ویزای سرمایه گذاری انگلیس

از نقاط قوت اصلی اقتصاد کشور انگلیس، جذب سرمایه گذاران خارجی است که اقتصاد این کشور را قوی تر کرده است. دولت انگلیس به ایده های نوآورانه و خلاق سرمایه گذاران خارجی بهای زیادی می دهد و با ارائه انواع ویزاها، شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم می کند. اگر شما هم می خواهید ویزای سرمایه گذاری در انگلیس را دریافت کنید، حوزه هایی همچون خدمات مالی، خدمات تجاری، هوافضا، صنایع شیمیایی، دارویی، خودروسازی، انرژی ‌های تجدیدپذیر، فناوری ‌های اطلاعات و ارتباطات، صنایع خلاق (موسیقی، سینما، تئاتر، طراحی) و… می توانند زمینه ‌های مناسب و با بازدهی بالایی باشند اما ورود به هر یک از حوزه های تجاری انگلیس نیاز به دریافت ویزا دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع ویزای سرمایه گذاری انگلیس و شرایط دریافت آنها آشنا شوید.

ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

انگلیس یکی از کشورهای مهاجر پذیر است که مهاجران آن به اهداف مختلف تحصیلی، شغلی، سرمایه گذاری و… وارد این کشور شده اند. برای ورود به خاک انگلستان، نیاز به ویزای معتبری همچون ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای توریستی انگلیس و… می باشد و یکی از ویزاها نیز، ویزای سرمایه گذاری است.

انگلیس همانند هر کشور دیگری، شرایطی را برای ارائه ویزای سرمایه گذاری به مهاجران در نظر گرفته است و به دلیل پایین تر بودن نرخ مالیات این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیاری از افراد از جمله ایرانی ها تمایل دارند در انگلیس سرمایه گذاری کنند که لازمه آن، دارا بودن ویزای سرمایه گذاری است.

دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس با ثبت شرکت

اقتصاد کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین اقتصاد ها در اروپا شناخته شده است که همین موضوع باعث جذب سرمایه گذاران خارجی در این کشور می شود. به طور مثال، این کشور در سال 2018 توانست جزو 7 کشور اول دنیا از نظر بانک های بین المللی قرار بگیرد و از قوی بودن اقتصاد این کشور این را هم بدانید که راه اندازی کسب و کار در انگلیس به طور میانگین به 13 روز زمان نیاز دارد در حالی که این میانگین در کشورهای اروپایی حدود 32 روز است.

شما برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس از طریق ثبت شرکت، به چند طریق می توانید اقدام کنید:

ویزای INNOVATOR انگلیس

سرمایه گذارانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و می خواهند در انگلیس سرمایه گذاری کنند، می توانند ویزای INNOVATOR را دریافت نمایند. سرمایه گذاران با ارائه یک طرح نوآورانه که در انگلستان به آن پرداخته نشده است، می توانند اقدام به سرمایه گذاری با مبلغ 50 الی 100 هزار پوند کنند.

برای دریافت ویزای INNOVATOR انگلیس نیاز به ارائه یک ایده تجاری جدید است و پس از بررسی در نهادهای مورد نظر کشور و تایید، در صورت عملی بودن آن طرح، نامه ای برای شما ارسال می شود که باید توضیحات تکمیلی را ارائه دهید. همچنین باید به اثبات برسانید که درآمد کافی برای حمایت از خود در انگلستان را دارید.

برای ایجاد کسب و کار در انگلیس با دریافت ویزای INNOVATOR، لازم است حداقل 50 هزار پوند سرمایه گذاری کنید همچنین با این ویزا می توان همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز همراه خود به انگلستان برد. با استفاده از ویزای INNOVATOR می توان سه سال اقامت انگلیس را دریافت کرد و پس از 5 سال هم پاسپورت کشور ارائه می شود.

ویزای TIER1 انگلیس

دومین روش برای سرمایه گذاری در انگلیس از طریق ثبت شرکت، ویزای TIER1 است. برای دریافت این ویزا حداقل 2 میلیون پوند سرمایه نیاز است و اگر 5 سال در کشور سرمایه گذاری کنید، می توانید اقامت دائم آن را دریافت نمایید البته در صورت سرمایه گذاری با مبلغ 5 میلیون پوند، می توانید در مدت 3 سال نیز اقامت دائم انگلیس را بگیرید.

ویزای START-UP انگلیس

روش سوم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس از طریق ثبت شرکت، ویزای START-UP است. در این نوع ویزا نیز باید یک طرح تجاری خلاقانه و نوآورانه ارائه شود که قبلا در کشور اجرا نشده است.

طرح تجاری ارائه شده سرمایه گذار، باید مورد حمایت موسساتی که کشور انگلستان معرفی کرده است، قرار بگیرد. همچنین گرفتن این ویزا نیاز به سطح B2 زبان انگلیسی هم دارد و اگر هم هیچ سرمایه ای نداشته باشید، باز می توانید برای دریافت ویزای START-UP اقدام نمایید. البته این موضوع را هم بدانید که شرکت های انگلیسی تمایل دارند بر روی ایده هایی سرمایه گذاری کنند که حداقل سرمایه را داشته باشند.

مدت اقامت در انگلیس با ویزای START-UP دو سال می باشد و قابل تمدید هم نیست لذا شما برای اقامت بیشتر در کشور باید نوع ویزای خود را تغییر دهید.

ویزای SOLE REPRESENTATIVE انگلیس

ویزای SOLE REPRESENTATIVE انگلیس را سرمایه گذارانی می توانند دریافت کنند که می خواهند یک شعبه از شرکت خود را در این کشور تاسیس نمایند. اخذ ویزای SOLE REPRESENTATIVE فرایند سخت و زمان بری دارد و بسیاری از درخواست ها نیز ریجکت می شوند.

برای گرفتن ویزای SOLE REPRESENTATIVE انگلیس، گردش مالی حساب شرکت شما باید بالای نیم میلیون پوند باشد همچنین سهام شما و خانواده تان در شرکت نباید از 49 درصد کل سهام کمتر باشد.

دریافت ویزای فوق نیاز به مهارت زبانی بالا هم دارد که به صورت A1 در آزمون CEFR می باشد. در صورت دریافت این ویزا، مدت زمان اقامت شما 3 سال خواهد بود و قابل تمدید هم می باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی

از روش های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی است و شما باید طرح و ایده ای را ارائه دهید که برای اقتصاد کشور مفید باشد. دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس از طریق کارآفرینی، نیاز به سرمایه گذاری حدودا 50 هزار پوندی دارد و از مزیت های آن می توانیم به اخذ در زمانی سریع اشاره کنیم.

همچنین گرفتن ویزای کارآفرینی انگلیس به سطح زبان خیلی عالی نیاز ندارد و با نمره آیلتس 5 می توانید این ویزا را بگیرید. ضمن اینکه امکان اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد.

هزینه صدور ویزای سرمایه گذاری انگلیس

صدور ویزای سرمایه گذاری انگلیس شامل هزینه های دولتی، وکیل و… می باشد. همچنین هزینه های دولتی برای صدور ویزا به ازای هر یک از همراهان نیز به طور جداگانه دریافت می شود.

  • هزینه ویزای سرمایه گذاری Tier 1 : 1638 پوند
  • هزینه ویزای کار آفرینی انگلیس : 1292 پوند
  • هزینه ویزای نوآوری انگلیس : 1036 پوند
  • هزینه ویزای استارت آپ انگلیس : 378 پوند

مشاوره دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از راهنمایی جامع تر در خصوص انواع ویزای سرمایه گذاری انگلیس و همچنین ویزاهای دیگر نظیر ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای توریستی انگلیس و… با کارشناسان مرکز مهاجرتی چاووش مهاجر به عنوان یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران تماس حاصل نمایید. کارشناسان با داشتن اطلاعات کامل، خدمات مشاوره مفیدی را خدمت شما ارائه خواهند کرد تا در مسیر مهاجرت با چالش های کمتری روبرو شوید.

سوالات متداول

حداقل سرمایه برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری انگلیس چقدر باید باشد؟

سرمایه لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلیس بستگی به نوع ویزای انتخابی شما دارد که در این مطلب بررسی کرده ایم.

آیا با ویزای سرمایه گذاری می توانیم اعضای خانواده را نیز همراه خود ببریم؟

بله با دریافت انواع ویزای سرمایه گذاری در انگلیس، می توانید برای اعضای خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود، ویزای همراه بگیرید.

سطح زبان لازم برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری چقدر است؟

سطح زبان لازم برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری بستگی به نوع ویزایی دارد که شما انتخاب می کنید.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *