ریجکت ویزای آمریکا

هر ساله افراد بسیاری به دلایل متنوعی همچون گردشگری، تحصیل، کار یا موارد دیگر تصمیم می گیرند به کشورهای مختلف بروند. برای این منظور ابتدا باید برای ویزا اقدام کنند. گاهی اوقات درخواست ویزای شخص رد می شود. این کلمه به این معنی است که درخواست ویزا تأیید نمی شود یا درخواست ویزا رد می شود. در ادامه این مطلب به بررسی دلایل ریجکت ویزای آمریکا و نحوه رفع آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

رایج ترین دلایل رد ویزای متقاضی آمریکا

از رایج ترین دلایل رد ویزای آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نداشتن هدف مشخص برای سفر یکی از اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای آمریکا است.
 • نداشتن اعتبار مناسب گذرنامه متقاضی سفر به آمریکا.
 • مدارک یا اسنادی که به سفارت ارائه می دهید ممکن است ناقص بوده باشد.
 • دادن مدارک جعلی به سفارت. توصیه می شود هرگز چنین کاری انجام ندهید.
 • داشتن سوءپیشینه کیفری.
 • مشخص نبود کار و درآمد متقاضی در محل اقامت خود.
 • عدم داشتن تمکن مالی مناسب.
 • فرد باید اثبات کند که قبل از تمام شده مهلت ویزا قصد برگشت به کشور خود را دارد.
 • همچنین وی در رابطه با برنامه تحصیلی یا کاری برای ویزا اقدام نکرده باشد.

ریجکت ویزای ایالات متحده برای اهداف غیرمجاز

یکی از رایج ترین انواع مهاجرت به آمریکا مهاجرت کوتاه مدت توریستی است. با توجه به اینکه درخواست ویزای توریستی آمریکا بسیار آسان است. دولت آمریکا از افرادی که برای گردشگری به این کشور می ‌آیند، می‌خواهد که برای مدت طولانی در آمریکا نمانند و به دنبال کار یا تحصیل نباشند. به همین دلیل دولت آمریکا تمام تلاش خود را می کند تا از نظر قانونی از این مشکل جلوگیری کند و متقاضی ویزای آمریکا باید بتواند ثابت کند که با توجه به ویزای درخواستی و اعتبار آن، در این مدت کشور را ترک خواهد کرد.از این رو افسر سفارت از متقاضی مدارکی می خواهد که بررسی کند.

 • متقاضی برای سفر به آمریکا بودجه معقولی داشته باشد.
 • باید اثبات کنید روابط اقتصادی قوی مانند کار، تحصیل و روابط عاطفی با خانواده دارید.
 • باید مشخص کنید هدف شما برای سفر به آمریکا در این مدت معلوم چیست.

داشتن تخلف مهاجرتی در گذشته

تخلفات مهاجرتی قبلی می تواند دلیل دیگری برای ریجکت ویزای آمریکا باشد. اگر متقاضی سابقه نقض ویزا قبلی را داشته داشته باشد، یعنی به عنوان مثال مدت زیادی در آمریکا یا کشورهای خارجی (بیش از حد مجاز) اقامت داشته باشد باعث ریجکت ویزای آمریکا خواهد شد. متقاعد کردن دوباره افسر تحقیق که دیگر اشتباه خود را تکرار نخواهد کرد، در این شرایط اندکی دشوار خواهد بود.

ریجکت ویزای آمریکا به دلیل داشتن سابقه کیفری

سابقه کیفری نیز می تواند دلیلی برای ریجکت ویزای آمریکا باشد. اگر متقاضی اطلاعات سیاسی مانند عملیات تروریستی، جاسوسی و… داشته باشد در این صورت درخواست ویزای شما رد خواهد شد. طبق قوانین ایالات متحده، همه جرایم منجر به رد درخواست ویزا برای مهاجرت به ایالات متحده نمی شود، اما گاهی اوقات وجود برخی تخلفات در سوابق یک فرد باعث رد درخواست ویزا می شود.

دادن مدارک جعلی یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای آمریکا

دادن مدارک تقلبی و جعلی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای آمریکا برای متقاضی است. گاهی اوقات برای تسریع در روند درخواست ویزای آمریکا، متقاضی از افشای برخی حقایق خودداری می ‌کند مثل: داشتن یکی از اعضای خانواده در آمریکا یا داشتن سابقه کیفری. این تقلب محسوب می ‌شود و منجر به ریجکت ویزای آمریکا می شود.

تمکن مالی نامناسب

سفارتخانه های آن کشور اغلب درخواست ورود به آمریکا را رد می کنند، زیرا فکر می کنند متقاضی پول کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت در این کشور را ندارد. در صورت رد شدن به این دلیل، لطفاً موارد زیر را ارسال کنید.

 • بیمه نامه مسافرتی: برای جلوگیری از امتناع ویزای ایالات متحده، بیمه مسافرتی را از آژانس خریداری کنید، یا برنامه سفر خود را به روز کنید و اسنادی را برای تأیید ارائه دهید.
 • یک چک مسافرتی ارائه کنید که به نام خودتان نباشد.

اعتبار نداشتن گذرنامه

یکی دیگر از دلایلی که افسر کنسولی را مجبور به رد درخواست ویزا می کند، ارائه پاسپورتی است که در سفارت یا کنسولگری مجاز نیست. چنین مواردی به موضوعات زیر تقسیم می شوند:

 • پس از بازگشت از سفر خود گذرنامه ای با کمتر از سه ماه اعتبار ارائه داده باشید.
 • پاسپورتی ارائه داده باشید که دو صفحه خالی ویزا نداشته باشد.
 • ارائه دفترچه اسناد مسافرتی به جای پاسپورت معتبر.
 • پاسپورتی تحویل داده باشید که از صدور آن 5 سال گذشته باشد.

چگونگی رفع ریجکت شدن ویزای آمریکا

وقتی متوجه شدیم که درخواست ویزای ما رد شده است. مسائل مربوط به بندهای رد ویزای آمریکا باید مورد توجه قرار گیرد. در نامه رد ویزای آمریکا، محتوای مشکل مورد نظر برای حل را مشخص می کند. هنگامی که نامه ریجکت ویزای آمریکا را دریافت کردید، سعی کنید که در اسرع وقت مشکل را حل نموه و دلایل آن را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که خطایی وجود دارد، توضیح داده و مستندات لازم را ارائه دهید.

برای این کار باید درخواست تجدید نظر ارسال کنید و به سفارت آمریکا ایمیلی همراه با درخواست تجدید نظر و توضیحات کامل ارسال کنید. برای تهیه نامه تجدید نظر و رفع مشکل رد ویزا بهتر است از خدمات مشاوران حقوقی و وکلای مهاجرتی استفاده کنید تا با توجه به تجربه و دانش آنها نامه را ارسال کنید تا بتوانید به موقع نسبت به رد ویزای آمریکا اقدام کنید.

نکاتی که برای نامه تجدید نظر ویزای آمریکا باید رعایت کنید

یکی از مهم ترین نکات در مورد درخواست تجدید نظر این است که باید به همان سفارتی که در ابتدا برای ویزا درخواست داده ایم ارسال شود و سعی نکنید نامه را برای سایر سفارت های آمریکا در کشورهای دیگر ارسال کنید. توجه داشته باشید این اشتباه است که فکر کنیم اگر افسر مهاجرت دیگری سعی کند پرونده را دوباره بررسی کند تا ویزای مورد نظر تأیید شود. زیرا قوانین مهاجرت و مقررات سفارت آمریکا در همه جای دنیا یکسان است. ضمناً استفاده از آشنای خاص در سفارت و… ممنوع است که عملاً روند بررسی مجدد پرونده را پیچیده می کند.

در صورت ارسال دعوتنامه، در صورت پاسخ مثبت سفارت آمریکا، ویزا صادر می شود و فرد می ‌تواند اقدامات بعدی را برای سفر به آمریکا انجام دهد. اطلاع از بندهای رد ویزای آمریکا می ‌تواند در حل این مشکل بسیار مفید باشد.

از سوی دیگر، هزینه پرداخت شده در ابتدای پرونده پس از رد ویزا قابل استرداد نیست. اگر افسر نامه ریجکت ویزای آمریکا را ارسال کند،  شخص باید هزینه دیگری برای رسیدگی مجدد به پرونده پرداخت کند

موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر به عنوان یکی از برترین موسسات مهاجرتی در کشور با سال ها سابقه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا با داشتن مشاوران و وکلای با تجربه در این زمینه آماده هرگونه کمک رسانی در اخذ ویزای آمریکا یا رفع ریجکت ویزای آمریکا به شما عزیزان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *