وقت سفارت آمریکا

برای سفر به آمریکا و اقامت موقت در این کشور نیاز به اخذ ویزای غیرمهاجرتی و طی کردن مراحل دریافت آن دارید که تعیین وقت سفارت آمریکا یکی از مهم ترین آن هاست. از آنجایی که برای دریافت ویزای هر کشور، مراجعه به سفارت یا کنسولگری آن کشور لازم و ضروری است و سفارت و بخش کنسولگری آمریکا در کشورمان فعالیت ندارد، شهروندان مقیم ایران برای انجام امور مربوطه باید برای دیدار با افسران ویزا و انجام انگشت نگاری به یک کشور ثالث مراجعه کنند.

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا

نحوه گرفتن وقت از سفارت آمریکا برای ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی به صورت اینترنتی و از طریق سایت https://ais.usvisa-info.com/ انجام می شود. برای گرفتن وقت سفارت ازین سایت به صورت آنلاین باید ثبت نام انجام دهید.

برای متقاضیان مقیم ایران سه سفارت آمریکا واقع در آنکارا کشور ترکیه، دوبی در امارات متحده و ایروان در ارمنستان وجود دارند که به زبان فارسی و انگلیسی نیز مصاحبه انجام می دهند. البته می توانید درکشورهای دیگر نیز اقدام کنید اما ممکن است که درخواست شما در صورتی که به زبان آن کشور و یا انگلیسی نباشد با تأخیر بررسی شود.

گرفتن وقت سفارت برای ارائه مدارک و اطلاعات بیومتریک (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) و در صورت نیاز مصاحبه و ملاقات با افسران و مسئولان پرونده شما انجام می شود که یکی از مهمترین مراحلی است که در فرآیند دریافت ویزای آمریکا لازم است طی شود.

مراحل درخواست وقت سفارت آمریکا

زمانی که قصد دارید برای درخواست ویزا اقدام کنید و سپس وقت سفارت آمریکا و مصاحبه با افسران ویزای این کشور را انجام دهید باید ابتدا مدارک ویزای مورد نظر خود را آماده کنید.

می توانید مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا و ویزای تحصیلی آمریکا را با کلیک بر روی لینک های مربوطه بررسی و سپس آماده کنید.

و یا از طریق سایت سفارت آمریکا از مدارک و شرایط سایر انواع ویزای این کشور مطلع شوید. پس از گردآوری مدارک و اطلاعات خواسته شده از طریق مراحل زیر شروع کنید.

  1. اولین مرحله برای درخواست ویزای آمریکا ورود به لینک بالا و انتخاب بین دو دسته ویزای غیر مهاجرتی و مهاجرتی است. پس از انتخاب گزینه Nonimmigrant visa باید ملیت خود را انتخاب کنید.
  2. پس از مطالعه قوانین از طریق این لینک (https://ceac.state.gov/CEAC/) می توانید سفارت در کشور مناسب خود را انتخاب کنید (که بهتر است انکارا یا استانبول، دوبی و یا ایروان باشد).
  3. سپس وارد صفحه فرم درخواست آنلاین ویزا DS-160 خواهید شد، در این مرحله لازم است یک اکانت اختصاصی برای خودتان بسازید. اطلاعاتی که باید در این بخش وارد کنید شامل اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و ایمیل فعال است. اطلاعاتی که وارد می کنید باید دقیق باشد زیرا امکان ویرایش وجود ندارد. توجه کنید ایمیل وارد شده باید در دسترستان باشد زیرا تمامی اطلاعیه و شماره تأییدیه فرم DS-160 و نتیجه درخواست ویزا و مصاحبه و روند تقاضا از طریق این ایمیل به دستتان می رسد.
  4. در ادامه فرآیند تکمیل فرم، ثبت آدرس و تلفن، اطلاعات پاسپورت (کشور صادرکننده پاسپورت و شماره پاسپورت)، اطلاعات خانواده، همسر، شغل و… را باید ثبت کنید.
  5. تکمیل فرآیند پیکاپ پاسپورت و پرداخت هزینه های درخواست ویزای غیر دائم (MR) به شماره حسابی که اعلام شده است.
  6. در انتها اولین وقت آزاد سفارت مورد نظر به شما نمایش داده می شود.

وقت فوری سفارت آمریکا

به صورت کلی می توان گفت چیزی تحت عنوان وقت فوری سفارت آمریکا وجود ندارد و تمامی تایم ها به صورت آنلاین و طبق برنامه زمانی آزاد سفارت تعیین می شود. البته وقتی که دریافت می کنید در یک بازه زمانی 1 الی 60 روزه مطابق با تایم خالی سفارت تعیین می شود که دلیل متغیر بودن آن بستگی به تعداد متقاضیان در آن سفارت و در آن بازه زمانی مشخص دارد.

برخی از متقاضیان که بنا به دلایل خاصی همچون دلایل پزشکی و یا سایر رویدادهای مهم که نیاز به شرکت در آن را دارند، می توانند از طریق ایمیل درخواست وقت فوری با شرح دلیل عجله خود را ارسال کرده و شانس خود را برای قانع کردن مسئولان سفارت برای بررسی درخواست زودهنگام خود افزایش دهند.

نکات دریافت وقت سفارت آمریکا

وقت هایی که توسط سفارت مربوطه به شما داده می شود کاملاً بستگی به حجم درخواست ها دارد و ممکن است در سفارت های دیگر بتوانید زودتر وقت خود را دریافت کنید.

وجود هرگونه نقص و ایراد در اطلاعات می تواند سبب عدم بررسی درخواست ویزای شما و لغو قرار مصاحبه تان شود، لذا توصیه می شود از مشاوره کارشناسان این حوزه کمک بگیرید.

هزینه ای که برای درخواست ویزا و وقت سفارت پرداخت می کنید بنابه نوع ویزا متفاوت است. هزینه ویزا در صورت لغو قرار سفارت و یا رد درخواست ویزا عودت داده نمی شود.

هزینه پرداخت شده در صورت کنسلی تا یکسال پس از تاریخ درخواست معتبر است، اما پس از این زمان هزینه منقضی خواهد شد و برای ثبت دریافت دوباره ویزا باید مجدداً هزینه آن را بپردازید.

پیش از ثبت نام حتماً وب سایت رسمی سفارت در کشور ثالث را مطالعه کنید و شرایط و ضوابط آن را بخوانید.

پرداخت هزینه های ویزای مورد نظر شما به صورت آنلاین و با استفاده از مستر کارت و یا ویزا کارت (کارت اعتباری بین المللی) باید انجام شود. در صورت عدم دسترسی، می توانید از طریق مؤسسات مهاجرتی، که خدمات وقت سفارت را ارائه می دهند این هزینه را پرداخت کنید.

تنها افرادی می توانند برای انجام مصاحبه به سفارت مورد نظر خود مراجعه کنند که به صورت آنلاین وقت خودرا گرفته باشند. در واقع می توان گفت فلسفه وقت سفارت برای نظم بخشیدن به روند بررسی درخواست های مراجعین و دریافت مدارک آن هاست.

 بدون هماهنگی و داشتن فرم ها و مدارک لازم و رسید پرداخت هزینه ها از مراجعه حضوری بپرهیزید.

تقویم زمانی وقت سفارت آمریکا

برای دسترسی و اطلاع از تقویم زمانی سفارت های امریکا در ترکیه، ارمنستان و امارات با مشاوران و کارشناسان مؤسسه چاوش مهاجر در ارتباط باشید. برای اطلاع از تقویم زمانی سفارت و وقت های خالی باید مبلغی را به حساب سفارت آمریکا وارد کنید که دراین صورت از راهنمایی مشاورین مجموعه می توانید کمک بگیرید.

اگر تجربه دریافت وقت سفارت آمریکا را در هریک از کشور های ترکیه، ارمنستان و یا امارات را دارید از تجربه خود برای ما و دیگر خوانندگان در قسمت نظرات همین صفحه بنویسید.

مؤسسه چاوش مهاجر با همکاری کارشناسان و وکلای مهاجرتی اقدام به ارائه انواع خدمات ویزاهای توریستی و تحصیلی آمریکا به متقاضیان گرامی نموده است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصین مجموعه در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *