ویزای کار آمریکا

مردم در سراسر جهان، آرزوی مهاجرت کردن به آمریکا و زندگی در ایالات متحده را در سر دارند، به طوری که به دنبال روش هایی جهت اخذ ویزا و اقامت در این کشور می باشند. به طور کلی ایرانیان برای ورود به کشور آمریکا و دریافت اقامت طولانی مدت، یا به پیشنهاد شغلی در سطح عالی و یا شروع یک کسب و کار نیاز دارند. در ادامه از این مقاله از سایت چاوش مهاجر همراه ما باشید تا با شرایط دریافت ویزای کار آمریکا آشنا شویم.

مهاجرت کاری به آمریکا

ایالات متحده آمریکا، به عنوان قدرتمند ترین اقتصاد جهان شناخته می شود و در زمینه های بسیاری از جمله اقتصاد، آموزش، سیاست و… یک ابرقدرت در دنیا به شمار می رود.

بنابراین زندگی کردن در این کشور در تمامی زمینه ها با مزیت های بسیاری همراه است و می توان گفت انتخابی کامل و بدون نقص برای تمامی افرادی است که تمایل دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند.

با در نظر گرفتن وسعت کشور آمریکا و همینطور صنعت گسترده و پیشرفته آن، همواره به نیروی کار جوان و ماهر در این کشور نیاز می باشد. به همین دلیل است که افراد بسیاری مایل به مهاجرت کاری به آمریکا با دریافت ویزای کار آمریکا هستند.

چه کسانی می توانند ویزای کار آمریکا را دریافت کنند؟

برای اتباع خارجی، فرصت های شغلی بسیار متنوعی در ایالات متحده آمریکا فراهم است. کشور آمریکا، کشوری مهاجر پذیر است و در برنامه های مهاجرتی این کشور، ویزاهای کاری نیز وجود دارند.

اما موضوعی که وجود دارد، این است که این کشور دارای جمعیت بالایی می باشد، به همین دلیل نیز برای ارائه جاب آفر، بر روی ساکنین خود کشور آمریکا، تمرکز بیشتری وجود دارد. شهروندان اصلی و افرادی که دارای گرین کارت هستند، در الویت دریافت جاب آفر می باشند.

برای دریافت ویزای کار آمریکا، روش های مختلفی شامل دریافت گرین کارت مربوط به اشتغال (اقامت دائم)، ویزای کار تبادل بازدید کننده، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای کاری موقت (غیر کشاورزی)، ویزای کاری موقت (کارکنان دائم)، ویزای کاری مربوط به کشاورزی و… وجود دارد.

شرایط اخذ ویزای کار آمریکا

اگر شما به عنوان اتباع خارجی قصد کار قانونی در ایالات متحده را دارید، باید توجه کنید که برای اینکار نیاز به ویزا خواهید داشت.

ویزای کار آمریکا به منظور کارکردن برای دسته ای از افراد که مایل هستند برای مدت زمان مشخصی در آمریکا کار کنند، به طور موقت صادر می شود. در حقیقت مدت زمان کار فرد متقاضی در قرارداد کار و یا درخواست ویزا ثبت می گردد. بر اساس ویزای کار، افراد نمی توانند به صورت نامحدود و یا دائمی در این کشور کار کنند.

برای دریافت ویزای کار آمریکا برای اتباع خارجی، روش های مختلفی وجود دارد و چندین نوع ویزای کار برای اتباع خارجی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، در نظر گرفته شده است. شرایط اخذ ویزا، وابسته به نوع کاری که شما می خواهید انجام دهید و همینطور به رابطه ای که با کارفرما دارید، بستگی دارد.

بنابراین شرایط اخذ ویزا و یا دستورالعمل جهت اعطا ویزا به اتباع خارجی از سوی آمریکا، وابسته به نوع ویزای درخواستی شماست.

هر ساله در کشور آمریکا، میلیون ها درخواست ویزای کار از سوی کارگران، بازرگانان، سرمایه گذاران و… ثبت می گردد. در نظر داشته باشید که سیستم ویزای آمریکا، دارای روند پیچیده ای است. از سویی دیگر برای صدور ویزا گزینه های مختلفی وجود دارد، اینکه کدام یک برای شما مناسب است و زودتر به نتیجه می رسد، حائز اهمیت می باشد. اما در حالت کلی برای ورود به آمریکا جهت کار در بازه زمانی طولانی، شما به یک پیشنهاد شغلی سطح بالا نیاز دارید.

انواع ویزای کار آمریکا

به دلایلی از جمله حقوق بالا و محیط کاری خوب، بسیاری از افراد مایل به کار در کشور آمریکا هستند. بر اساس قوانین مهاجرت کشور آمریکا، افراد مختلف برای ورود به این کشور نیاز به کسب ویزا و یا مجوز دارند. ویزا مجوز رسمی است که به افراد اجازه ورود به این کشور برای یک مدت زمان خاص را می دهد.

یکی از ویزاهایی که کشور آمریکا به مهاجرین به این کشور می دهد، ویزای کار آمریکا است. در ادامه پیرامون انواع ویزاهای این کشور برای کار توضیحاتی را آوره ایم.

 • ویزای H1B : مختص به افراد دارای شغل تخصصی
 • ویزای H1B1 : مرتبط با توافق نامه تجارت آزاد حرفه ای برای کشورهای سنگاپور و شیلی
 • ویزای H2A : ویزای متعلق به کارگر کشاورزی موقت
 • ویزای H3 : ویزای کار بازدید کننده کارآموز و یا آموزش ویژه
 • ویزای L1 : ویزای کار نیروی انتقالی درون شرکتی
 • ویزای P1 : ویزای کار ورزشکار فردی یا تیمی و یا عضو گروه سرگرمی
 • ویزای P2/P3 : ویزای کار آمریکا متعلق به هنرمندان
 • ویزای O1 : متعلق به افراد با توانمندی های خاص

ویزای EB3 در واقع اصلی ترین ویزای کاری آمریکا به شمار می رود. افراد برای دریافت ویزای EB3 بایستی که جاب آفر معتبر داشته باشند.

روش‌ های کاریابی در آمریکا

اتباع خارجی که شهروندی آمریکا و یا اقامت دائمی و قانونی این کشور را ندارند، لازم است که حتماً برای مجاز شدن جهت کار در کشور آمریکا، ویزای کار دریافت کنند.

حال سوالی که برای اغلب افراد وجود دارد، این است که چگونه می توانند اقدام به پیدا کردن کار در آمریکا نمایند. برای پیدا کردن کار در آمریکا، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

 • استفاده از وب‌ سایت‌ های کاریابی در آمریکا
 • جستجوی کار از طریق موسسات کاریابی معتبر
 • کاریابی از طریق روزنامه ها و مجلات

یکی از روش های کاریابی در آمریکا، جستجوی کار از طریق وبسایت های کاریابی است. با توجه به گسترش اینترنت، امروزه کمتر کسی از روزنامه ها و مجلات استفاده می کند. بنابراین استفاده از وبسایت های معتبر برای جستجوی شغل مورد نظر در سایت های بزرگی از جمله ” Linkedln ” و ” Indeed  ” نتایج بهتری دارد.

علاوه بر این می توانید برای بررسی فرصت های شغلی در آمریکا به سایت های “Glassdoor” ، ” GoAbroad.com “، “Learn4Good” و “Dice” نیز مراجعه کنید.

اخذ اقامت آمریکا برای کار (گرین کارت)

بر اساس قانون مهاجرت ایالات متحده آمریکا، برای اقامت دائم و قانونی در کشور آمریکا، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

دارندگان ویزای EB-1

دسته ای از اتباع خارجی که دارای استعداد منحصر به فردی در برخی علوم، هنر، تجارت، ورزش، استادان و محققان برجسته، مدیریان اجرایی و… هستند، می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

دارندگان ویزای EB-2

اتباع خارجی که عضو مشاغل با مدرک پیشرفته می باشند و یا توانایی استثنایی دارند، می توانند گرین کارت دریافت کنند.

دارندگان ویزای EB-3

ویزای EB-3 به کارکنان ماهر و متخصصان تعلق می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و کار در آمریکا

جهت اخذ ویزای کار آمریکا، به برخی مدارک شامل موارد زیر نیاز است:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • شماره رسید (ثبت شده در داد خواست تائید شده خود برای کارگر غیرمهاجم و ثبت شده توسط کارفرما)
 • صفحه تکمیل شده درخواست ویزای غیرمهاجرتی (فرم DS-160)
 • رسید پرداخت هزینه درخواست برای ویزای کار آمریکا
 • تکمیل فرم I-129S برای متقاضیان ویزای ترانسفر داخل شرکتی
 • ارسال مدارکی شامل وضعیت اقتصادی متقاضی، اثبات روابط خانوادگی، برنامه های بلند مدت، تعیین مدت اقامت جهت اثبات بازگشت به کشور خود پس از پایان کار در آمریکا (اعمال برای انواع ویزاهای کاری به جزویزای H-1B و L)

و… .

در صورتی که قصد دریافت ویزای کار آمریکا را دارید، می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ارتباط باشید تا متناسب با شرایطی که دارید، از طریق بهترین روش اقدام نمایید. کارشناسان این مجموعه در دریافت ویزای توریستی آمریکا نیز می توانند راهنمای شما عزیزان باشند.

در صورتی که در زمینه مهاجرت کاری به آمریکا، سوالات بیشتری دارید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

آیا می توان به واسطه کار کردن در آمریکا، گرین کارت این کشور را دریافت نمود؟

بله، در برخی از انواع ویزای کار آمریکا، متقاضی می تواند مستقیماً با اقامت دائم وارد کشور آمریکا شود.

چگونه می توان در کشور آمریکا، جاب آفر پیدا نمود؟

پیدا کردن جاب آفر در آمریکا، کار بسیار سختی است. به همین دلیل توصیه می کنیم به سراغ دیگر روش ها بروید تا سریع تر نیز به نتیجه برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *