسط یک پزشک تایید شده از طرف سفارتخانه انگلیس و اطلاعات نام بیماری شما و دلایل نیاز به درمان در انگلستان را ارائه دهید.
 • علاوه بر آن باید هزینه ها و مکان درمانی نیز مشخص شده باشد و مدارک پرداخت کامل هزینه های مراقبت های پزشکی اعم از هزینه های حمل و نقل، هزینه پزشک، هزینه بیمارستان را باید ارائه دهید.

رد شدن ویزای توریستی انگلستان

پروسه درخواست و تهیه و آماده سازی مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی مراحل دقیق و حساسی دارد که گاهی با فراموشی یک مورد کوچک ممکن است درخواست شما برای دریافت ویزا رد شود. برخی از دلایل اصلی ریجکت شدن ویزا عبارتند از:

 • نقص و کسری در مدارک و اسناد
 • درخواست برای نوع اشتباه ویزا
 • عدم اثبات توانایی مالی برای حمایت از اقامت خود در انگلیس
 • ارائه اسناد جعلی و تقلبی
 • اقامت بیش از حد مجاز در سفرهای قبلی و اقامت غیر قانونی
 • سابقه کیفری

بر اساس همین حساسیت روند اخذ ویزا توصیه می شود انجام مراحل آن را به شرکت های معتبر در این زمینه بسپارید و یا از مشاوره کارشناسان متخصصین در مؤسسات مهاجرتی بهره مند شوید.

اعتراض به رد شد ویزای توریستی انگلیس

اگر درخواست ویزای انگلستان شما رد شده و یا اصطلاحاً ریجکت شود، پس از دریافت پاسخ درخواست خود، دلایل آن نیز به شما اطلاع داده خواهد شد. اغلب با ارائه دلایل قانونی و مبتنی برآن درخواست ها رد می شوند و نتیجه به شما اعلام می گردد.

چنانچه فکر می کنید که این تصمیم منصفانه گرفته نشده است، می توانید درخواست تجدید نظر خود را ارائه کنید. گاهی با اصلاح  اشتباهات پیش آمده می توانید افسر و مقام تصمیم گیرنده را متقاعد کنید که اشتباهی رخ داده است و شانس این را داشته باشید که بتوانید نظر آن ها را تغییر دهید.

تبدیل ویزای توریستی انگلستان به ویزای دائم

 باید گفت که چنین امکانی وجود ندارد زیرا از شرایط اصلی درخواست ویزای توریستی ارائه مدارک مبنی بر بازگشت شما به کشورتان پس از پایان مدت اعتبار ویزا است. چنانچه درخواست ویزای بلند مدت و اقامت دائم و یا پناهندگی را داشته باشید عملاً حرف خود را نقض کرده و این مسئله به خوبی می تواند دلیل رد شدن درخواست اقامت دائم شما باشد. درخواست پناهندگی نیز شامل همین قضیه می شود زیرا افرادی که توانایی برای دریافت ویزای توریستی را دارند چگونه می ‌توان آن ها را به عنوان پناهنده شناخت.

استفاده از ویزای توریستی انگلیس با هدف تحصیل

طبق قوانین و شرایطی که از سال ۲۰۲۰ در انگلستان وضع شده است، افرادی که قصد تحصیل کوتاه‌ مدت در این کشور را دارند، می ‌توانند با دریافت ویزای توریستی به خاک این کشور وارد شوند.

با توجه به شرایط زیر، شما می ‌توانید جهت تحصیل کوتاه‌ مدت برای ویزای توریستی انگلستان درخواست دهید:

 • در صورتی‌ که دوره تحصیلی شما کمتر از ۶ ماه و یا به مدت ۶ ماه است و نیازی به اخذ ویزای دانشجویی نخواهید داشت.
 • دوره تحصیلات شما به‌ گونه ‌ای است که پس‌ از ۶ ماه اجازه استراحت به شما داده‌ شده و می ‌توانید پس‌ از گذراندن مدتی، مجدداً در کشور خود درخواست ویزای توریستی انگلیس را بدهید
 • اگر شما تنها دانشجوی دکترا هستید و فقط برای شرکت در viva خود باید دوباره وارد کشور انگلستان شوید
 • در صورتی‌که شما دانش ‌آموز مدرسه‌ تابستانی بوده و تنها برای گذراندن این دوره کوتاه‌ مدت قصد ورود به کشور انگلستان را دارید
 • در صورتی‌ که شما تنها یک دوره انتخابی پزشکی را در UCL انجام خواهید داد

این‌ ها تنها موقعیت‌ هایی هستند که شما می ‌توانید از ویزای توریستی با هدف تحصیل در کشور انگلستان استفاده نمایید.

استفاده از ویزای توریستی انگلیس با هدف کار

کسانی که دارای ویزای توریستی انگلیس هستند، اجازه کار با این ویزا در این کشور را نداشته و برای هدف کار در این کشور، باید در کشور خود برای اخذ ویزای کاری انگلستان اقدام نمایند.

سفر به سایر کشور های دنیا با ویزای توریستی انگلیس

یکی از مهم‌ ترین و جالب‌ ترین نکات در رابطه با داشتن ویزای توریستی کانادا و انگلیس، این است که شما با در دست داشتن این ویزا می‌ توانید علاوه‌ بر سفر سیاحتی به شهر های این کشور، به برخی از کشور های دیگر نیز سفر نمایید. در واقع می‌ توان گفت که ویزای انگلیس نیز همانند ویزای شنگن، جزء ویزا های بسیار معتبر در سطح جهانی شناخته‌ شده و دارندگان این نوع از ویزا، می‌ توانند به برخی از کشور های دیگر نیز سفر نمایند. از جمله این کشور ها نیز می‌ توان به کوبا، اسکاتلند، مکزیک، پرو، بلاروس، ایرلند شمالی، جامائیکا، ولز و پاناما اشاره نمود.

در این مقاله تلاش شد به بررسی تمامی جوانب اخذ ویزای توریستی انگلیس پرداخته شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و همچنین اخذ ویزای تحصیلی انگلیس تنها کافیست با کارشناسان چاوش مهاجر در تماس باشید.

سوالات متداول

جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس چقدر موجودی بانکی لازم است؟

داشتن وجوه کافی برای اخذ ویزای توریستی انگلیس از شروط اصلی دریافت آن است. به‌ عنوان یک قاعده کلی موجودی حساب بانکی شما باید بیش ‌از دو برابر هزینه ‌های سفر و اقامتتان در انگلیس باشد.

آیا بدون دعوتنامه می ‌توان ویزای توریستی انگلیس را دریافت کرد؟

دریافت ویزای توریستی انگلیس منوط به داشتن دعوتنامه نیست. تمکن مالی و وجوه کافی بانکی و تاریخچه سفر مناسب از شروط اصلی دریافت ویزای توریستی است.

آیا دریافت ویزای انگلیس امکان ‌پذیر است؟

بله محدودیتی برای دریافت ویزا اعلام‌ نشده است و متقاضیان می ‌توانند از طریق دفاتر وک VAC، سفارت و کنسولگری انگلیس در ایران و یا کشورهای دیگر برای دریافت ویزای توریستی انگلیس اقدام کنند.

هزینه ویزای توریستی انگلیس چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی یک ‌ساله ۲۰۰ پوند، دوساله ۳۷۶ پوند، پنج ‌ساله ۶۷۰ پوند و ۱۰ ساله ۸۳۷ پوند است.

تمدید ویزای توریستی انگلیس چگونه است؟

تمدید ویزای توریستی انگلیس امکان‌ پذیر است اما باید ۱ هزینه ۱ هزار پوندی را بپردازید. می‌ توانید برای تمدید اقامت خود به‌ اندازه مدت‌ زمانی که در انگلیس بوده‌ اید برای تمدید اعتبار ویزای خود درخواست دهید.


2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code