ریجکت ویزای انگلیس

اگر اخیراً برای ویزای انگلستان درخواست داده اید و پاسخ منفی دریافت کرده اید، ممکن است تعجب کنید که چرا درخواست ویزای انگلیس من رد شده است. برای حل ریجکت ویزای انگلیس ابتدا باید دلایل رد شدن ویزای انگلستان خود را بدانید. یعنی با بررسی دقیق ریجکت نامه می توانید مراحل فنی را انجام دهید و مدارک جدیدی را برای رد ویزای انگلستان ارسال کنید. اساساً، رد ویزای انگلستان به این معناست که شما باید دوباره برای آن ویزا درخواست دهید.

رایج ترین دلایل رد ویزای انگلیس

رد ویزای انگلیس دارای دلایل متعددی است، از جمله:

  • ریجکت ویزای انگلیس به علت اشتباه پر کردن فرم ویزا

هنگام پر کردن فرم درخواست، اگر یکی از فیلدها به اشتباه پر شود یا به دلیل کمبود اطلاعات خالی بماند، به احتمال زیاد منجربه ریجکت ویزا می شود که رایج ترین خطایی است که با آن مواجه می ‌شویم. در برخی موارد، کنسولگری این اشتباهات را اطلاعات نادرست می داند و ویزا را به مدت 10 سال رد می کند.

به همین دلیل اکیداً توصیه می کنیم تکمیل فرم را به کارشناسان ما در موسسه چاوش مهاجر بسپارید تا از تجربیات خود برای انتخاب ویزای مناسب برای شما استفاده کنند. بدین منظور می توانید در منوی تماس با متخصصان بخش اروپایی چاوش مهاجر تماس حاصل نمایید.


اینجا بخوانید: راهنمای تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس

  • ریجکت ویزای انگلیس به دلیل عدم صحیح استفاده از ویزای قبلی

متقاضی در آخرین سفر خود به انگلستان بیش از حد اقامت داشته است. به طور کلی، مدت زمانی که متقاضی می تواند در بریتانیا بماند 6 ماه است، با این حال، این دوره می تواند متفاوت باشد و در واقع به نوع ویزا بستگی دارد.

  • نداشتن هدف مشخص برای متقاضی

قصد متقاضی برای دریافت ویزای بریتانیا مشخص نیست و در واقع هیچ علاقه اثبات شده یا دلیل قانع کننده ای برای افسر ویزا وجود ندارد.

  • عدم استفاده از ویزای انگلستان

ممکن است فردی در سال های اخیر موفق به اخذ ویزای انگلیس شده باشد اما بنا به دلایلی از سفر خودداری کرده باشد که در این صورت ممکن است ویزای جدید فرد رد شود.

  • عدم داشتن تمکین مالی معتبر

فرد متقاضی و علاقه مند به سفر یا مهاجرت به انگلستان، بودجه لازم و کافی برای اخذ این ویزا را ندارد. این امر باعث ریجکت ویزای انگلیس متقاضی خواهد شد.

  • عدم داشتن یک پاسپورت معتبر

یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای انگلستان نداشتن پاسپورت معتبر است. جهت دریافت ویزای توریستی، پاسپورت شما باید حداقل ۱ سال اعتبار داشته باشد و یک صفحه خالی داشته باشد. در غیر این صورت درخواست ویزای شما تأیید نخواهد شد.

  • داشتن سابقه قضایی

نداشتن سابقه و عدم سوء پیشینه یکی از مدارکی است که باید به سفارت انگلستان تحویل بدهید. انگلیس برای امنیت شهروندان و کشورش ارزش زیادی قائل است و از ورود افرادی که سابقه بدی دارند و تهدیدی برای امنیت کشور محسوب می شوند جلوگیری می کند و از ورود وی به انگلیس امتناع و ویزای متقاضی ریجکت می شود.

  • شغل نامشخص در کشور مبدا

اگر از کشوری هستید که حقوق بسیار کمتری نسبت به انگلستان دارد، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی انگلیس ممکن است در مورد قصد شما برای بازگشت به کشور مبدا نگرانی هایی داشته باشد.

  • ارائه مدارک نامعتبر

در صورتی که مدارک  شما معتبر نباشد، نه تنها درخواست شما به دلیل از دست دادن اعتبار پذیرفته نمی‌شود، بلکه ممکن است در ارسال با مشکل مواجه شوید. حتماً با یک وکیل مجرب و مشورت کنید.

  • نداشتن مدارک ازدواج

اگر قصد مهاجرت به همراه همسرتان را دارید، باید مدارک تأیید ازدواج خود را نیز ارائه دهید. در غیر این صورت به عنوان همراه همسرتان شناخته نمی شوید و باعث ریجکت ویزای انگلیس خود خواهید شد.

تا به اینجا رایج ترین دلایل ریجکت ویزای انگلیس مطرح شدند. در ادامه با ما همراه باشید تا به چگونگی نحوه رفع ریجکت ویزای انگلیس بپردازیم.

چگونگی رفع ریجکت ویزای انگلیس

اگر ویزای انگلستان شما به هر دلیلی رد شود، سفارت انگلستان اخطار رد و دلایل را از طریق ایمیل ارسال می کند. اگر اخطار رد ویزای انگلستان را دریافت کردید، چند راه وجود دارد که می توانید رد ویزای انگلستان خود را حل کنید. ساده ترین راه برای رفع ریجکت ویزای انگلیس، جمع آوری مجدد مدارک، رفع نقص مدارک و درخواست مجدد برای ویزا است. پس از رد ویزای انگلستان، محدودیت زمانی برای درخواست مجدد وجود ندارد.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای انگلستان

امکان اعتراض به رد ویزای انگلستان وجود دارد اما این گزینه برای تمامی ویزاهای انگلستان موجود نیست و شرایط خاصی دارد. امکان اعتراض به رد ویزا در نامه ارسالی به ایمیل ذکر شده است. اگر ویزای درخواستی متقاضی ردیف 2 (ورزشکاران، نقل و انتقالات تجاری، مذهبی)، ردیف 1 (نوآوری، سرمایه گذاری و کارآفرینی)، ردیف 4 (به صورت تحصیلی) و ردیف 5 (کار کردن موقت) باشد، قانون اجازه درخواست تجدید نظر را نمی دهد. اگر به فرد حق درخواست تجدیدنظر در مورد امتناع ویزا در بریتانیا داده شود، متقاضی باید ظرف 28 روز (اگر مقیم خارج از بریتانیا باشد) یا 14 روز (اگر مقیم بریتانیا باشد) درخواست تجدید نظر کند.

در صورت عدم امکان ارسال نامه اعتراضی در مهلت مقرر، باید دلیل تعویق اعتراض را نیز ذکر کنید. هزینه اعتراض برای امتناع ویزای انگلستان 80 پوند است. هزینه اعتراض به رد ویزا با احتساب جلسه دادرسی 140 پوند است.

راه اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس ارسال نامه خود به سفارت به صورت ایمیل است. در این نامه باید اطلاعات شخصی خود، اطلاعات درخواستی در مورد ویزا و دلیل امتناع را ذکر کنید. پاسخ نامه تجدید نظر رد ویزا ظرف 2 تا 3 هفته ارسال خواهد شد.

در پایان

در حال حاضر، درصد ریجکت ویزای انگلستان بسیار بالا است. وزارت کشور بریتانیا بیش از هر زمان دیگری درخواست های امتناع ویزا را صادر می کند. این مسئولیت شماست که از واجد شرایط بودن و رعایت شرایط ویزا اطمینان حاصل کنید.

دلایل فوق برای درخواست ویزای انگلستان به شما کمک می کند تا ویزای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا از موانعی که ممکن است منجر به رد ویزای شما شود جلوگیری کنید.

موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر می تواند مسائل مربوط به امتناع ویزای شما را اعم از ویزای توریستی انگلیس، ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای کاری، ویزای مهاجرتی یا هر نوع ویزا را حل کند. اگر با مشکل رد هر یک از این ویزا ها مواجه شدید تنها کافیست با کارشناسان ما در چاوش مهاجر با شماره 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *