جاذبه های توریستی انگلیس

کشور بریتانیا بسیار زیباست و مطمئناً شما به‌ محض ورود به این کشور نمی ‌توانید چشم از اطراف خود بردارید و از همین بابت انگلیس به عنوان یک جاذبه گردشگری فوق ‌العاده شناخته شده است. لازم است پیش از ورود به بریتانیا جاذبه های توریستی انگلیس را به خوبی بشناسید تا با یک برنامه ریزی منظم بتوانید بیشترین بهره را از سفر به آن ببرید.

برترین جاذبه های گردشگری انگلستان

اگر خواهان سفر به بریتانیا هستید با ما همراه باشید تا از قبل جذاب‌ ترین مکان‌ های این سرزمین را بررسی کنیم و در طول زمانی‌ که آنجا هستید نقاط دیدنی را از دست ندهید از چشم لندن تا ساعت بیگ‌ بن با ما همراه باشید.

 • چشم لندنچشم لندن

یکی از جذاب ‌ترین و جدیدترین بخش ‌های گردشگری انگلیس که معروف به چشم لندن است، چرخ و فلک فوق‌ العاده آن است. به راستی که چشم لندن برازنده آن است چرا که از بالای آن، تمام شهر زیر نظر چشمان شما قرار می‌ گیرد.

 طراحان این چرخ و فلک زوج بسیار خوش‌ ذوقی بودند که در سال 1993 در مسابقه طراحی آزاد شرکت کردند تا معماری این بنای دیدنی را که به ‌مناسبت جشن هزاره در سال 2000 برگزار می ‌شود به ‌عهده بگیرند. این چرخ و فلک با ارتفاع 135 متر بلندترین چرخ و فلک جهان محسوب می‌ شود.

 اگر از عاشقان چرخ و فلک هستید حتماً سری به چشم لندن بزنید و ساعات خوشی را در کنار عزیزانتان بگذرانید.

 • استون هنجاستون هنج

استون هنج  Stonehenge  از معروف ‌ترین بناهای تاریخی ما قبل تاریخ در انگلستان و اروپا است که بخشی از میراث جهانی یونسکو نیز به شمار می ‌رود، چرا که این مکان بسیار پر رمز و راز است. رموز آن هم در مورد چگونگی برپایی سنگ ‌های ماموت است. کمتر کسی است که با دیدن این مکان شگفت زده نشود، زیرا چیدمان آن به‌ گونه ‌ای رمزآلود است که باعث شده این مکان از بهترین جاذبه‌ های توریستی انگلیس به شمار رود. همین ‌طور از بهترین آثار تاریخ باستانی محسوب می‌ شود.

سنگ ‌های عظیم استون هنج مربوط به 1500 تا 3000 سال پیش ‌از میلاد مسیح است. این بنا به ‌همراه 250 شی‌ء باستانی دیگر در دشت سالزبور در شمال شهری به ‌همین نام واقع ‌شده است. این نمایشگاه بازدیدکنندگان فراوانی را از سراسر دنیا دارد که مهارت و ابزارهای زندگی انسان ‌های 4500 سال پیش را نشان می‌ دهد و اطلاعاتی از بقای آن دوران را به علاقه‌مندان نشان می ‌دهد. برای رفتن به این بنا باید بلیت‌ آن را تهیه کنید.

 • موزه بریتانیا لندنموزه بریتانیا لندن

موزه بریتانیا با بیش ‌از 13 میلیون شیء و اثر تاریخی از تمدن‌ ها و امپراتوری ‌های آشور، بابل، مصر، یونان، روم، چین و اروپا یکی از مهم ‌ترین موزه ‌های تاریخ بشریت است. با وجود این موزه لندن به یک مرکز گردشگری مهم در انگلیس تبدیل ‌شده است. بسیاری از قطعات و مجموعه‌ های برجسته همچون مرمرهای الجین آتن، سنگ معروف روزتا، مجموعه مصر باستان، گنجینه نقره‌ ای رومی در این موزه گرد هم آورده شده ‌است.

 • قلعه ویندزورقلعه ویندزور

قلعه ویندزور واقع در 40 ‌کیلومتری شهر لندن است و یکی از اقامتگاه‌ های رسمی خانواده سلطنتی به شمار می‌ آید. زمانی‌ که ملکه در آن حضور نداشته باشد بازدید برای عموم آزاد است. این قلعه دارای کلیسای قلعه، آپارتمان دولتی و گالری باشکوه ملک است که از مهم‌ترین مکان ‌ها برای بازدیدکنندگان از این قلعه محسوب می شود. از نظر تاریخی بسیار غنی و بسیار زیبا و بزرگ است و یک روز عالی را برای بازدیدکنندگان رقم می‌ زند.

 • اسکله کاخ برایتوناسکله کاخ برایتون

اگر عاشق خوردن چیپس و ماهی هستید حتماً به اسکله کاخ برایتون بروید. برایتون 522 متر ارتفاع دارد و از برترین اسکله ‌های تفریحی در جهان محسوب می شود. این اسکله در سال ۱۸۹۹ افتتاح شد و آن را به یکی از محبوب ‌ترین مکان ‌های دیدنی به‌ خصوص برای تعطیلات در کشور انگلیس تبدیل کرده ‌است. این اسکله به‌ تنهایی یک اسکله ساده نیست و ترکیبی از قسمت‌ های دیدنی و مدرن است که سفر های محلی مثل کاخ سرگرمی، چرخ‌ و فلک و غیره را به توریست ها ارائه می ‌دهد و به ‌خاطر این‌که در کنار دریا واقع شده است شما می ‌توانید از خوردن ماهی و چیپس بیشترین لذت را ببرید.

 • کاخ همپتونکاخ همپتون کورت

یکی از بخش ‌های جالب در انگلیس وجود هزارتو است که از کودکی تا به ‌حال در کارتون‌ ها، فیلم‌ ها و انیمیشن ‌ها آن را دیده ‌ایم و همیشه دلمان خواسته است که با تمام ترس و هیجان آن یک ‌هزار توی واقعی را ببینیم. کاخ همپتون این رؤیای دیرینه همه ما را برآورده می‌ کند. این کاخ بزرگ در غرب لندن وجود دارد و متعلق به پادشاه هنری هشتم است و در قرن شانزدهم ساخته شده‌ است و مکان سرگرم‌ کننده ای برای خاندان سلطنتی در آن دوران محسوب می شده است.

 • پارک مجسمه‌ سازی یورک شرپارک مجسمه‌ سازی یورک شر

اگر دوست دارید با یک تیر چند نشان بزنید به پارک مجسمه‌ ها بروید. شما می ‌توانید از مجسمه ‌هایی که در فضای پارک قرار دارند، دیدن کنید و همزمان از فضای دل‌چسب لذت ببرید و برای صرف نوشیدنی و غذا به رستورانی که برای شما آماده کرده‌ اند بروید و ساعات خوشی را در کنار عزیزانتان بگذرانید.

 • سرزمین رویایی سرزمین رؤیایی

این پارک تفریحی لقب ضربان قلب مارگیت را به خود اختصاص داده ‌است زیرا بسیار رؤیایی و خیره‌ کننده است. این پارک در زمان ۱۸۷۰ ساخته ‌شده و در آن دوران به ‌عنوان ۱ مرکز تفریحی مورداستفاده بوده ‌است، اما تنها در دهه ۱۹۲۰ بود که جان هنری آن را به‌ اصطلاح قاپید و این مرکز را به یک پارک تفریحی تبدیل کرد.

کلیسای جامع سنت پل

 • کلیسای جامع سنت پل

معمولاً مکان ‌های مقدس مانند کلیسا ها یکی از بخش ‌های اصلی یک شهر و کشور محسوب می شوند و اکثر توریست ‌ها از این مکان ‌ها دیدن می ‌کنند زیرا بیانگر قدمت، نوع اعتقادات و بسیاری از احساسات مردم آن شهر است. کلیسای جامع بیش ‌از 1400 سال قدمت دارد و پس ‌از تخریب سازه قبلی توسط آتش‌ سوزی بزرگ لندن، توسط معمار معروف سر کریستوفر رن طراحی شد. امروز این کلیسای جامع و بزرگ یکی از مشهورترین بناهای تاریخی در لندن و از جاذبه ‌های توریستی انگلستان است. در طبقه بالا گالری طلایی منظره زیبایی از شهر را ارائه می‌ دهد، درحالی‌ که سردابه‌ کلیسای جامع آرامگاه کریستوفر رن است.

 • غارها و تنگه چدارغارها و تنگه چدار

اگر به طبیعت ‌گردی علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به تنگه چدار بروید. این تنگه در تپه ‌های زیبای سامرست قرار دارد. غارهای خیره‌ کننده ای در این مکان دیده می ‌شود و دارای صخره‌ های خزنده فوق‌العاده ‌ای است که حتماً به قت سفر به انگلیس ارزش دیدن را دارد.

 • یورک مینیستریورک مینیستر

یکی دیگر از کلیساهای معروف در انگلستان یورک مینیستر است. این بنا تاریخی است و از بزرگ ‌ترین کلیسا های جامع در انگلستان است و به پنجره ‌های خیره‌کننده ‌اش معروف است. پنجره بزرگ شرقی این بنا که در قرن ۱۵ میلادی احداث‌ شده است بزرگ ‌ترین نمونه شیشه ‌های رنگی قرون ‌وسطایی در جهان است. برج زیبای این بنا که بر فراز یورک قرار گرفته ‌است دارای چشم ‌اندازهای دیدنی از شمال شرقی شهر است.

 • آسیاب لاورستاکآسیاب لاورستاک

اگر اهل کتاب و کتاب ‌خوانی باشید بدون شک اسم لاورستاک برایتان آشناست، زیرا در سال ۱۰۸۶ در کتاب روز رستاخیز ثبت ‌شده است. این آسیاب زمانی تحت مالکیت ویلیام فاتح بود و حتی پادشاه هنری هشتم در زمان سلطنت خود نیز ۴ دیدار سلطنتی در آن مکان برگزار کرده ‌است. از سال 2010 آسیاب لاورستاک محل کارخانه تقطیر یاقوت کبود است. گلخانه این آسیاب که مجموعه ای از گیاهان دارویی را در خود جای داده‌ است این مکان را به یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی انگلستان تبدیل کرده است.

 • برج بلک پولبرج بلک پول

این برج زیبا الهام‌ گرفته شده از برج ایفل است و برای اولین  ‌بار در سال ۱۸۹۴ افتتاح شد. امکان ندارد کسی به انگلستان برود و از این برج زیبا دیدن نکند. پس شما هم دیدن آن را از دست ندهید.

وجود برج بالرم به برج معروفیت خاصی داده ‌است که توسط فرانک ماتچام طراحی ‌شده است. برج دارای یک‌ طبقه رقص است و اگر از نمای پانوراما خوشتان می ‌آید بهتر است که به این طبقه رفته و از نمای پانورامای گسترده که در سراسر آن وجود دارد لذت ببرید.

 • نیدلزنیدلز

شما می ‌توانید با رفتن به نیدلز، اتفاقات نو و جدید برای خودتان رقم بزنید. در این مسیر از صخره‌ های ماسه ‌ای بسیار رنگی خلیج آلوم به ساحل می ‌روید تا مناظر زیبایی از بناهای معروف این منطقه را ببینید. این مکان کاملاً غیرقابل‌ توصیف است و تنها با رفتن به آن می ‌توانید از جاذبه خیره‌ کننده آن باخبر شوید.

 • گالری هنری فرنسگالری هنری فرنس

در انگلستان اگر بخواهیم به بهترین گالری اشاره کنیم فرنس قطعاً یکی از آن‌ هاست. گالری هنری در سال ۱۹۲۷ افتتاح شد که آثار استادان قدیمی اروپایی مانند فرانس هاوس تا هنرمندان معاصر انگلیس مانند دیوید هاکنی را در خود جای داده ‌است در سال 2017 این گالری مورد بازسازی قرار گرفت.

 • ساعت بیگ ‌بنساعت بیگ ‌بن

رسیدیم به آخرین و معروف ‌ترین بخش انگلیس که از کودکی تا به‌ حال نام آن را شنیده ‌ایم. ساعت بیگ ‌بن در واقع ناقوس بزرگ کاخ  وست مینیستر در لندن است. این ساعت بزرگ ‌ترین ساعت ۴ طرف در جهان است که به برج الیزابت مشهور است.

 زنگ عظیم داخل ساعت ۱۳ تن وزن دارد. ساخت این بنا توسط مهندس عمران بنجامین هال انجام شده است. بیگ بن در سال ۱۸۵۹ ساخته شد و طول هر صفحه آن ۷ متر و طول عقربه‌ های بیگ بن 4.2 متر است. این برج ساعت تا ۹۲ متر ارتفاع دارد و برای رسیدن به قسمت بالای آن باید ۴۰ پله را بالا رفت.

انگلستان از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. تاریخ غنی و کلیساهای مشهور، موزه ها و جزایر بریتانیا، مکان های تاریخی و قلعه های چندصد ساله این سرزمین را به یک قطب گردشگری در اروپا بدل کرده است.

برای سفر به این کشور و اخذ ویزای توریستی انگلیس، کارشناسان شرکت چاوش مهاجر شما را در این مسیر راهنمایی و یاری می کنند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین مجموعه از طریق راه های ارتباطی در وب سایت رسمی شرکت در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *