اخذ ویزای توریستی آمریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا اولین اقدام برای افرادی است که مایل به سفر به ایالت متحده برای مقاصد تجاری، گردشگری، دیدار با دوستان و خانواده هستند. ویزای توریستی یک ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت در آمریکا است که فرد با داشتن آن مجاز به کار، تحصیل و اقامت دائم نیست و تنها در مدت ‌زمان مشخص ‌شده و به طورمعمول تا حداکثر شش ماه می‌ تواند در خاک آمریکا حضور داشته باشد. در این مقاله با انواع ویزای توریستی و هزینه، شرایط، مدارک، مدت ‌زمان صدور ویزا و تمامی اطلاعاتی که برای اخذ ویزای موقت آمریکا نیاز دارید را ارائه خواهیم داد.

ویزای توریستی آمریکا

توضیحات کارشناسان چاوش مهاجر در اخذ ویزای توریستی آمریکا را گوش دهید!

انواع ویزای توریستی آمریکا

دو نوع ویزای توریستی آمریکا اصلی برای اقامت موقت در این کشور وجود دارد.

 • ویزای B1 برای تجارت و کسب ‌وکار
 • ویزای B2 برای گردشگری و درمان

وزارت امور خارجه ایالات‌ متحده و وزارت امنیت داخلی یک‌ روند سختگیرانه را نسبت ‌به صدور ویزا دنبال می ‌کنند. مهم نیست که برای کدام نوع ویزا درخواست می ‌دهید معمولاً یک مصاحبه‌ رسمی در سفارت و یا کنسولگری ایالت متحده در یکی از کشورهای همسایه روندی است که باید برای اخذ ویزا طی کنید.

 • ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 درواقع یک ویزای تجاری است و برای افرادی صادر می ‌شود که برای اهداف تجاری و کسب ‌وکار به آمریکا می‌ خواهند سفر کنند. برای اخذ ویزای B1 موقت فرد باید واجد شرایط این نوع از ویزا باشد. ویزای تجاری به ‌طور معمول به طول 6 ماه امکان اقامت را به فرد می ‌دهد. فرد با اخذ این ویزا امکان فعالیت در یکی از موارد زیر را دارد:

 • شرکت در همایش ‌های علمی و تجاری
 • مذاکره با شرکای کاری
 • تنظیم قراردادهای کاری و تجاری
 • شرکت در کنفرانس ‌های آموزشی و یا حرفه ‌ای
 • شرکت در رویداد به‌ عنوان سخنران
 • ملاقات با همکاران تجاری

باید توجه داشت که با اخذ ویزای کوتاه‌ مدت مجاز به هیچ ‌گونه فعالیت استخدامی نیستید زیرا اخذ ویزای کار کاملاً روند دیگری دارد.

 • ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد دارند برای اهداف گردشگری و درمان به این کشور سفر کنند. مدت ‌زمان اعتبار این ویزا تا حداکثر 6 ماه است و دارنده این ویزا می ‌تواند فعالیت‌ های زیر را در طول اقامت موقت خود داشته باشد.

 • گردشگری
 • دیدار با دوستان یا اقوام
 • دریافت درمان پزشکی
 • شرکت در رویدادهای موسیقی، ورزشی و …

همچون ویزای B1 دارنده ویزا حق کار موقت و یا دائمی در این کشور را ندارد.

 • ویزای توریستی مولتی و سینگل آمریکا

هر کدام از ویزا های نوع اصلی یعنی B1 و B2 در دو دسته سینگل (یک ‌بار ورود) و مولتی پل (چند بار ورود) تقسیم می ‌شوند. تفاوت این دو نوع در تعداد ورود در دوره اعتبار ویزا است.

برای افرادی که برای مقاصد گردشگری و غیر مهاجرتی به آمریکا سفر می کنند مهم است که تفاوت های ویزای چندبار ورود (مولتیپل) و ویزای تک ورود (سینگل) را بدانند.

ویزای چند بار ورود: ویزای چند بار ورود آمریکا به مسافران و توریست ها اجازه می دهد تا در مدت اعتبار ویزا بتوانند چندین بار وارد ایالات متحده شوند و از آنجا را ترک کنند، بدون اینکه نیاز باشد برای هر بار ورود خود درخواست مجددی برای ویزا بدهند. این تنها به این معنا است که اعتبار ویزا در طول چندین سال مشخص منقضی نمی شود و به هیچ عنوان به این معنا نیست که دارنده آن حق دارد تمام سال های اعتبار ویزا را بدون محدودیت در آمریکا بماند.

معمولاً در هر بار ورود دارنده این ویزا اجازه دارد حداکثر تا 6 ماه در آمریکا بماند و سپس آنرا ترک کرده و پس از یک وقفه دوباره می تواند به ایالات متحده بازگردد.هزینه این ویزا و مدت رسیدگی به آن نسبت به سایر ویزاهای توریستی بیشتر است.

ویزای یکبار ورود: ویزای یک بار ورود  به آمریکا متداول ترین نوع ویزاهای کوتاه مدت است و برای افرادی صادر می شود که تنها یک بار و آن هم برای مقاصد گردشگری و یا درمانی قصد سفر به آمریکا را در طول یک  دوره طولانی حداکثر 6 ماهه و یا کمتر از آن را دارند. برخلاف ویزای چند بار ورود، ویزای یکبار ورود به طور کلی آسان‌ تر، ارزان ‌تر و سریع ‌تر دریافت می‌ شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

نداشتن اقامت طولانی ‌مدت در آمریکا و اثبات این ‌موضوع که با ارائه اسنادی معتبر نشان دهد شما پیش ‌از اتمام اعتبار دوره قصد بازگشت به کشور خود و ترک آمریکا را دارید مهم ‌ترین شرطی است که برای صدور ویزا باید رعایت شود. این اسناد و مدارک می ‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

 • ارائه اسناد ملکی و کاری مبنی براینکه شما را ملزم به بازگشت به وطن خود می‌ کند، اغلب جزء دلایل قانع‌ کننده برای اخذ ویزای موقت است و شانس شماره درگرفتن ویزا بالا می ‌برد.
 • ارائه مدارک همچون گردش حساب ماه‌ های اخیر، مدارک سهام و اسناد ملکی که با آن تمکن مالی خود را اثبات می ‌کنید. دلیل اهمیت این فاکتور به این خاطر است که افسر کنسولی را قانع کنید که از عهده خرج و مخارج خود و خانواده ‌خود درطول مدت ‌زمان اقامت در امریکا بر می‌آیید. می ‌توانید با داشتن بلیت رفت ‌و برگشت و رزرو هتل به ‌خوبی این ‌موضوع را اثبات کنید.
 • بودجه کافی برای سفر به کشورهای همسایه برای مراجعه به سفارت آمریکا و درخواست ویزا به ‌صورت حضوری و انجام مصاحبه و انگشت ‌نگاری و عکس ‌برداری دیجیتال از جمله شرایط و اقداماتی است که برای اخذ ویزا توسط درخواست دهنده باید طی شود.
 • چنانچه دعوتنامه ای از دوستان و خانواده خود دریافت کرده باشید به ‌عنوان فاکتوری مبنی بر اینکه اقامت شما توسط میزبان تأمین می ‌شود، کمک کننده می باشد.
مدارک ویزای توریستی آمریکا

مدارک ویزای توریستی آمریکا

برخی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی آمریکا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر

با حداقل اعتبار شش ماه پس ‌از اقامت برنامه ‌ریزی ‌شده در امریکا

 • تهیه عکس تازه گرفته‌ شده

عکسی که به تازگی از چهره کنونی شما با زمینه سفید گرفته شده و هیچگونه سایه ای در آن وجود نداشته باشد.

 • پرداخت هزینه بررسی ویزا

رسیدی مبنی ‌بر پرداخت صد و شصت دلار برای درخواست ویزای توریستی آمریکا که ابتدا باید آن را بپردازید تا بتوانید زبان مصاحبه را تعیین کنید و توجه کنید که در صورت لغو قرار ملاقات از سوی شما و رد شدن درخواست ویزا هزینه ‌ای که برای ویزای آمریکا پرداخت کرده‌اید قابل استرداد نیست.

 • جزئیات شبکه‌ های اجتماعی

تهیه و ارائه فهرستی از شبکه ‌های اجتماعی که در آن ها حساب کاربری و فعالیت دارید و هر آنچه که تا پنج سال پیش ‌از آن استفاده می‌ کردید به همراه شماره ‌تلفن و ایمیل.

 • ترجمه مدارک

تمامی مدارک اعم از سند ازدواج، شناسنامه، اسناد ملکی و بانکی‌ که تمام مدارک باید به‌ صورت ترجمه ‌شده به زبان انگلیسی باشد.

 • ویزاهای قبلی به آمریکا

تمامی مدارک قبلی مبنی‌ بر سابقه سفر به آمریکا با پاسپورت‌ های قدیمی‌تر باید وجود داشته باشد.

 • دعوتنامه

داشتن دعوتنامه از سوی شهروند ایالات ‌متحده و مقیم دائمی و قانونی که تأیید می‌ کند میزبان شما به‌ عنوان دوست و یا اعضای خانواده خواهد بود و مکانی را برای اقامت شما در طول دوره حضورتان در آمریکا در اختیارتان می ‌گذارد.

 • اسناد برنامه سفر

شامل اسنادی که نشان می ‌دهد در چه زمانی قصد چه کاری را دارید. این مدارک می ‌تواند شامل اسناد رزرو پرواز خریداری ‌شده، تاریخ ورود و خروج و برنامه پروازهای داخلی در ایالات متحده باشد. هم چنین مدارک از محل اقامت خود ارائه کنید که می ‌تواند شامل رزرو هتل، خانه اجاره‌ ای، خانه دوستان و خویشاوندان باشد. ‌این نشان می‌دهد که علاوه‌ بر تمکن مالی در خصوص برنامه‌ های خود به‌ صورت واضح شفاف‌ سازی می‌ کنید.

 • اسناد حمایتی

چنانچه با حمایت مالی شخص دیگری که مقیم و شهروند آمریکاست قصد سفر را دارید مدارک آن را برای اثبات باید ارائه کنید که می‌ تواند شامل نامه‌ ای که تأیید می ‌کند فرد قادر به پرداخت هزینه ‌های اقامت شما خواهد بود. نامه استخدام که حاوی جزئیات حقوق دریافتی و سه الی چهار فیش حقوقی اخیر، نامه‌ های بانکی، گردش حساب یک‌ سال قبل و موجودی فعلی و موجودی روز افتتاح حساب را نشان می‌ دهد باشد.

 • اسناد ملکی

ارائه تمامی اسناد ملک هایی که در داخل و خارج از کشور خود دارید مانند اوراق مالکیت اصلی ملک

 • مدارک شغلی

مدارک شغلی و مدارک بازنشستگی، درصد بازنشستگی گواهی ثبت شرکت و جزئیات درآمد

 • اسناد خانوادگی

شناسنامه، گواهی ازدواج، عکس خانوادگی، گواهی فرزند خواندگی، مدارک طلاق، گواهی فوت همسر به ‌صورت ترجمه ‌شده

 • مدارک پزشکی

تأیید سلامت روحی و جسمی توسط پزشک مورد تأیید سفارت

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا

جهت اخذ و درخواست ویزای توریستی آمریکا و اقامت موقت ایالات ‌متحده باید مراحل زیر را طی کنید:

 • پر کردن فرم درخواست آنلاین DS-160

این فرم را می ‌توان به‌ صورت آنلاین در وب ‌سایت کنسولگری ایالات‌ متحده پیدا کرده و پر کنید. این کار را می‌ توانید خودتان یا با کمک یک شرکت مهاجرتی معتبر همچون آژانس مهاجرتی چاوش مهاجر پر کنید. این فرم شامل دو بخش است:

 بخش اول اطلاعات هویتی مانند نام کامل، ملیت، وضعیت تأهل، تاریخ و محل تولد، شماره موبایل، ایمیل، اطلاعات پاسپورت، کار و غیره

بخش دوم سؤالات امنیتی و اطلاعات دیگر مانند سوابق کیفری، سوابق نقض قانون به هر مورد و غیره

 • پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه بررسی و پردازش درخواست ویزا 160 دلار است که صرف ‌نظر از اخذ و یا ریجکت شدن و لغو به هر دلیل باید آن را بپردازید. علاوه ‌براین هزینه ثابت، ممکن است از شما بخواهند که هزینه صدور ویزا را نیز پرداخت کنید که تعیین این ‌مورد بستگی به رابطه ایالات‌ متحده با کشور شما دارد و مقدار آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مازاد بر این هزینه‌ ها بودجه لازم برای مراجعه به سفارت و کنسولگری آمریکا در کشورهای همسایه ایران را نیز به هزینه‌ های ثابت اضافه کنید.

 • برنامه ‌ریزی برای مصاحبه ویزا

تمامی متقاضیان ویزا با محدوده سنی 14 الی 80 سال باید مصاحبه ویزا را به‌ صورت حضوری انجام دهند. زمان انتظار برای سفارت و دریافت نوبت می‌ تواند ماه‌ ها و یا هفته‌ ها به طول بینجامد. درضمن تاریخ قرار ملاقات را در فرم درخواست آنلاین خود تعیین می ‌کنید که نامه تأیید مصاحبه را نیز باید درروز مصاحبه به‌ همراه داشته باشید.

 • ارائه مدارک و اسناد

تمامی مدارک مورد نیاز را با دقت آماده کنید و برای درخواست ویزا ارائه دهید. ارائه مدارک دقیق و منظم به کنسولگری اعلام می‌ کند که شرایط لازم برای درخواست ویزای توریستی را دارید.

 • شرکت در مصاحبه

آخرین مرحله در فرآیند درخواست ویزا شرکت در مصاحبه حضوری است. حضور به‌ موقع در روز و زمان دقیق مصاحبه و به ‌همراه داشتن تمام مدارک پشتیبان مهم است. سپس مقامی ‌که با شما مصاحبه می ‌کند بنابر سوابق سایر جزئیات مرتبط، سوالاتی را از شما می ‌پرسد. تایم مصاحبه معمولاً کم است یعنی سعی کنید با صداقت و با جواب ‌های کوتاه اعتماد مصاحبه ‌کننده را جلب کنید.

اخذ ویزای توریستی آمریکا همراه با دعوت‌ نامه

برخی از کشور های دنیا دارای قوانینی جهت ارائه انواع ویزا ها به‌ ویژه ویزای توریستی هستند که کشور آمریکا نیز از این قوانین مستثنی نیست. یکی از قوانین مهم کشور آمریکا برای افراد جهت اخذ راحت‌ تر ویزای توریستی خود، قوانین مرتبط با دریافت ویزا توسط دعوت‌ نامه است. به‌ عنوان مثال کسانی که دارای دعوت‌ نامه از سوی اقوام و آشنایان خود، شرکت‌ ها و یا همایش‌ های بین‌ المللی می‌ باشند، می‌ توانند شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش داده و سریع‌ تر اقدامات مربوطه را انجام دهند.

در واقع فرد با داشتن دعوت‌ نامه از سوی کنفرانس‌ ها و همایش های بین‌ المللی و همچنین آشنایان خود در خاک کشور آمریکا، می‌ تواند راحت‌ تر کار های ویزای توریستی خود را انجام داده و شانس خود را نیز جهت اخذ ویزا افزایش دهد. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ ترین شرایطی که فرد می‌ تواند با داشتن آن جهت ارسال دعوت‌ نامه اقدام نماید، اثبات تمکن مالی مناسب خود به کشور آمریکا می‌ باشد. فرد ارسال‌ کننده دعوت‌ نامه باید دارای وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی در آمریکا بوده و بتواند هزینه‌ های فرد دعوت شده همچون هزینه خوراک و جا به‌ جایی  را داشته و قادر به فراهم کردن منزلی جهت سکونت موقت مهمان خود باشد.

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

متقاضیان مقیم ایران برای انجام مصاحبه حضوری می توانند به هر سفارتخانه و یا کنسولگری آمریکا در کشورهای دیگر مراجعه کنند. اما پیش از سفر به کشورهای دیگر برای تکمیل روند دریافت ویزای خود ابتدا باید فرم درخواست آنلاین ذکر شده را تکمیل کرده و وقت سفارت و زمان مصاحبه حضوری خود را تعیین کنید.

سه سفارتخانه اصلی که ایرانیان بیشترین مراجعه را به آن دارند سفارتخانه ایالات متحده در شهر آنکارا ترکیه، شهر ایروان در ارمنستان و دوبی در امارات است. از مزایای رجوع به این سفارتخانه ها کارکنان فارسی زبان آن است که به خوبی با شرایط ایرانیان و رابطه دو کشور آشنا هستند و شرایط روند دریافت ویزا بدین گونه برای ایرانیان آسان تر می شود.

توصیه می شود متقاضیان به صورت کامل وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را در کشور مورد نظرشان بررسی کنند. انجام انگشت نگاری اغلب به سرعت انجام می شود اما بررسی سایر مدارک نیاز به زمان بیشتری دارد که از چند روز تا چند هفته می تواند به طول بیانجامد.

وقت سفارت آمریکا

دریافت وقت سفارت آمریکا، یکی از مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مراحل جهت سفر به آمریکا و اخذ اقامت موقت در هر یک از شهر های این کشور می‌ باشد. همان‌ طور که می‌ دانید کشور آمریکا در داخل ایران دارای سفارت نبوده و ایرانیانی که قصد اخذ ویزای غیر مهاجرتی برای این کشور را دارند، باید به یکی از کشور های همسایه همچون ترکیه، امارات و یا عربستان سفر کرده و اقدامات خود را در سفارت آنجا انجام دهند. اولین مرحله جهت دریافت وقت سفارت آمریکا برای ویزا های غیر مهاجرتی، تعیین ملیت و پر نمودن دقیق و صحیح فرم DS_160 می‌ باشد. جهت پر کردن این فرم نیز نیاز به یک اکانت شخصی داشته و پس‌ از ساخت اکانت، سوالات موجود در فرم را به طور دقیق پاسخ دهید. از جمله سؤالات موجود در فرم DS_160 می‌ توان به نام و نام خانوادگی، ایمیل فعال، تاریخ تولد، آدرس و تلفن صحیح، اطلاعات پاسپورت، اطلاعات شغلی، اطلاعات خانواده، اطلاعات همسر و غیره پرداخت.

با تکمیل این فرم و پرداخت هزینه‌ های درخواستی و ارسال آن، اولین وقت مورد نظر در سفارت آمریکا برای شما به نمایش گذاشته می‌ شود. همچنین لازم به ذکر است که وقت فوری برای سفارت آمریکا وجود نداشته و تمامی وقت‌ ها به‌ صورت آنلاین و با توجه به برنامه‌ ریزی زمانی ارائه می‌ شوند.

مصاحبه ویزای توریستی آمریکا

یکی از مراحل جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا، شرکت در مصاحبه با افسر پرونده است. براساس اینکه شما چه ویزایی را درخواست داده‌اید، در جلسه مصاحبه سؤالاتی از شما پرسیده خواهد شد که باید با تسلط کامل به این سؤالات جواب دهید. در غیر این صورت در مصاحبه رد شده و امکان دریافت ویزا برای شما وجود نخواهد داشت. برای مثال در مصاحبه ویزای توریستی آمریکا چند سؤال مهم از شما پرسیده خواهد شد:

 • هدف شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا چیست؟
 • آیا قبلاً هم با هدف گردشگری، کار و یا تحصیل به کشور آمریکا سفر کرده‌اید؟
 • آیا در حال حاضر دوست و یا خویشاوندی در کشور آمریکا دارید؟
 • قرار است از کدام یک از مناطق کشور آمریکا در حین سفر خود دیدن کنید؟
 • چرا دقیقاً در این زمان به خصوص تصمیم گرفته‌اید که برای اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام نمایید؟
 • تا چه مدت می‌خواهید در کشور آمریکا بمانید؟
 • شما چگونه می‌خواهید هزینه مالی مسافرت خود را تأمین کنید؟

توجه داشته باشید نحوه پاسخ شما به این سؤالات شانس شما جهت دریافت ویزای توریستی آمریکا را تعیین می‌کند. بنابراین حتماً قبل از شرکت در مصاحبه با افراد متخصص و مشاورین زبده همانند مشاورین مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ارتباط باشید تا کلیه سؤالاتی که قرار است در جلسه مصاحبه ویزای توریستی آمریکا از شما پرسش شود را برای شما توضیح داده و حتی پاسخ‌ها را در اختیار شما قرار دهند تا بدون هیچ مشکلی بتوانید این مرحله را رد کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا

مدت اقامت استاندارد برای ویزای سینگل تا 6 ماه است که می‌ توان آن را تا 1‌ سال نیز تمدید کرد، اما تنها یک ‌بار اجازه ورود و خروج در طی این مدت به دارنده ویزا داده می ‌شود.

درحالیکه در ویزای مولتیپل دوره اعتبار بین 1 تا 10 سال معتبر است و تا زمانیکه تعداد کل روزهای سپری‌ شده در یک ‌سال بیش ‌از 180 روز نباشد می ‌توان در طی مدت ده سال چندین‌ بار از آن استفاده کرد. مدت ‌زمان ویزای توریستی ایالات‌ متحده بنابر نیازهای مسافر و مواردی که توسط مقامات تعیین می‌ شود متغیر است اما مسئله ‌ای که اهمیت دارد ارائه طیف وسیعی از اسناد پشتیبانی مالی برای اثبات اینکه می ‌توانید هزینه اقامت خود را تأمین کنید.

هزینه ویزای توریستی آمریکا

نمی توان عدد ثابتی را تحت عنوان هزینه ویزای توریستی آمریکا اعلام کرد چرا که به هزینه های مربوط برای اخذ ویزای توریستی آمریکا با توجه به این موضوع که ایالات متحده در ایران دارای سفارت نیست، هزینه های سفر و اقامت به یکی از کشور های همسایه همچون ترکیه، ارمنستان و امارات نیز اضاقه می شود. به همین دلیل این هزینه بسیار متغیر است.

تمکن مالی در دریافت ویزای توریستی آمریکا

یکی از مهمترین مدارکی که در اخذ ویزای گردشگری آمریکا لازم است ارائه دهید نامه تاییدیه تمکن مالی شما از بانک است. به این منظور لازم است گردش حساب سه الی شش ماه اخیر خود،  اسناد ملکی، برگه های رسمی  سهام و مدارکی از این قبیل  را به افسر پرونده خود ارائه دهید.

تهیه بلیط رفت و برگشت و همچنین رزرو محل اقامت خود یکی از مواردی است که می تواند مسیر دریافت ویزای توریستی آمریکا را برای شما آسان تر کند.

اگر با هدف دیدار با دوستان و آشنایان خود به آمریکا سفر می کنید می توانید با ارائه یک دعوت نامه رسمی به افسر پرونده خود ثابت کنید که در طول مدت اقامت خود در خانه این افراد حضور داشته و آنها هزینه‌ های اقامت شما در  خاک آمریکا را در این مدت به عهده خواهند گرفت.

بطورکلی می توان گفت میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای گردشگری آمریکا وابسته به مدت زمان حضور شما در این کشور بوده و برای یک سفر ۱۵ روزه حداقل 4 الی 5 هزار دلار آمریکا نیاز  خواهید داشت.

مدت‌ زمان صدور ویزای توریستی آمریکا

پس ‌از این ‌که مصاحبه حضوری در سفارت یا کنسولگری را به پایان رساندید باید منتظر پردازش و بررسی درخواست خود شوید. زمان پردازش درخواست بستگی به نوع درخواست ویزا دارد که تا چند ماه می ‌تواند به طول بیانجامد. پس ‌از دریافت ویزا ترتیبات سفر خود را انجام دهید.

توصیه می شود برای افزایش شانس خود در دریافت ویزا توریستی از خدمات چاوش مهاجر به عنوان مؤسسه مهاجرتی استفاده کنید.

رد شدن ویزای توریستی آمریکا

رد شدن ویزای توریستی آمریکا

طبق قوانین مهاجرت ایالات‌ متحده تنها افسران کنسولی در سفارتخانه‌ ها و کنسولگری مختارند که درخواست ویزا را تأیید و یا رد کنند. اگر درخواست ویزای شما رد و ریجکت شود معمولاً دلایل آن طبق دلایل قانونی و مبتنی بر آن رد شده و این دلایل به شما اطلاعات داده می ‌شود. از رایج‌ ترین دلایل رد درخواست ویزا به ‌شرح زیر است:

 • وجود نقص در اسناد پشتیبانی
 • درخواست شرایط ویزا با قصد مهاجرت
 • مشکل در هزینه‌ ها
 • اظهارات نادرست و غیر صادقانه
 • حضور غیرقانونی در ایالات متحد
 • دلایل امنیتی و سایر موارد

چگونگی افزایش مدت اقامت در آمریکا

پس از اینکه با ویزای توریستی به کشور آمریکا وارد شدید ابتدا آفیسر کنسولگری از شما می‌خواهد ویزای ورود به کشور آمریکا را به او ارائه نمایید تا اجازه اقامت در کشور آمریکا را داشته باشید. براساس نوع ویزای توریستی که دریافت کرده‌اید مدت زمان اقامت شما در کشور آمریکا متفاوت خواهد بود. ممکن است شما تنها به مدت 6 ماه اجازه ماندن در آمریکا را داشته باشید و یا اینکه 2 تا 5 سال بتوانید از ویزای توریستی خود استفاده نمایید. به طور کلی راهکار‌هایی برای افزایش مدت اقامت در کشور آمریکا وجود دارد برای مثال:

 • ازدواج کردن با یک آمریکایی و یا یک شهروند آمریکایی نیز می‌تواند امکان دریافت اقامت دائم را برای شما فراهم کند.
 • حتی اگر شما ویزای توریستی دارید و در حال حاضر در آمریکا زندگی می‌کنید، قبل از اینکه مدت اعتبار این ویزا تمام شده و مجبور باشید که به کشور خود برگردید در لاتاری ثبت نام کنید چون اگر بتوانید در لاتاری برنده شوید اقامت دائم برای شما صادر خواهد شد و شما به عنوان یک شهروند آمریکایی شناخته می‌شوید.
 • یکی دیگر از راهکار‌های افزایش مدت اقامت در آمریکا دریافت ویزای خانوادگی است. برای مثال اگر اعضای خانواده شما مقیم آمریکا هستند بنابر شرایطی شما می‌توانید ویزای خانوادگی دریافت کرده و به محض ورود به کشور آمریکا گرین کارت خود را داشته باشید.

اگر برای دریافت ویزای توریستی آمریکا از شرکت چاوش مهاجر کمک بگیرید، ما براساس تعداد سفرهایی که قبلا به آمریکا داشته‌اید و براساس اینکه آیا از نظر دولت آمریکا توانسته‌اید رزومه درخشانی در سفر قبلی به دست بیاورید یا خیر، کمک می‌کنیم ویزای توریستی با مدت اقامت طولانی را کسب نموده و در مدت سکونت در آمریکا بتوانید به روش‌های قانونی، اقامت دائم یا طولانی مدت را به دست بیاورید.

اعتراض به رد شدن ویزای توریستی آمریکا

با برطرف نمودن مشکلات موجود که سبب ریجکت شدن درخواست شما شده است، این امکان وجود دارد که مجدداً درخواست اخذ ویزا را ارائه نمایید. توصیه می شود در صورت ریجکت شدن از یک کنسولگری به یک کنسولگری دیگر مراجعه نکنید چرا که این موضوع سبب افزایش شانس دریافت ویزا نخواهد شد. تمامی فرم ها بصورت متمرکز و رایانه ای بوده و با قوانین یکسانی بررسی می شوند و تنها افسر پرونده شما تغییر خواهد کرد.

تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم

ویزای توریستی آمریکا یک ویزای غیر مهاجرتی است که برای افرادی صادر می شود که با اهداف سفر توریستی و بازدید از خانواده، شرکت در کنفرانس و همایش و یا برای درمان قصد دارند در آمریکا تا حداکثر 6 ماه حضور داشته باشند. همانگونه که پیش از این نیز اشاره شد، از شروط اصلی صدور ویزای توریستی ایالات متحده، اطمینان افسران از بازگشت شما پس از اتمام اعتبار روادید است.

در صورتی که مشخص شود شما از طریق ویزای توریستی می خواهید برای دریافت اقامت دائم تلاش کنید مطمئناً درخواست شما ریجکت خواهد شد. برای دریافت اقامت دائم آمریکا حتماً نیاز است که از راه های قانونی و از طریق دریافت سایر ویزاها همچون ویزای تحصیلی آمریکا، دریافت ویزای کاری و ثبت نام لاتاری اقدام کنید.

حقیقت این است که به هیچ عنوان امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم آمریکا وجود ندارد. به علاوه اینکه با این ویزا حتی امکان داشتن شغل و یا تحصیل در مدت اقامتتان در این کشور را نیز حتی نخواهید داشت. برای جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد پیش از تلاش برای دریافت ویزای توریستی و تحصیلی این کشور حتماً از طریق مشاوره با کارشناسان مؤسسات مهاجرتی معتبر از شرایط و مدارک لازم و راهنمایی های صحیح اطلاع حاصل کنید.

اخذ ویزای توریستی آمریکا برای درمان

برای اخذ ویزای توریستی به ‌منظور درمان پزشکی افسر کنسولگری ممکن است مدارک بیشتری را در مصاحبه ویزای شما بخواهد که می‌ تواند شامل موارد زیر باشد.

 تشخیص پزشکی توسط یک پزشک محلی و توضیح ماهیت بیماری و دلایل نیاز به درمان در ایالات ‌متحده و نامه‌ ای از یک پزشک در مرکز پزشکی در ایالات‌ متحده مبنی براینکه آن ها مایل به درمان شما هستند. جزئیات طول مدت و هزینه درمان پیش‌ بینی ‌شده از جمله هزینه ‌های پزشکان، هزینه بستری در بیمارستان و تمامی هزینه‌ های مربوط به پزشکی را بیان می ‌کند و اثبات این موضوع که هزینه‌ های حمل‌ ونقل پزشکی و زندگی شما در ایالات متحد پرداخت خواهد شد.

راهکارهای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا

بدون شک دریافت ویزای توریستی آمریکا متقاضیان بسیاری دارد، جهت افزایش شانس خود در دریافت ویزای این کشور به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • یکی از راه‌ های افزایش شانس جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا، سفر به دیگر کشور های دنیا و تشکیل تاریخچه سفر است. اگر شما دارای تاریخچه ای غنی از سفر باشید، به‌ راحتی می‌توانید به کشور آمریکا درخواست اخذ ویزای توریستی داده و به تمام شهر های این کشور سفر کرده و از جاذبه‌ های آن دیدن نمایید.
 • یکی دیگر از راه‌ های افزایش شانس، تعیین هدف سفر متناسب با فعالیت‌ های خود است که می‌توانید از تور های اتوبوسی برای سفر به کشور های مختلف برای این هدف استفاده نمایید.
 • یکی دیگر از راه‌ های افزایش شانس که بسیار طولانی و پر هزینه بوده و برای همه مناسب نمی‌باشد، سفر به مدت یک یا دو سال به کشور های دور از کشور مبدأ است.
 • همچنین اگر می‌خواهید شانس شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا بیشتر از سایر افراد باشد، باید در هنگام مصاحبه با افسران ویزا، به‌ صورت کاملاً صادقانه و ساده به پرسش‌ های آنها پاسخ داده و از تعریف داستان‌ های پیچیده، وجود ترس و نگرانی و همچنین لرزش در صدا خودداری کرده و آرامش خود را در هنگام پاسخ به سؤالات حفظ نمایید.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

مهاجرت به کشوری مانند آمریکا آرزوی خیلی از شما است و قطعاً می‌دانید که می‌توانید در این کشور شرایط خوبی داشته باشید. اما به هر حال قبل از اینکه تصمیم بگیرید به طور دائمی یا طولانی مدت در کشور زندگی کنید، بهتر است که به عنوان یک توریست وارد آنجا شوید و شرایط را بسنجید. شاید آمریکا یک کشور عالی باشد اما برای شما مناسب نباشد‌ به خاطر همین خیلی از شما به این فکر می‌افتید که سفری به آمریکا داشته باشید و ویزای توریستی بگیرید.

از طرفی ویزای توریستی هم به این آسانی  به دست نمی‌آید. یک سری عوامل هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا شانستان برای ورود به این کشور افزایش پیدا کند. اینکه انتخاب می‌کنید از چه نوع ویزایی استفاده کنید، هم می‌تواند در افزایش شانس شما تاثیرگذار باشد. یکی از ویزا هایی که شاید خیلی از افراد بدون نیاز داشتن به شرایط خاصی بتوانند به آن دست پیدا کنند، ویزای توریستی است اما سوال اینجاست که چگونه شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا را بالا ببریم.

همه چیز کاملاً ساده است. اگر می‌خواهید شانس خود را در این باره بالا ببرید، باید شرایطی که دولت آمریکا برای اخذ ویزای توریستی در نظر گرفته است را دارا باشید. از این طریق می‌توانید به این ویزا دست پیدا کنید. مثلاً اینکه سند ملکی معتبر ارائه دهید و اثبات کنید که گردش مالی بالایی در چند ماه اخیر داشته‌اید و مدت زمانی که با ویزای توریستی در آمریکا هستید، هیچ مشکل مالی نخواهید داشت. اگر هم کسی برای شما دعوتنامه فرستاده باشد، یعنی شانس اخذ ویزا خیلی بالاتر خواهد رفت.

تاثیر سابقه سفر در دریافت ویزای توریستی آمریکا

آمریکا کشور بسیار قدرتمندی در جهان شناخته شده است که اگر چه سالانه مسافرین زیادی به این کشور وارد می‌شوند اما برای ارائه ویزای توریستی سخت‌گیری‌های خاص خود را دارد به همین دلیل است که شما باید روش‌هایی را در پیش بگیرید تا شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا برای شما بالا برود.

برای مثال در کنار مدارکی که ارائه می‌کنید پیشنهاد ما این است که حتماً سابقه سفر یا تراول هیستوری را نیز لحاظ کنید. در صورتی که قبلاً سفر‌هایی با هدف کار، تحصیل و یا گردشگری به کشور‌های اروپایی داشته‌اید حتماً یک گزارش کاملی از این سفر‌ها لحاظ کنید. در صورتی که می‌خواهید به کشور آمریکا وارد شده و به دنبال ویزای توریستی هستید کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر یک سابقه سفر بسیار عالی براساس رزومه سفر‌های قبلی شما مطابق با قوانین آمریکا تهیه کرده و آن را در اختیار شما قرار می‌دهند.

برای بالا بردن شانس خود در اخذ ویزای توریستی آمریکا و سهولت در روند آن بر دانش، تخصصص و تجربه کارشناسان موسسه چاوش مهاجر تکیه کنید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

اخذ ویزای توریستی آمریکا شامل چه مراحلی است؟

جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا اولین مرحله پر کردن فرم درخواست آنلاین DS-160 شامل اطلاعات هویتی و پاسخ به سوالات امنیتی و سپس پرداخت هزینه بررسی مدارک، شرکت در مصاحبه ویزا، ارائه مدارک و اسناد به کنسولگری و در آخرین مرحله شرکت در مصاحبه حضوری است. در صورت موفقیت در تمامی مراحل ویزای توریستی آمریکا به پاسپورت شما الصاق و به شما تحویل داده خواهد شد.

شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

با توجه به شرایط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا، متقاضیان اغلب شانس کمی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند. با این‌ حال داشتن مدارک کافی و نظر افسر پرونده تعیین ‌کننده ‌ترین مورد برای دریافت ویزای توریستی آمریکا است.

هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی آمریکا ۱۶۰ دلار برای متقاضیان بالای ۱۰ سال و برای زیر ۱۰ سال، ۱۵ دلار است. البته این مبلغ تنها برای صدور ویزا است و هزینه‌ های جانبی بیشتری باید برای دریافت آن پرداخت شود.

آیا می ‌توان ویزای توریستی آمریکا را تمدید کرد؟

بله، امکان تمدید ویزای آمریکا بیش ‌از ۶ ماه و حداکثر تا یک ‌سال وجود دارد. پیش ‌از اتمام اعتبار ویزای خود باید فرم درخواست تمدید ویزای خود را به دست طرح خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات ‌متحده (USCIC) برسانید.

با داشتن ویزای توریستی چه مدت می‌ توان در آمریکا اقامت داشت؟

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا ۶ ماه است و تنها نشان‌ دهنده بازه زمانی است که می ‌توانید به آمریکا سفر کنید. مدت اقامت شما ممکن است کوتاه ‌تر از اعتبار ویزا باشد و این به ‌نظر مسئول و افسر مهاجرت ورودی آمریکا وابسته‌ است که تا چه مدت اجازه اقامت در این کشور را برای شما صادر می ‌کند. اگر نیاز به اقامت بیشتر داشته باشید باید برای درخواست تمدید ویزا اقدام کنید.

داشتن دعوتنامه کمکی به اخذ ویزای توریستی آمریکا می ‌کند؟

برای درخواست ویزا نیازی به دعوتنامه و نامه پشتیبانی از دوستان و خانواده خود ندارید و تقریباً می ‌توان گفت داشتن دعوتنامه از عواملی نیست که در صدور و یا عدم صدور ویزا دخیل باشد.

16 دیدگاه

 • سلام
  امکان تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم وجود داره؟ ممنون میشم تو این مورد من رو راهنمایی کنید
  میترا

  • سلام و وقت بخیر
   به طور کلی می توان گفت امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم وجود ندارد، چرا که یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا ارائه مدارکی جهت اثبات برگشت به کشور است.

 • ما برای اخذ ویزای توریستی آمریکا به چاوش مراجعه کردیم و در کمترین زمان ویزامون گرفته شد بطوریکه باورمون نمیشد انقدر بی دردسر و بدون دوندگی کارمون انجام بشه واقعا ممنونم از شما

 • با درود
  از زمانیکه اقدام می کنیم تا دریافت ویزای مسافرتی آمریکا چقدر طول میکشه؟

 • امکان پناهندگی آمریکا با ویزای توریستی آمریکا وجود داره؟ من مشاوره میخوام در این مورد

  • سلام و وقت بخیر
   ارائه درخواست پناهندگی با اخذ ویزای توریستی آمریکا کار بسیار خطرناک و پر ریسکی است. در بسیاری از موارد درخواست پناهندگی افرادی که با ویزای توریستی به آمریکا وارد شده اند رد شده و از سویی فرد تا مدت ها امکان بازگشت به کشور خود را نیز نخواهد داشت.

 • سلام. وقت بخیر
  میشه ویزای توریستی آمریکا رو به ویزای کاری تبدیل کرد ؟ با ویزای توریستی بتونیم وارد بشیم، بعد از گرفتن یه پیشنهاد شغلی از یه شرکت آمریکایی بتونیم ویزای کاری بگیریم ؟

  • سلام و وقت بخیر
   بطورکلی امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری وجود ندارد. اما با توجه به دریافت پیشنهاد شغلی از یک شرکت آمریکایی لازم است شرایط شما توسط کارشناسان ما بررسی شود. تنها کافیست با شماره تماس پنج رقمی 02152109 تماس حاصل نمایید.

  • سلام و وقت بخیر
   هزینه اخذ ویزای توریستی امریکا حدودا 160 دلار هست. این هزینه جهت بررسی شرایط شما به دولت آمریکا پرداخت شده و بعد از بررسی در صورت تایید و یا عدم تایید اخذ ویزا این هزینه به شما عودت داده نخواهد شد.

 • سلام بنده با ی شرکت مهاجرتی مشاوره داشتم برای ویزای توریستی آمریکا ایشون گفتن میشه اونجا ویزای کار جور کنیم براتون و هزینه وکیل هم گفتن سه تا چهار هزار دلار آمریکاست منتها اعتماد سخته شرکت معتبری هست

  • سلام و وقت بخیر
   بهتر است با مراجعه حضوری به دفاتر مهاجرتی امور مهاجرای خود را پیش ببرید. در این خصوص می توانیم در دفاتر خود در 2 شعبه چاوش مهاجر پذیرای شما دوست عزیز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *