تراول هیستوری

اگر درخواست سفر به کشور های حوزه شینگن را داشته باشید، حتماً با اسم تراول هیستوری برخورد کرده اید اما آیا می دانید تراول هیستوری یا سابقه سفر چیست و چه اهمیتی دارد؟ آیا با داشتن سابقه سفر، مراحل اخذ ویزا آسان تر می شود؟ آیا تراول هیستوری احتمال ریجکت ویزا را کاهش می دهد؟ اگر شما هم این سؤالات را دارید، موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در این مطلب از وبسایت خود، به تمام سؤالات شما پاسخ خواهد داد. لطفاً همراه باشید.

تراول هیستوری چیست؟

تراول هیستوری، سابقه ای از سفر های گذشته مسافر به کشور های مختلف است. زمانی که شما وارد یک کشور می شوید، مهر ویزا در گذرنامه تان درج می شود و این مهر، سابقه سفر یا تراول هیستوری نام دارد.

تراول هیستوری، در واقع سندی برای ثبت سابقه سفر های شماست و طبق آن، افسر متوجه می شود که شما تاکنون به کدام کشور ها مسافرت کرده اید. تاریخچه سفر، باعث ایجاد سابقه قوی و مناسب برای گرفتن ویزای کشور هایی مانند آمریکا، کانادا و کشور های حوزه شینگن که شرایط سخت گیرانه ای در ارائه ویزا دارند، می شود.

ساخت تراول هیستوری قوی

اگر می خواهید برای خود تاریخچه سفری بسازید، ابتدا از ویزای کشور های ورودی یا کشور های ویزای E شروع کنید. می توانید به کشور هایی مثل موریس، سیشل، کامبوج، فیلیپین و هنگ کنگ سفر کنید و علاوه بر لذت بردن از گشتن در مناطق گردشگری این کشور ها، مهر ویزا هم در پاسپورت خود دریافت کنید.

سفر کردن به 5 تا 6 کشور برای ایجاد یک تاریخچه سفری خوب، مناسب است اما اگر در یک سفر به تمام این کشور ها مسافرت کرده باشید، شاید تاریخچه سفری شما خیلی قوی نباشد.

سعی کنید با استفاده از هر تور، به یک یا دو کشور سفر کنید و برای سفر های بعدی، چند ماه فاصله بیاندازید و دوباره به کشور های دیگر مسافرت کنید. این کار نشان می دهد که شما یک مسافر واقعی هستید و صرفاً برای ایجاد تاریخچه سفری به این کشور ها نمی روید.

برخی از نکات مهم در ساخت تراول هیستوری قوی عبارتند از:

 سفر به کشور های کم دردسر

لیست کشور هایی که شرایط سفر آسان تری دارند را پیدا کرده و از سفر به این کشور ها شروع کنید. کشور هایی که نیاز به دریافت ویزا ندارند، می توانند بهترین انتخاب باشند همچنین بهتر است کشور هایی را انتخاب کنید که سفر شما مقرون به صرفه تر باشد مثل سفر به کشور های حاشیه خلیج ‌فارس و دریای عمان، سفر به ترکیه، تاجیکستان و دیگر کشور ها که برای مسافران ایرانی انتخابی مناسب هستند.

سفر چند باره به مقصد قبلی

می توانید برای ساخت تراول هیستوری قوی، چندین بار به مقصد قبلی خود سفر کنید. پرواز های لحظه آخری و تور های ارزان قیمت سفر به یک مقصد، بهترین انتخاب هستند و هرگز هم سفر چند باره به یک کشور خسته کننده نخواهد بود زیرا همواره جا های جدید تری برای دیدن و گشتن هستند.

چاوش مهاجر

به تعویق انداختن سفر به کشور هایی که تمبر صادر نمی‌ کنند

در سفر های مکرر هدف این است که پاسپورت شما سریع تر از روال عادی، مهر و تمبر کشور های مختلف را دریافت کند اما بعضی از کشور ها این تمبر ها را دیر ارائه می دهند یا به طور کل تمبر ارائه نمی دهند مثل کشور های استرالیا و کره جنوبی.

چک کردن تراول هیستوری

همانطور که تا به اینجای مطلب توضیح دادیم، داشتن تاریخچه سفر برای دریافت ویزای کشور های سخت گیری مانند کانادا، آمریکا، انگلیس و… کمک کننده است و تاریخچه سفر، سابقه بازدید های بین المللی شما از یک کشور خارجی را نشان می دهد.

ممکن است پاسپورت قدیمی خود را که مهر سفر چند کشور در آن ثبت شده است، به پاسپورت جدید تغییر دهید و در این صورت امکان دارد بازدید های اخیر خود را از کشور های مختلف فراموش کرده باشید و تاریخچه سفری خود را به خوبی به یاد نداشته باشید.

اگر پاسپورت قدیمی خود را دارید، مشکلی برای چک کردن تراول هیستوری خود نخواهید داشت اما اگر پاسپورت قدیمی را ندارید، می توانید به صورت آنلاین هم تاریخچه سفر خود را چک نمایید.

بعد از بررسی اطلاعات سفر به صورت آنلاین می توان از آن پرینت هم تهیه کرد. جهت دریافت اطلاعات سفر به آمریکا می ‌توانید به آدرس 194 مراجعه کنید. و اگر هم قبلاً به کشور های حوزه شینگن سفر کرده اید و اطلاعات سفر خود را از دست داده اید، می توانید برای چک کردن تراول هیستوری خود وارد سایت visa-calculator شوید.

آیا تراول هیستوری قوی به معنای دریافت قطعی ویزاست؟

داشتن سابقه سفری قوی برای درخواست ویزا، به معنای دریافت مهر تأیید از دیگر کشور هاست و نشان می دهد که شما فردی متعهد می باشید و بعد از تمام شدن اعتبار ویزا، به کشور خود باز می گردید اما تراول هیستوری قوی نمی تواند تضمینی برای مورد قبول شدن درخواست شما برای اخذ ویزا باشد و عوامل دیگر هم تأثیر گذار می باشند.

تراول هیستوری شرط الزامی اخذ ویزا نیست

تراول هیستوری، شرط ضروری برای اخذ ویزای کشور هایی مانند کانادا و آمریکا نیست و اگر شما سابقه سفر مناسبی ندارید، به این معنا نیست که درخواست شما برای ویزا ریجکت خواهد شد هر چند شانس اخذ ویزا در این صورت بسیار کم است اما عوامل دیگری هم تعیین کننده شانس شما برای اخذ ویزا می باشند.

در واقع باید ثابت شود که شما قصد پناهندگی و ماندن برای همیشه در آن کشور را ندارید. سابقه سفر تنها یک فاکتور مؤثر است که تأثیر مثبتی در روند اخذ ویزا دارد اما در صورت نداشتن آن نیز می توان با تقویت فاکتور های دیگر مانند برخورداری از تمکن مالی، ارائه اسناد مالی و ملکی و اثبات عدم سوء پیشینه و وضعیت امنیتی، سیاسی و اقتصادی عالی در کشور، شانس اخذ ویزا را افزایش داد.


اینجا بخوانید: لیست 10 تایی بهترین موسسه مهاجرتی ایران

در پایان 

در این بخش از وبسایت چاوش مهاجر سعی کردیم به تمامی سؤالات شما عزیزان در زمینه تراول هیستوری پاسخ دهیم. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین دریافت هر گونه خدمات دریافت ویزا از جمله ویزای تحصیلی کانادا، انگلیس و آمریکا و ویزای توریستی کانادا، انگلیس و آمریکا و سایز کشور های اروپایی دیگر و کسب اطلاع در مورد ثبت نام لاتاری 2025 با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

تراول هیستوری چیست؟

تراول هیستوری، همان سابقه سفر شما به کشور های مختلف است.

تراول هیستوری به چه دلیل اهمیت دارد؟

افسران بازرس قبل از ورود افراد به خاک آن کشور، تروال هیستوری آن ها را بررسی می کنند تا بدانند در گذشته به کدام کشور ها سفر کرده اند و آیا به کشور خود بازگشته اند یا خیر. اگر فردی به کشور خود بازنگشته باشد، این احتمال وجود دارد که در آن کشور هم بماند.

چگونه می توان تراول هیستوری قوی ساخت؟

در این مطلب، راهکار های قوی کردن تراول هیستوری را توضیح داده ایم که یکی از این راهکار ها، سفر کردن به کشور های بدون ویزاست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *