ویزای کارآفرینی آمریکا

اگر بخواهیم یکی از بهترین راهکار‌ها برای مهاجرت به آمریکا را به شما معرفی کنیم، باید به سراغ ویزای کارآفرینی آمریکا برویم. شما به عنوان یک سرمایه‌گذار می‌توانید بخشی از سرمایه خود را وارد کشور آمریکا کنید؛ کسب و کاری در این کشور راه‌اندازی نمایید؛ از حمایت‌های دولت آمریکا بهره‌مند شوید و در نهایت اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. مطمئن هستیم که در همین ابتدای مطلب ترغیب شده‌اید بیشتر در مورد ویزای کارآفرینی آمریکا اطلاعاتی به دست بیاورید. پس حتماً تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

منظور از ویزای کارآفرینی آمریکا چیست؟

کارآفرینی به معنای راه‌اندازی کسب و کار در راستای توسعه فرصت‌های شغلی در کشور آمریکا و بهبود اوضاع اقتصادی این کشور می‌باشد. پس حتماً شما باید یک بیزینس پلن یا طرح کاری ارائه کنید که کاملاً جدید و به روز است و نشان می‌دهد که این بیزینس پلن می‌تواند فرصت اشتغال را برای شهروندان آمریکایی فراهم کند.
افرادی که توانایی فوق‌العاده‌ای در راه‌اندازی کسب و کار‌های جدید دارند؛ اساتید و محققان برجسته؛ مدیران اجرایی و مدیران چند ملیتی؛ به راحتی می‌توانند برای دریافت ویزای کارآفرینی آمریکا اقدام کنند به شرط اینکه یک بیزینس پلن حرفه‌ای و بسیار عالی داشته باشند.

مراحل دریافت ویزای کارآفرینی آمریکا

اگر شما متقاضی دریافت ویزای کارآفرینی آمریکا هستید، باید مراحل زیر را سپری کنید تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که مورد تأیید سفارتخانه قرار گرفتید، به راحتی می‌توانید کسب و کار خود را در کشور آمریکا به راه بیندازید:

داشتن یک بیزینس پلن

قطعاً اولین و مهم‌ترین مرحله برای دریافت ویزای کارآفرینی آمریکا این است که شما بیزینس پلن یا پروژه کارآفرینی داشته باشید. در این بیزینس پلن باید اهداف خود، آینده کسب و کار، میزان بودجه مورد نیاز، تعداد کارمندان مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کار، توانایی اشتغال‌زایی و تأثیر پروژه کاری بر روی اقتصاد آمریکا
توضیح داده شود. همچنین شما باید در داخل این بیزینس پلن یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید که نشان دهد کسب و کار شما چگونه پیش می‌رود و چه زمانی قرار است به درآمدزایی برسد.

تکمیل فرم درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا

اکنون باید فرم I-526 در سایت مهاجرت آمریکا که مربوط به درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا می‌باشد را تکمیل نمایید. کلیه اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد کنید.

پرداخت هزینه

برای درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا مبلغی باید پرداخت شود که می‌توانید این کار را با کارت اعتباری و یا حواله بانکی انجام دهید. چون ایران تحریم است و به بانک‌های بزرگ جهان دسترسی ندارد، بنابراین اگر شما برای درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا به سراغ مؤسسات مهاجرتی همانند چاوش مهاجر بروید، فرآیند پرداخت هزینه به راحتی برای شما انجام خواهد شد.

تأیید فرم درخواست

اکنون باید چند ماه منتظر بمانید تا فرم درخواست شما توسط اداره مهاجرت آمریکا تأیید و یک شماره پرونده در اختیار شما قرار گیرد.

تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت

در صورتی که درخواست شما مورد تأیید اداره مهاجرت قرار گرفت و کد پرونده را دریافت کردید، اکنون باید فرم DS-260  را در سایت اداره مهاجرت آمریکا تکمیل نمایید. لازم است حتماً یک قطعه عکس براساس استاندارد‌های تعریف شده بر روی فرم قرار گیرد.

پرداخت هزینه درخواست ویزای مهاجرت

 برای تکمیل این فرم و درخواست ویزای مهاجرت نیز شما باید مبلغی بپردازید که باز هم لازم است به بانک‌های جهانی دسترسی داشته باشید.

شرکت در جلسه مصاحبه

جلسه مصاحبه می‌تواند به صورت آنلاین و یا حضوری برگزار شود. شما باید آمادگی پاسخگویی به سؤالاتی که پیرامون کسب و کار شما پرسیده می‌شود را داشته باشید. بعد از این پرسش و پاسخ، باید منتظر بمانید تا نتیجه به شما اعلام گردد.

مهاجرت به آمریکا

معرفی انواع ویزای کارآفرینی آمریکا

به طور کلی دولت آمریکا دو نوع ویزای کارآفرینی را تعریف کرده است که کارآفرینان باید براساس شرایط خود، ویزای مناسبی را انتخاب کنند:

ویزای  O1 آمریکا

افرادی که استعداد و یا توانمندی خاصی دارند و می‌خواهند اکنون در کشور آمریکا به فعالیت اقتصادی بپردازند، باید به سراغ این ویزا بروند. برای مثال ورزشکاران، هنرمندان و یا افرادی که توانایی‌های فوق‌العاده‌ای دارند، می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، به راحتی این ویزا را دریافت کنند.

ویزای  EB5

هر سرمایه‌گذاری که بیزینس پلن حرفه‌ای و نوآورانه داشته باشد، به راحتی می‌تواند برای درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا از نوع  EB5 اقدام کند. این ویزا برای افراد خارجی که قصد کارآفرینی در کشور آمریکا دارند صادر می‌شود.

آیا امکان اقامت همراهان با ویزای کارآفرینی آمریکا وجود دارد؟

خبر خوش به سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی که می‌خواهند از طریق ویزای کارآفرینی در آمریکا اقامت داشته باشند این است که می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز با خود به این کشور ببرند. همراهان شما از تمام مزایای شهروندی بهره‌مند خواهند شد. یعنی می‌توانند تحصیلات رایگان داشته باشند؛ از امکانات تحصیلی و کاری در کشور آمریکا بهره‌مند شوند و خدماتی که دولت برای شهروندان خود در نظر می‌گیرد برای آن‌ها نیز اعمال خواهد شد. البته این قانون فقط درمورد همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال صدق می‌کند و شما نمی‌توانید از طریق ویزای کارآفرینی، پدر، مادر، خواهر و یا برادران خود را نیز به کشور آمریکا ببرید. تا زمانی که تابعیت کشور آمریکا را به دست نیاورده‌اید، چنین محدودیتی برای شما پابرجا خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کارآفرینی آمریکا

 • شما در درجه اول باید یک بیزینس پلن حرفه‌ای و بدون نقص داشته باشید.
 • پاسپورت معتبر با چند برگه سفید ارائه کنید.
 • اسناد هویتی خود شامل شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و کارت پایان خدمت را به صورت ترجمه شده ارائه کنید.
 • لازم است که چند قطعه عکس بر اساس استاندارد‌های سفارت آمریکا داشته باشید.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه، الزامی می‌باشد.
 • باید حتماً گواهی تمکن مالی داشته باشید.
 • لازم است مدرک زبان خود را نیز ارائه کنید.

هزینه دریافت ویزای کارآفرینی آمریکا چقدر می‌شود؟

 • شما برای شرکت در جلسه مصاحبه باید حتماً معاینات پزشکی را انجام دهید که برای انجام این معاینات نیاز است هزینه‌ای بپردازید.
 • جهت تکمیل فرم درخواست ویزای کارآفرینی و ویزای مهاجرت لازم است هزینه پرداخت شود.
 • هزینه مربوط به ترجمه اسناد و مدارک را نیز فراموش نکنید.
 • برای دریافت سند‌های پشتیبانی نیز باید مبلغی را کنار بگذارید.
 • همچنین شما باید حداقل سرمایه برای راه‌اندازی کسب و کار خود در کشور آمریکا را داشته باشید و با ارائه مدارک ثابت کنید که این حداقل سرمایه در حساب شما وجود دارد.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، اگر شما برای درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا تحت نظر مؤسسات مهاجرتی حرفه‌ای عمل کنید، برای پرداخت هزینه‌ها به مشکلی برخورد نخواهید کرد. پیشنهاد ما این است که با چاوش مهاجر در تماس باشید. تیم ما حتی برای طراحی بیزینس پلن نیز به شما کمک می‌کند چون بیزینس پلن شما آینده کاری را مشخص می‌کند. اگر نقصی داشته باشد یا نتواند مقامات آمریکایی را قانع کند، ویزا به شما تعلق نمی‌گیرد. کارشناسان ما در این مسیر در کنار شما خواهند بود تا به راحتی بتوانید ویزای کارآفرینی آمریکا را به دست بیاورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *