ویزای توریستی b1/b2 آمریکا 

رویای سفر به آمریکا برای مقاصد گوناگون بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از افراد آرزو دارند که حداقل یک‌ بار حتی برای مقاصد گردشگری به این کشور وارد شوند.

ایالات متحده آمریکا از لحاظ جغرافیایی در آمریکای شمالی و بین دو کشور کانادا و مکزیک واقع شده و در اطراف آن اقیانوس آرام و اطلس قرار دارند. آمریکا بعد از کشور هایی چون روسیه و کانادا، سومین کشور وسیع جهان شناخته‌ شده و دارای آب‌ و هوایی بسیار متنوع بوده و از جمله شهر های مهم آن می ‌توان به نیویورک، لس‌آنجلس، شیکاگو و غیره اشاره نمود.

سیستم آموزشی کشور آمریکا نیز از سطح عالی برخوردار است و همچنین این کشور رفاه اجتماعی مناسبی را برای شهروندان خود فراهم آورده است. افراد از سرتاسر دنیا برای مقاصد گوناگونی چون تحصیل، گردشگری، تجارت، درمانی، بیزینس و غیره قصد مهاجرت به این کشور را دارند که هر کدام از این مقاصد برای مهاجرت به کشور آمریکا دارای فرآیندها و مراحل مختص به خود می باشد.

ویزای b1 و b2 دو نوع از ویزای توریستی آمریکا هستند که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

انواع ویزای توریستی آمریکا

به‌ طور کلی ویزای توریستی آمریکا براساس مدت زمان اقامت و همچنین هدف از مهاجرت به دو دسته کلی ویزای غیر مهاجرتی آمریکا و ویزای مهاجرتی آمریکا تقسیم ‌بندی می ‌شود:

 • ویزای غیر مهاجرتی آمریکا

این ویزا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد اقامت در مدت زمانی کوتاه در کشور آمریکا را برای مقاصد گوناگون گردشگری، تفریحی، دیدار با خانواده و دوستان، درمانی، شرکت در کنفرانس های تحصیلی، کاری و تجاری خواهند داشت.

 • ویزای مهاجرتی آمریکا

این ویزا نیز مخصوص کسانی است که برای کار و اقامت دائم و یا زندگی به این کشور مهاجرت می ‌کنند.

اینجا بخوانید: بررسی بهترین روش های مهاجرت به آمریکا

انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا

به‌ طور کلی ویزای کوتاه‌ مدت و یا غیر مهاجرتی کشور آمریکا، برای متقاضیان به دو نوع ویزا b1 (برای مقاصد بیزینسی) و b2 (برای مقاصد گردشگری و یا درمان پزشکی) یا تلفیقی از این دو ویزا تقسیم‌ بندی می‌ شود.

 • ویزای توریستی b1 آمریکا

این ویزا برای متقاضیانی که برای اهداف تجاری کوتاه‌ مدت قصد سفر به کشور آمریکا را دارند صادر شده و مخصوص افرادی است که قصد اقامت دائم در این کشور را نخواهند داشت. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی b1 آمریکا، بین ۱ تا ۶ ماه است و پس‌ از گذشت ۶ ماه، جهت ماندن در کشور آمریکا باید ویزای خود را تمدید نمایید.

برای تمدید ویزا، ارائه نامه تأییدیه از سوی کار فرما و یا شرکتی که برای تجارت در آن شرکت وارد آمریکا شده ‌اید الزامی بوده و باید به دولت آمریکا ثابت کنید که هنوز کار خود را تمام نکرده و تجارت و یا مذاکرات شما نیمه‌ تمام مانده است.

از جمله دلایلی که افراد اقدام به اخذ ویزای توریستی b1 آمریکا می‌ کنند می‌ توان به شرکت در انواع جلسات و سمینار های علمی، شرکت در کنفرانس‌ های اقتصادی، شرکت در همایش‌ های علمی، شرکت در فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری، شرکت در مذاکرات تجاری، شرکت در جلسات اقتصادی و صنعتی و غیره اشاره نمود.

شما با اخذ این نوع ویزا می ‌توانید علاوه‌ بر بازدید از کشور آمریکا در مدت زمان کوتاه و تعیین‌ شده خود، به روابط تجاری خود نیز با این کشور بپردازید.

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که افرادی از خانواده که قصد همراهی شما با این نوع ویزا را دارند، باید خود به‌ طور جداگانه درخواست ویزا داده و از قوانین این کشور پیروی نمایند.

 • ویزای توریستی b2 آمریکا

افرادی که قصد دیدار از خانواده، آشنایان و دوستان، فامیل و غیره را داشته و یا برای مقاصد درمانی و گردشگری قصد ورود به این کشور را دارند، باید برای اخذ ویزای توریستی b2 آمریکا اقدام کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا حداکثر تا ۶ ماه می ‌باشد، و از جمله اهدافی که متقاضیان اقدام به اخذ این نوع ویزا می ‌نمایند می‌ توان به دیدار خانواده و آشنایان، دیدار فامیل و دوستانی که شهروند آمریکا هستند، استفاده از خدمات پزشکی آمریکا برای مقاصد درمانی، گردشگری و تفریح و بازدید از مناطق مختلف کشور آمریکا، شرکت در دوره‌ های آموزشی کوتاه‌ مدت و غیره اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای توریستی b2  آمریکا

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی b2 آمریکا می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مدارک شخصی مانند پاسپورت معتبر و یک قطعه عکس
 • گواهی سوء پیشینه
 • هزینه‌ های پرداختی و ارائه رسید تمامی هزینه ‌ها
 • کپی مدارک خانواده و یا آشنایانی که مقیم آمریکا هستند
 • ارائه گزارشات پزشکی جهت اهداف درمانی
 • ارائه ریز نمرات جهت شرکت در دوره‌ های آموزشی کوتاه‌ مدت
 • ارائه دعوت‌ نامه
 • ارائه اثبات تمکن مالی
 • مشخص نمودن هدف اصلی شما از مهاجرت به کشور آمریکا
 • ارائه مدارکی قانع‌ کننده به دولت آمریکا که نشان‌ دهنده این است که پس‌ از اتمام دوره اقامت به کشور خود باز خواهید گشت
 • ویزای توریستی b1 و b2 آمریکا

ویزای توریستی b1/b2 آمریکا، تلفیقی از ویزای توریستی b1 آمریکا و ویزای توریستی b2 آمریکا بوده و برای متقاضیانی صادر می ‌شود که به اهداف گردشگری و یا تجاری قصد سفر به کشور آمریکا را خواهند داشت.در واقع می‌ توان گفت کسانی که دارنده این نوع ویزای توریستی آمریکا هستند، اختیارات بیشتری نسبت‌ به دیگر ویزا های توریستی امریکا داشته و می ‌توانند علاوه‌ بر دیدار آشنایان و خانواده خود در آمریکا، محل اقامت خود را نیز برای شرکت در سمینار ها و یا اهداف تجاری و اقتصادی خود تغییر دهند. حداکثر زمان تعیین‌ شده جهت صدور ویزای توریستی b1/b2 آمریکا ۱۸۰ روز در نظر گرفته شده و این ویزا جزء ویزا های غیر مهاجرتی آمریکا محسوب می ‌شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا 

به‌ طور کلی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا باید تمامی مراحل زیر را طی نمایید:

 • در ابتدا باید فرم 160 DS را به‌ صورت اینترنتی پر کرده و درخواست ویزای توریستی آمریکا را ثبت نمایید.
 • پس‌ از ارسال فرم، تمامی هزینه‌ های ویزا را پرداخت کرده و جهت مصاحبه با کنسولگری آمریکا برنامه‌ ریزی نمایید.
 • پس‌ از دریافت نوبت از سفارت آمریکا برای مصاحبه و همچنین جمع ‌آوری مدارک خود، در مصاحبه شرکت کرده و تمامی سوالات را با صداقت و به‌ درستی پاسخ دهید. این سوالات شامل هدف شما از مهاجرت، مدت زمان اقامت، سوابق کاری و غیره خواهد بود.
 • پس‌ از اتمام مراحل و مثبت بودن نتایج مصاحبه و تکمیل بودن تمامی مدارک خود، پاسخ اخذ ویزای خود را دریافت کرده و برای سفر به این کشور آماده شوید.

شما می ‌توانید جهت کسب اطلاعات دقیق‌ تر در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی b1 و b2 آمریکا، مراحل اخذ ویزا، چگونگی گرفتن نوبت از سفارت و غیره با شرکت چاوش مهاجر تماس گرفته و با متخصصین ما در ارتباط باشید.

در پایان

موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر، با بیش‌ از یک دهه فعالیت در زمینه ارائه مشاوره و راهنمایی‌ های لازم به متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور های گوناگون را دارند، توانسته است به‌ عنوان یکی از معتبر ترین و موفق ‌ترین شرکت‌ های مهاجرتی شناخته‌ شده و اطمینان متقاضیان را به خود جلب نماید. این مجموعه شامل مشاوران و وکلای بسیار متخصص و ماهر در حرفه خود بوده و تمام راهنمایی‌ ها و مشاوره های لازم جهت اخذ انواع ویزا برای کشور های گوناگون مانند ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای توریستی انگلیس، ویزای توریستی b1 و b2 آمریکا و غیره را به مشتریان خود ارائه داده و آن ها را از تمام سختی‌ ها و دشواری‌ هایی که در این مسیر وجود دارد، مطلع می کنند‌.شما عزیزان می ‌توانید جهت برقراری ارتباط با شرکت چاوش مهاجر، با این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *