ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس

فرم ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس فرمی است که متقاضیان قبل از پذیرش وقت انگشت نگاری در سایت سفارت آن را پر می کنند، بنابراین اولین قدم در ثبت ویزا و سایر مدارک برداشته می شود. حال سوال اینجاست که چه اطلاعاتی در فرم ویزا درج شده و چه مدارکی را برای سفارت باید ارسال کنیم.

در ادامه این مطلب جهت بررسی مراحل تکمیل فرم ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس به صورت گام به گام با ما همراه باشید.

مراحل ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس

جهت ثبت نام آنلاین ویزای انگلستان مراحل زیر را لازم است طی نمایید:

 • باید نوع ویزای خود را انتخاب کنید

اولین قدم انتخاب ویزای مناسب برای سفر شماست، زیرا نوع ویزا بسته به دلیل سفر تعیین می شود. لطفاً توجه داشته باشید که برای انتخاب دسته ویزا باید مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلستان مربوط به آن دسته ویزا را ارسال کنید. از طریق انتخاب کردن ویزای کشور انگلستان می توانید نوع ویزای مربوط به خود اعم از ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی انگلیس و… را انتخاب کنید.

 • جهت اقدام به گرفتن ویزا فرم های آنلاین را پر کنید

برای ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس بسته به نوع ویزا، یک حساب کاربری ایجاد کرده و فرم مناسب سفارت را پر کنید. انواع ویزای بریتانیا را می توان به عنوان ویزای توریستی، ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی کودکان و ویزای درمان پزشکی انتخاب کرد. در این مرحله، فرم های آنلاین به صورت متوالی ارسال می شوند که به آن سوالات مصاحبه سفارت بریتانیا گفته می شود. تمامی اطلاعات شما لازم است کاملاً دقیق و با دقت وارد شود. نکته مهمی که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد این است که مبالغ پولی را باید به پوند و تاریخ ها را به صورت میلادی در فرم ثبت نام بنویسید.

اگر در مراحل پر کردن فرم انلاین دچار هرگونه ابهان و یا سوال شدید، کارشناسان ما در چاوش مهاجر پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان می باشند. تنها کافیست با شماره 02188558004 تماس حاصل نمایید.

 • ثبت اطلاعات شخصی

در طول فرآیند درخواست آنلاین ویزای انگلستان، اطلاعات شخصی باید پر شود. این موارد شامل کلیه اطلاعات متقاضی از جمله نام، نام خانوادگی، آدرس محل سکونت، شماره تماس، وضعیت سکونت (مستاجر یا مالک)، مدت زمان اقامت در محلی که ساکن هستید، آدرس الکترونیکی و… می باشد. باز هم ذکر این نکته ضروری است که اطلاعات را باید کاملاً درست و دقیق وارد کنید.

 • وارد کردن اطلاعات پاسپورت

وارد کردن اطلاعات پاسپورت موضوعی است که باید در بخش بعدی فرم درخواست آنلاین ویزای انگلستان تکمیل شود. برای پر کردن این بخش، گذرنامه باید در اختیار متقاضی باشد. جنسیت، وضعیت تأهل، کشور پاسپورت، تاریخ تولد، کشور تولد، شهر تولد، شماره گذرنامه، محل صدور پاسپورت، تاریخ صدور پاسپورت و تاریخ انقضای گذرنامه تعدادی اطلاعاتی هستند که باید در این بخش پر کنید.

 • مرحله سوم پرداخت هزینه سفارت

در مرحله پر کردن فرم بعد از ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس، باید هزینه دلار مربوط به درخواست ویزا را پرداخت کنید لطفاً توجه داشته باشید که فقط سه روز پس از پر کردن فرم می توانید هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید هزینه ویزای انگلستان بستگی به نوع ویزا و مدت زمان ویزا دارد. هزینه های سفارت بریتانیا شامل ویزای توریستی تا 6 ماه، ویزای توریستی بالای 6 ماه، ویزای تحصیلی و ویزای کاری می باشد.

 • گرفتن نوبت برای انگشت نگاری

سپس باید مکان مورد نظر خود را برای اثر انگشت خود انتخاب کنید. تهران، دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا و ارمنستان از جمله مواردی هستند که می توانید انتخاب کنید. نکته اصلی این است که انتخاب مکان ثبت اثر انگشت فقط می تواند زمان را جابجا کند و تأثیری بر زمان یا نتیجه صدور ویزای انگلستان ندارد. صدور ویزای انگلستان از تاریخ انگشت نگاری و مستندسازی 15 تا 30 روز کاری طول می کشد.

توجه داشته باشید که در شرایط امروزی که خدمات ویزا به دلیل باز و بسته شدن سفارت انگلیس همیشه پر از مشکلات است، کار ثبت انگشت نگاری از طریق  VFS Global راه حل بهتر و منطقی است.

 • حضور به دفاتر VFS GLOBAL

فراموش نکنید که در روز چاپ اثر انگشت زودتر از زمان مقرر (زمان پذیرفته شده) به دفتر VFS مراجعه کنید. در روز انگشت نگاری از معتبر بودن پاسپورت و خالی بودن حداقل دو صفحه از گذرنامه اطمینان حاصل کنید.

 • اطلاعات شغلی و میزان درآمد

در مرحله بعد لازم است اطلاعات کار و درآمد خود را وارد کنید. این بخش از آنجایی مهم است که وضعیت مالی شما را در طول اقامت شما در بریتانیا تعیین می کند و تضمین می کند که در طول سفر هزینه های خود را تأمین خواهید کرد. وضعیت شغلی خود را به وضوح بیان کنید؛ شاغل هستید یا بازنشسته! میزان درآمد، تاریخ شروع کار، آدرس محل کار، سوالاتی در مورد نحوه تامین هزینه های سفر و…  این ها سایر سوالات مربوط به وضعیت مالی شماست که باید در پر کردن فرم  ویزای انگلستان به آن  ها با دقت پاسخ دهید.

 • تاریخچه سفر

هنگام درخواست شروع فرم ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس، باید نوع ویزا را مشخص کنید. در این بخش، شما باید هدف خود از ورود به انگلستان و برنامه های سفر خود را در دسته ویزا که انتخاب کرده اید، ارائه دهید. بنابراین توصیه می شود برای تکمیل این بخش از تخصص متخصصان این حوزه استفاده کنید. تاریخ ورود به انگلستان، تاریخ عزیمت، محل اقامت، هزینه های تخمینی و… تمامی نکاتی هستند که باید در این قسمت با ارائه مدارک معتبر از قبیل بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل، دعوت نامه و… تکمیل شوند.

 • ارائه سابقه سفرهای خود

در این بخش از ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس از شما سوالاتی در مورد سابقه سفر هایی که پیش از این داشته اید پرسیده می شود. توجه به تاریخچه سفر به انگلستان نه تنها مهم است، بلکه به کشورهایی که به آنها سفر کرده اید نیز توجه داشته باشید. دستگیری، ارجاع به دادگاه ها و مراجع قضایی و ریجکتی از مواردی است که باید ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس به آن ها پاسخ داده شود. در نهایت پس از تکمیل فرم و بارگذاری و انجام انگشت نگاری در روز مقرر باید منتظر پاسخ ویزای انگلیس خود باشید.

 • خویشاوندان مقیم انگلستان

در صورتی که متقاضی یکی از اقوام یا دوستان در انگلستان داشته باشد، مشخصات آن شخص باید در این قسمت وارد شود.

با انجام مراحل فوق شما موفق به تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس خود شده اید. لازم به توضیح است چنانچه در هر کدام از مراحل فوق با مشکل مواجه شدید کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی چاوش جهان سیر پاسخگوی شما عزیزان می باشند. تنها کافیست با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *