ویزای استارتاپ انگلیس

اگر کارآفرین محسوب می شوید و می خواهید کسب و کاری را در یک کشور با اقتصاد قوی راه اندازی کنید، کشور انگلیس قطعاً می تواند از بهترین انتخاب های شما باشد. این کشور با ارائه ویزای استارتاپ، کارآفرینان را جذب می کند و متقاضیان می توانند با دریافت این ویزا، کسب و کاری را راه اندازی کنند. اخذ ویزای استارتاپ انگلیس الزاماً به تحصیلات بالا نیاز ندارد و یا لازم نیست که حتماً بودجه اولیه تهیه شود فقط باید ایده ای نوآورانه، قابل اجرا و مقیاس پذیر ارائه شود و با تأیید یکی از نهاد های معتبر انگلیس، امکان اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور وجود خواهد داشت. دعوت می کنیم در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید تا جزئیات کاملی از شرایط و مراحل دریافت ویزای استارتاپ انگلیس را خدمت شما ارائه نماییم.

ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

ابتدای مطلب می خواهیم توضیح دهیم که ویزای استارتاپ انگلیس چیست و مناسب چه کسانی است. ویزای استارتاپ را می توانیم از انواع ویزاهای انگلیس به شمار آوریم که فرصت مهاجرت را برای کارآفرینان فراهم می سازد. دریافت این ویزا با ارائه یک ایده تجاری در انگلیس، امکان پذیر می باشد و ایده ای که ارائه می شود، باید نفعی را به اقتصاد کشور برساند.

مدت اعتبار ویزای استارتاپ انگلیس 2 سال است و پس از این مدت می توان ویزا را به ویزا های دیگر تغییر داد تا برای تعداد سال های بیشتری در کشور حضور یافت. بعد از تغییر ویزا و سه سال اقامت در انگلیس، امکان درخواست برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز وجود دارد.


اینجا بخوانید: برترین روش های اخذ اقامت انگلستان

شرایط اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

برای ارائه ویزای استارتاپ انگلیس، یکسری شرایط تعریف شده اند که در این بخش توضیح خواهیم داد:

 • دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام، از شرایط اصلی اخذ این نوع ویزا می باشد.
 • متقاضیان نباید قبلاً در انگلیس کسب و کاری را راه اندازی کرده باشند مگر آنکه به عنوان کارآفرین فارغ التحصیل درجه یک، مرخصی گرفته باشند.
 • یکی از نهاد های معتبر انگلیس باید ایده تجاری متقاضیان را مورد تأیید قرار دهد.
 • نامه تأییدیه ایده تجاری حدود 3 ماه قبل از درخواست برای ویزا باید دریافت شود.
 • دارا بودن مدرک زبان معتبر از شروط دیگر اخذ ویزای استارتاپ انگلیس محسوب می شود و متقاضی باید در زبان انگلیسی حداقل دارای CEFR Level B2 باشد. (این سطح معادل نمره 5.5 آیلتس است)

ویژگی های طرح تجاری مورد تأیید برای ویزای استارتاپ انگلستان

مهم ترین شرط دریافت ویزای استارتاپ انگلیس، ارائه طرح تجاری مورد تأیید است و با توجه به اهمیتی که دارد، در این بخش می خواهیم شرایط آن را به طور جداگانه بررسی کنیم. طرح تجاری مورد تأیید برای ویزای استارتاپ، دارای خصوصیات زیر می باشد:

 • نوآوری: طرحی که فرد متقاضی ویزای استارتاپ ارائه می دهد، باید نوآورانه باشد یعنی کاملاً جدید و متعلق به خود او باشد. این طرح باید بتواند نیاز های بازار را برطرف نماید و مزیت رقابتی ایجاد کند.
 • قابل اجرا بودن: طرح تجاری مورد تأیید برای اخذ این نوع ویزا، قابلیت اجرا دارد. برای اجرای موفقیت آمیز طرح، باید دانش، تجربه و آگاهی لازم را از بازار داشته باشید.
 • مقیاس پذیری: طرح تجاری ارائه شده برای این نوع ویزا باید مقیاس پذیر هم باشد و پتانسیل ایجاد شغل و رشد کردن در بازار های ملی انگلیس را داشته باشد.

ویزای تحصیلی انگلیس

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای استارت اپ انگلیس

از شرایط بهره مندی از ویزای استارتاپ انگلیس، بهره مندی از تمکن مالی لازم می باشد. اگر ایده شما سه ویژگی نوآوری، قابلیت اجرا و مقیاس پذیر بودن را داشته باشد و ویزا به آن تعلق یابد، باید دارای تمکن مالی لازم باشید. تمکن لازم برای دریافت ویزای استارتاپ، با سرمایه اولیه که برای شروع کسب و کار نیاز است، متفاوت می باشد.

اگر خارج از انگلستان هستید یا کمتر از 12 ماه در انگلستان بوده ‌اید. به حداقل 1270 پوند برای تامین هزینه ‌های خود حداقل نیاز دارید و اگر هم همراه با همسر و فرزندان قصد ورود به این کشور را دارید، باید. به میزان 280 پوند برای همسر، برای فرزند اول 315 پوند و برای فرزندان دیگر هر کدام به میزان 200 پوند، تأمین نمایید.

مزیت‌ های دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

دریافت این نوع ویزا، مزایای بسیاری را شامل حال شما می کند که در این بخش توضیح خواهیم داد:

 • دریافت اقامت دو ساله انگلیس با کمترین هزینه ممکن برای ورود قانونی به این کشور
 • بهره مند شدن از تمام مزیت های زندگی در یک کشور انگلیسی زبان
 • راه اندازی کسب و کار در بزرگ ترین مرکز کارآفرینی اروپا و یکی از 5 کشور اقتصاد برتر دنیا
 • دسترسی داشتن به صندوق های سرمایه گذاری استارتاپی انگلیس
 • امکان به همراه بردن همسر و فرزندان به انگلیس در ابتدای مهاجرت
 • امکان تحصیل فرزندان و همسر در مدارس و دانشگاه های انگلیس
 • امکان دریافت پاسپورت معتبر انگلیس برای خود و اعضای خانواده
 • و…

مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای استارتاپ انگلیس را دریافت کنید، بستگی به بیزینس پلن شما دارد اما معمولاً از زمان ثبت نام در هوم آفیس، حدود 3 ماه طول می کشد. قبل از ثبت نام در هوم آفیس، باید بیزینس پلن را ارائه نمایید و تأییدیه های لازم را دریافت کنید که دریافت تأییدیه ها نیز حدود 3 ماه به طول می انجامد. در کل اینکه شما حداقل 6 تا 7 ماه، درگیر دریافت ویزای خود خواهید بود.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

مراحل اخذ این نوع ویزای انگلیس به ترتیب زیر می باشد:

 • مراحل درخواست برای دریافت ویزای استارتاپ کشور انگلیس باید به صورت آنلاین مطرح شود و نحوه ثبت درخواست هم بستگی به محل سکونت فرد دارد. (مراحل دریافت ویزای استارتاپ انگلیس برای متقاضیان خارج از انگلیس با مراحل دریافت این ویزا با متقاضیانی که داخل این کشور هستند و می خواهند نوع ویزای خود را تغییر دهند، متفاوت است)
 • برای ثبت درخواست دریافت این نوع ویزا، باید اطلاعات هویتی با ارائه مدارک لازم ثبت شوند و هزینه های رسیدگی به درخواست هم پرداخت شوند اگر هم نیاز به برگزاری مصاحبه باشد، باید در این مرحله هم حضور پیدا کرد.
 • پس از طی کردن تمام مراحل ثبت درخواست برای دریافت این نوع ویزای انگلیس، نوبت به تصمیم گیری در خصوص درخواست متقاضی است. طی این مراحل، باید هزینه های مربوط به اقامت خود و همراهان هم تأمین شود همچنین لازم است اطلاعات بایومتریک شامل اثر انگشت و عکس ارائه شوند. در پایان تمام این مراحل، باید منتظر تصمیم نهایی بود و از طریق ایمیل، اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

برای اقدام به ثبت درخواست جهت دریافت این نوع ویزا، باید مدارکی ارائه شوند که لیست این مدارک به شرح زیر می باشند:

 • ارائه پاسپورت معتبر یا مدرکی که نشان دهنده هویت و ملیت شماست.
 • ارائه صورت ‌حساب ‌های بانکی که نشان دهنده حداقل مبلغ 1270 پوند پس انداز به مدت 28 روز متوالی قبل از ثبت درخواست می باشد.
 • مدرک تأیید کننده مهارت زبان انگلیسی
 • مدارک سلامت پزشکی و به خصوص آزمایش سل
 • مدارک شناسایی مربوط به همسر
 • مدارک شناسایی مربوط به فرزندان
 • و…

در پایان

با توجه به توضیحات فوق شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای استارتاپ انگلیس و سایر خدمات شامل دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و ویزای توریستی انگلیس با آژانس مهاجرتی چاوش مهاجر تماس حاصل نمایید. جهت ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متدوال

آیا دریافت ویزای استارتاپ انگلیس، شرط سنی دارد؟

دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام، از شرایط اصلی اخذ ویزای استارتاپ انگلیس می باشد.

ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

از انواع ویزاهای انگلیس، ویزای استارتاپ است که کارآفرینانی که یک ایده یا طرح تجاری با ویژگی های مورد تأیید دارند، می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

مدرک زبان لازم برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس چیست؟

متقاضیان ویزای استارتاپ انگلیس باید در زبان انگلیسی حداقل دارای CEFR Level B2 باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *