ویزای کار انگلیس

کشور انگلستان به عنوان یکی از قدرتمند ترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی شناخته می شود که برخورداری از اقتصاد قوی، آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی دنیا نموده است. از بهترین روش های مهاجرت به انگلستان، دریافت ویزای کار و کسب جاب آفر انگلیس 2024 است. این روش برای متقاضیانی که دارای تحصیلات دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط هستند، گزینه ای مناسب است.

هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان (The UK Shortage Occupation List) از سوی دولت اعلام می گردد. در صورتی که حرفه متقاضیان در داخل این لیست قرار داشته باشند، می توانند جهت اخذ ویزا اقدام نمایند. پس از تکمیل روند مهاجرت به انگلیس از طریق کار، متقاضیان در صورت پنج سال کار و زندگی در این کشور، می توانند اقامت دائم و پاسپورت انگلیس را برای خود و خانواده شان دریافت نمایند. در ادامه این مقاله از وب سایت چاوش مهاجر همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از دریافت ویزای کار انگلیس آشنا شویم.

مهاجرت کاری به انگلیس 2024

بریتانیا به عنوان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای جهان، میزبان بسیاری از شرکت های مطرح بین المللی در زمینه های مختلف است. با در نظر گرفتن برتری های اقتصادی، سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای کار و یا سرمایه گذاری در بخش های مختلف، به این کشور مهاجرت می کنند. اینگونه ضمن رسیدن به درآمد و برخورداری از مزیت های زندگی در انگلیس، یک چشم انداز برای دریافت اقامت دائم و شهروندی انگلیس نیز دارند.

اخذ ویزای کار انگلیس برای ایرانیان نیز ممکن است؛ افرادی که دارای تمامی شرایط باشند، می توانند ویزای کار این کشور را دریافت کنند.

مزیت های دریافت ویزای کار انگلیس

مهاجرت به انگلیس به واسطه کار، دارای مزیت های فراوانی است، از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • رسیدن به درآمد بالا
 • اسکان رایگان (در اغلب موارد)
 • برخورداری از اجازه تحصیل و کار برای همراهان متقاضی
 • بهره مندی از حقوق شهروندی انگلیس
 • امکان دریافت اقامت دائم کاری انگلیس
 • امکان دریافت پاسپورت و تابعیت کشور انگلستان
 • برخورداری از شرایط تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال متقاضی
 • امکان همراهی خانواده از ابتدای مهاجرت
 • کوتاه بودن پروسه مهاجرت به انگلیس از طریق کار
 • و…

شرایط مهاجرت کاری به انگلیس 2024

طی سال های اخیر، بیشترین تقاضا برای مهاجرت کاری به انگلیس، مرتبط به رشته های کادر درمان بوده است. با این حال در ادامه با بررسی مهم ترین شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار با ما همراه باشید:

1.مدرک دانشگاهی

حداقل مدرک دانشگاهی جهت دریافت ویزای کار انگلیس، لیسانس است. تمامی متقاضیان بایستی که ضمن ارائه اصل و ترجمه سوابق تحصیلی خود، اقدام به معادل سازی مدرک تحصیلی خود در انگلستان نمایند. همینطور نیاز است که در آزمون ها، کلاس ها و دوره های خاصی که مرتبط با رشته تحصیلی آن ها برگزار می گردد نیز شرکت نمایند.

2.سن از شرایط دریافت ویزای کار انگلیس

متقاضیانی که دارای سن زیر 45 سال می باشند، امتیاز بیشتری را برای مهاجرت به این کشور دریافت می کنند. هر چند برخورداری از سن زیر 55 سال برای مهاجرت به کشور انگلیس قابل قبول است.

3.سابقه کار

متقاضیان باید دارای سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. همینطور رشته آن ها باید در میان مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان نیز وجود داشته باشد.

حداقل سابقه کار مورد نیاز برای اخذ ویزای کار انگلیس، سه سال است. لازم است اشاره کنیم که طرح خدمت کادر درمان در کشور مبدا، جزو سوابق کاری آن ها به شمار می رود.

4.داشتن پیشنهاد شغلی از شرایط دریافت ویزای کار انگلیس

از دیگر شرایط دریافت ویزای کار انگلیس، داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) است. البته این شرط برای دریافت ویزای کار (Tier2) یا ویزای کار بلند مدت ضرورت دارد.

پیشنهاد شغلی بایستی که از سوی کارفرمای معتبری در داخل انگلستان باشد، ضمن اینکه حقوق شغل مورد نظر نیز بالای 25,600 در سال باشد.

5.مدرک زبان

داشتن مدرک زبان برای دریافت ویزای کار انگلیس ضرورت دارد. به طوری که متفاضیان مهاجرت کاری به انگلیس باید نتایج آزمون IELTS و یا OET را ارائه دهند. نتایج آزمون های نامبرده حداکثر تا دو سال معتبر است. آزمون OET از آزمون های زبان انگلیسی مختص به تعیین سطح زبان اعضای کادر درمان می باشد.

6.تمکن مالی از شرایط دریافت ویزای کار انگلیس

متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان، بایستی که پیش از مهاجرت به کشور انگلیس به واسطه کار، ابتدا به دو فاکتور درآمد در انگلیس و هزینه زندگی در این کشور توجه داشته باشند. ضمن اینکه باید توانایی پرداخت هزینه های جانبی شامل هزینه دریافت ویزای کاری، اقامت، خورد و خوراک، بیمه درمانی، ویزای همراه و… را نیز داشته باشند.

در واقع بسیار مهم است که متقاضی به دولت انگلستان ثابت کند از عهده هزینه های مهاجرت به این کشور و همین طور زندگی در آن برمی آید. به همین دلیل داشتن مبلغ 1.270 پوند برای فرد متقاضی، 285 پوند برای همسر فرد و 315 پوند برای فرزند زیر 18 سال و 200 پوند برای دیگر فرزندان در حساب بانکی فرد متقاضی، پیش از درخواست ویزای کار ضرورت دارد.

انواع ویزا برای مهاجرت کاری به انگلستان

در این قسمت پیرامون انواع ویزا که می توانید برای مهاجرت کاری به انگلستان دریافت کنید، توضیحاتی را آورده ایم.

1.ویزای کار انگلیس بلند مدت  (Tier 2)

در ادامه انواع ویزای کاری بلند مدت را نام برده و شرایط هر یک را توضیح داده ایم.

ویزای کاری عمومی

در صورتی که از سوی یک کارفرمای معتبر در انگلستان، پیشنهاد شغلی دریافت کنید، می توانید برای این نوع ویزا درخواست بدهید. در صورت پذیرش در موقعیت شغلی مورد نظر، کارفرما بایستی که گواهی اسپانسرشیپ را صادر نمونه و برای مجوز کاری شما درخواست بدهد.

زمان درخواست برای این ویزا، معمولاً سه ماه پیش از شروع قرارداد کاری است و ویزای کاری عمومی نیز بین 3 تا 5 سال اعتبار دارد.

با دریافت ویزای کار عمومی انگلیس، شما قادر خواهید بود تا همراه با خانواده خود، در انگلیس مشغول به کار و تحصیل شوید.

ویزای خدمات درمانی و سلامتی

در صورتی که در جایگاه یک پزشک، پرستار، متخصص بهداشت و متخصص خدمات اجتماعی بزرگسالان پیشنهاد شغلی دریافت کنید، می توانید ویزای خدمات درمانی و سلامتی را اخذ نمایید. شرایط این ویزا مشابه با ویزای عمومی کار است.

ویزای مبلغ دینی از ویزای کار انگلیس

پیش نیاز دریافت ویزای مبلغ دینی، دعوت به کار شدن از سوی سازمان های دینی به عنوان مبلغ و یا عضو اجرایی می باشد. مدت اعتبار این ویزا سه سال است.

ویزای ورزشکاران

این ویزا از سوی هیئت دولتی ورزش بریتانیا به ورزشکاران نمونه و همینطور مربیان شایسته، داده می شود. شرایط ویزای ورزشکاران مشابه با ویزای عمومی کار است و مدت اعتبار آن، سه سال می باشد.

2.ویزای کار انگلیس کوتاه مدت  (Tier 5)

در این قسمت قصد داریم پیرامون انواع ویزای کاری کوتاه مدت انگلیس توضیحاتی را ارائه دهیم.

ویزای نیروی کار موقت-کار داوطلبانه

آن دسته ای از افراد که علاقه مند به انجام کار داوطلبانه در انگلیس هستند، می توانند درخواست خود را برای ویزای نیروی کار موقت ثبت کنند. این دسته از متقاضیان نیاز به گواهی اسپانسرشیپ دارند و امکان دریافت حقوق برای آن ها وجود ندارد.

مدت زمان اعتبار ویزای نیروی کار موقت، 12 الی 28 ماه می باشد. افراد طی این بازه زمانی می توانند به تحصیل نیز بپردازند و یا در شغل دومی به معادل 20 ساعت در هفته کار کنند. این دسته از متقاضیان نیز مجاز هستند اعضای خانواده شان را با خود به انگلیس ببرند.

ویزای نیروی کار موقت-خلاقیت و ورزش از ویزای کار انگلیس

ویزای نیروی کار موقت به دسته ای از ورزشکاران و هنرمندان که از سوی کارفرمایانی معتبر در بریتانیا، پیشنهاد کار دارند، تعلق می گیرد.

ویزای نیروی کار موقت-برنامه تبادلی دولتی

متقاضیانی که قصد شرکت در دوره ای آموزشی و یا برنامه های تحقیقاتی و طرح های مورد تائید دولت بریتانیا را دارند، می توانند برای دریافت ویزای نیروی کار موقت اقدام نمایند.

ویزای نیروی کار موقت-توافقنامه بین ‌المللی از ویزای کار انگلیس

ویزای نیروی کار موقت و توافقنامه بین المللی به نمایندگان رسمی دولت های خارجی و یا دیگر مقام های دیپلماتیک تعلق می گیرد. مدت زمان اعتبار این ویزا دو سال می باشد.

ویزای نیروی کار موقت-نیروی مذهبی

متقاضیانی که قصد کار در سازمان های مذهبی انگلیس را دارند، می توانند با استفاده از این نوع ویزا برای 24 الی 28 ماه در انگلیس اقامت داشته باشند.

ویزای نیروی کار موقت-نیروی کار فصلی

کارگران فصلی در مزاع، با دریافت ویزای نیروی کار موقت انگلیس و نیروی کار فصلی، در صورت داشتن اسپانسر، مجاز هستند به مدت شش ماه در انگلیس مشغول به کار شوند.

متقاضیانی که دارای این ویزا هستند، شرایط اشتغال در کار دوم، استخدام دائم، به همراه داشتن خانواده و… را ندارند و باید پس از اتمام مهلت ویزا، به کشور خود بازگردند.

ویزای طرح پویایی جوانان

این ویزا به جوانان 18 الی 30 ساله و شهروند کشورهای استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان تعلق می گیرد.

ویزای کار نوآوری انگلیس (Tier 1)  از ویزای کار انگلیس

ویزای نوآوری بریتانیا به نوآوران و مبتکرانی که قصد افتتاح کسب و کار خود را در بریتانیا دارند و یا قصد اداره یک شرکت را دارند، تعلق می گیرد.

این دسته از متقاضیان بایستی که حداقل 500 هزار پوند سرمایه داشته باشند، ضمن اینکه باید برای ایجاد یک کسب و کار نیز خلاق باشند. مدت زمان این ویزای کار انگلیس، سه سال می باشد و امکان مهاجرت با خانواده در آن وجود دارد.

ویزای استارت آپی (Tier 1)

در صورتی که قصد تاسیس یک کسب و کار تازه را در بریتانیا دارید، در صورت تائید از سوی یک موسسه آموزشی و یا یک شرکت برجسته، می توانید ویزای استارت آپی اخذ نمایید. این ویزا نیاز به سرمایه اولیه ندارد و مدت اعتبار آن دوسال است.

ویزای استعداد جهانی  (Tier 1) از ویزای کار انگلیس

ویزای استعداد جهانی به استعدادهای شناخته شده در سطح جهانی و همینطور کسانی که شامل طرح حمایتی سازمان پژوهش و نوآوری بریتانیا می شوند، تعلق می گیرد.

این دسته از متقاضیان ابتدا باید از سوی دولت بریتانیا تائید شوند و سپس برای دریافت ویزا اقدام نمایند. مدت زمان اعتبار این ویزا، یک تا 5 سال می باشد. ضمن اینکه متقاضیان می توانند خانواده خود را نیز همراه خود داشته باشند. در ادامه به رشته های مختلف و سازمان هایی که باید آن را تائید کنند، اشاره کرده ایم:

 • رشته های علوم پزشکی: خاندان سلطنتی
 • رشته های مهندسی: آکادمی سلطنتی مهندسی
 • رشته های علوم انسانی: آکادمی بریتانیایی
 • رشته فناوری ‌های دیجیتال: تک نیشن (Tech Nation)
 • رشته ‌های هنر و فرهنگ: شورای هنر انگلستان
 • پژوهشگران: سازمان پژوهش و نوآوری بریتانیا (UKRI)
 • رشته ‌های مد و طراحی لباس: شورای مد بریتانیا
 • رشته معماری: موسسه سلطنتی معماران بریتانیایی (RIBA)
 • رشته ‌های سینما و تلویزیون: اتحادیه تولید کنندگان سینما و تلویزیون (PACT)

در صورتی که در زمینه دریافت ویزای کار انگلیس، نیاز به راهنمایی دارید، کارشناسان چاوش مهاجر یاریگر شما عزیزان هستند. اینگونه می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، ویزای کاری متناسب با شرایط خود دریافت کنید.

این مجموعه همچنین در مهاجرت تحصیلی به انگلیس و مهاجرت توریستی به انگلیس راهنمای شما عزیزان می باشند. جهت کشب اطلاعات بیشتر با کارشناسان چاوش مهاجر با شماره 02188558004 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

برای مهاجرت کاری به انگلستان، به چند سال سابقه کاری نیاز است؟

حداقل سابقه کاری برای مهاجرت به انگلستان و از طریق ویزای کار، حداقل سه سال است.

آیا امکان دریافت اقامت دائم انگلیس، از طریق کار وجود دارد؟

بله، در صورتی که متقاضیان به مدت 5 سال متوالی در این کشور کار کنند، می توانند اقامت دائم دریافت کنند.

آیا دریافت ویزای کار انگلیس دارای محدودیت سنی است؟

بله، در اغلب موارد ویزای کار انگلیس به افراد زیر 45 سال تعلق می گیرد.

آیا با استفاده از مدرک دیپلم، می توان ویزای کار انگلیس را دریافت کرد؟

خیر، متقاضیان برای دریافت ویزای کار، باید حداقل دارای مدرک لیسانس باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *