خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

یکی از موضوعاتی که شما در زمان ثبت نام لاتاری باید به آن توجه داشته باشید بحث خدمات کشور آمریکا به برندگان لاتاری است. همانگونه که می‌ دانید برندگان در واقع شهروند کشور آمریکا شناخته خواهند شد و از خدمات شهروندی در این کشور بهره‌ مند می‌ گردند. اما به هر حال از زمانی که شما وارد کشور آمریکا می‌ شوید باید یکسری مراحل اداری را سپری کنید تا بتوانید گرین کارت خود را به دست آورده و به عنوان یک شهروند ثابت و همیشگی زندگی خود را در کشور آمریکا آغاز نمایید. به همین دلیل در این مطلب لازم دانستیم خدمات کشور آمریکا به برندگان لاتاری را توضیح دهیم تا ذهنیت درستی در مورد زندگی در این کشور از بدو ورود به آمریکا داشته باشید.

نگاهی به خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

به محض اینکه متوجه شدید اسم شما به عنوان یکی از برندگان لاتاری ثبت شده است، باید کار‌های اداری را برای ورود به کشور آمریکا انجام دهید. پس از اینکه شما از نگهبانی فرودگاه آمریکا عبور کرده و وارد این کشور می‌ شوید اکنون به عنوان یک شهروند باید زندگی خود را آغاز نمایید. قطعاً شما به حساب‌ های بانکی نیاز دارید؛ باید برای دریافت خدمات بیمه اقدام نمایید؛ شرایط کاری و یا تحصیلی خود و اعضای خانواده را تسهیل کنید و در نتیجه لازم است که بیشتر با خدمات کشور آمریکا به برندگان لاتاری آشنایی داشته باشید. در ادامه این مطلب این خدمات را مرور خواهیم کرد:

اجاره کردن خانه در آمریکا

 اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که به فکر محلی برای سکونت و استراحت باشید. اگر در کشور آمریکا دوست یا آشنایی ندارید باید یک خانه در کشور آمریکا برای خود اجاره نمایید. خوشبختانه کشور آمریکا برای شهروندان خود نرم‌ افزار‌های همانند airbnb معرفی کرده است که به کمک آن می‌ توانند از راه دور خانه مورد نظر خود را اجاره کنند و چون برندگان لاتاری نیز به عنوان شهروند آمریکایی به حساب می‌ آیند بنابراین قبل از ورود به کشور آمریکا به راحتی با استفاده از این نرم‌ افزار می‌ توانید یک خانه اجاره نمایید تا به محض ورود در این کشور بتوانید در خانه خود زندگی کنید. خانه‌ های کشور‌های آمریکا مجهز به لوازم ضروری هستند و اصلاً نیازی نیست که شما وسیله‌ ای با خود به همراه داشته باشید. به جز وسایل ضروری شامل دارو‌ها و همچنین لباس‌ های ضروری خود، وسیله اضافی با خود وارد کشور آمریکا نکنید.

دریافت شماره تأمین اجتماعی

از دیگر خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری این است که برای آن‌ها همانند سایر شهروندان آمریکایی شماره تأمین اجتماعی در نظر گرفته است که در واقع شبیه به کد ملی به حساب می‌ آید. شما با استفاده از این کد می‌ توانید برای دریافت خدمات بیمه و همچنین افتتاح حساب در کشور آمریکا اقدام کنید. بنابراین تا زمانی که این کد به نام شما ثبت نشود نمی‌ توانید اقداماتی همانند افتتاح حساب، دریافت بیمه و حتی برخی از مراحل اداری جهت انجام کار‌های اقامت خود را انجام دهید.

دریافت گواهینامه رانندگی

شما مانند هر شهروند دیگری می‌ توانید در آزمون رانندگی کشور آمریکا شرکت کرده و گواهینامه را به دست بیاورید. منتهی قبل از هر چیز حتماً باید شماره تأمین اجتماعی داشته باشید و حساب بانکی نیز در کشور آمریکا به نام خود ثبت نمایید. روند دریافت گواهینامه در کشور آمریکا نیز شبیه کشور ایران بوده و شما در دو مرحله آزمون کتبی و آزمون شهری باید نمره مورد قبول را به دست بیاورید. در کشور آمریکا الزامی برای انتخاب خودرو نیست و حتی اگر وسیله شخصی دارید می‌ توانید امتحان رانندگی خود را با وسیله شخصی خود بدهید.

تحصیل در آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا

به محض اینکه گرین کارت خود را دریافت کردید به عنوان یک شهروند همیشگی در کشور آمریکا شناخته خواهید شد. بنابراین برای تحصیل هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. یعنی اگر فرزند خود را به کشور آمریکا برده‌اید و اکنون می‌ خواهد دوران مدرسه را در کشور آمریکا سپری کند از تمامی خدماتی که دولت آمریکا برای دانش‌ آموزان در نظر گرفته است بهره‌ مند خواهد شد. و یا اگر می‌ خواهید تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهید باز هم می‌ توانید از خدمات این کشور برای دانشجویان بهره‌ مند شوید. در واقع همانگونه که متوجه شدید کشور آمریکا با شما همانند سایر شهروندان خود در زمینه تحصیل عمل کرده و هیچ تفاوتی بین آن‌ ها قائل نخواهد شد.

کار کردن در کشور آمریکا

محدودیتی برای انتخاب شغل برای برندگان لاتاری وجود ندارد. به خصوص اگر شما در برخی از کار‌های مهارتی و خاص به صورت حرفه‌ ای و تخصصی سابقه دارید می‌ توانید برای انجام همین امور اقدام نمایید. کافی است که با کارآفرینان در کشور آمریکا صحبت کرده و از آن‌ها درخواست کنید که از شما حمایت کنند. حتی جالب است بدانید اگر در کشور ایران شرکتی داشته‌ اید می‌ توانید از این فرصت شهروندی استفاده کرده و شعبی از شرکت خود را در کشور آمریکا راه‌ اندازی کنید.

خدمات درمانی برای برندگان لاتاری

قطعاً سؤالی که برای برندگان لاتاری مطرح است این است که آیا آن‌ ها می‌ توانند از خدمات در نظر گرفته شده جهت امور درمانی در کشور آمریکا بهره‌ مند شوند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم چون شما شهروند کشور آمریکا شده‌ اید بنابراین هیچ تبعیضی بین شما و افرادی که اصالتاً آمریکایی هستند وجود نداشته و در محاسبه هزینه بیمه طبق قوانین کشور آمریکا با شما رفتار خواهد شد. در صورتی که شما تحت پوشش بیمه عمومی و یا خصوصی باشید برخی از خدمات درمانی رایگان برای شما نیز در نظر گرفته خواهد شد.

 خرید از فروشگاه‌ ها

تنوع زیادی بین قروشگاه‌های خوراکی و پوشاک در کشور آمریکا مشاهده می‌ کنید. این مراکز تخفیف‌ های خوبی را در مواقع خاص برای شهروندان آمریکایی در نظر می‌گیرند که برندگان لاتاری نیز مشمول این تخفیفات خواهند بود. حتی شما می‌ توانید از بن‌ های خرید کاری استفاده نمایید و خریدی عمده و با قیمت مناسب‌ تر داشته باشید.

در پایان

در این مطلب برای شما توضیح دادیم که کشور آمریکا چه خدماتی را برای برندگان لاتاری در نظر گرفته است. همانگونه که متوجه شدید برندگان لاتاری شهروند آمریکا می‌ شوند و آمریکا باید طبق قوانین شهروندی با آن‌ ها رفتار نماید. حتی اگر قرار است به عنوان کارمند در شرکتی مشغول به کار شوید و یا تحت نظر کارفرما عمل کنید باید حقوق شما براساس قوانین کشور آمریکا محاسبه گردد. در صورتی که می‌ خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری به دست بیاورید می‌ توانید همین اکنون تلفن را بردارید و با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی چاوش مهاجر صحبت کنید. البته علاوه بر برقراری تماس با این مجموعه می توانید به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کرده و حتی برای ثبت نام لاتاری از ما کمک بگیرید چون ما پیش ثبت نام برای شما انجام می‌ دهیم تا در روز باز شدن سایت با مشکل قفل شدن سایت و کاهش سرعت اینترنت مواجه نشویم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *