هزینه گرین کارت آمریکا

 تقریباً همه ایرانی‌ هایی که در برنامه لاتاری آمریکا شرکت می‌ کنند دوست دارند که گرین کارت این کشور را به دست بیاورند چون می‌ دانند که با گرین کارت آمریکا خدماتی همانند شهروندان آمریکایی برای آن‌ها ارائه شده و می‌ توانند بهترین زندگی را تجربه کنند. اما حتما این سؤال برای شما به وجود آمده است که چه مبلغی را باید برای دریافت گرین کارت آمریکا بپردازید و از سوی دیگر برای پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا باید به چه صورت عمل کنید چون به هر حال قوانین تحریم بانکی در کشور ایران محدودیت‌ هایی را ایجاد می‌ کند. برای پاسخ به این سؤال ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

بررسی هزینه‌ های مورد نیاز جهت دریافت گرین کارت

برای دریافت گرین کارت آمریکا شما باید مبلغی را مستقیماً به این دولت بپردازید. طبق قوانین دولت آمریکا اگر یک خانواده در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌ کند باید هزینه ۱۷۶۰ دلار را برای دریافت گرین کارت بپردازد اما کسانی که خارج از آمریکا ساکن هستند تنها باید ۱۲۰۰ دلار را برای این منظور پرداخت کنند. این هزینه‌ ها شامل:

 • هزینه فرم اسپانسری خانوادگی
 • فرم درخواست گرین کارت برای افراد متقاضیان داخل آمریکا
 • فرم حمایت مالی برای متقاضیان خارج از آمریکا
 • هزینه مربوط به اثر انگشت و عکس برای متقاضیان داخل آمریکا
 • هزینه مربوط به بررسی و تصویب مستندات مهاجرتی توسط وزارت امور خارجه برای ساکنین خارج از آمریکا
 • هزینه مهاجرتی USCIS برای متقاضیان خارج از آمریکا

لازم است این نکته را بیان کنیم که این هزینه‌ ها شامل هزینه معاینات پزشکی نمی‌ شود. چون نرخ هزینه‌ های پزشکی ثابت نیست و ابتدا باید معاینات پزشکی انجام گیرد.

البته به غیر از هزینه‌ هایی که به صورت مستقیم توسط دولت دریافت می‌ شود شما باید یکسری هزینه‌ های جانبی را نیز بپردازید که در ادامه این هزینه‌ ها را بررسی خواهیم کرد:

 هزینه مربوط به واکسیناسیون

در صورتی که نیاز به انجام واکسیناسیون داشته باشید باید قبل از دریافت گزارش کامل پزشکی حتماً این واکسیناسیون را انجام داده و مدارک را در روز انجام آزمایشات در اختیار پزشک معتبر قرار دهید.

هزینه مربوط به خدمات ترجمه

قطعاً تمامی مدارکی که شما برای درخواست گرین کارت آماده می‌ کنید باید به زبان انگلیسی که زبان رسمی ایالات متحده آمریکا است ترجمه گردند. نرخ این ترجمه بسته به اینکه شما ترجمه را در داخل کشور آمریکا انجام می‌ دهید یا قرار است که در خارج از آمریکا این فرآیند انجام گیرد متفاوت خواهد بود.


اینجا بخوانید: اصطلاحات رایجی که برندگان لاتاری باید بدانند

هزینه مربوط به برخی از مدارک

شما در جریان درخواست گرین کارت باید نسخه‌ های دیجیتال یا فیزیکی از اسناد پشتیبانی خود مانند گواهی ازدواج، پاسپورت و شناسنامه را نیز ارائه کنید. برای دریافت این اسناد مبلغی توسط سازمان‌ های دولتی در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه مربوط به سفر

قبل از اینکه بتوانید به کشور آمریکا وارد شوید باید در مصاحبه شرکت کرده، آزمایشات بیومتریک را انجام دهید و بررسی‌ های پزشکی توسط پزشک معتبر انجام شود. مدت زمان اقامت در کشوری که سفارت خانه آمریکا در آن قرار دارد نیز کاملاً متفاوت بوده و همین موضوع هزینه سفر شما را تغییر می‌دهد.

هزینه ارسال مدارک

زمانی که تمامی مدارک شما آماده شد باید آن‌ ها را به سفارت خانه ارسال کنید تا پروسه دریافت گرین کارت برای شما انجام گیرد. مبلغی که برای پست می‌ پردازید نیز کاملاً متفاوت است.

مهاجرت به آمریکا

نحوه پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا

اما اکنون این سؤال به وجود می‌ آید که تمامی این هزینه‌ های ذکر شده باید به چه صورت پرداخت شوند. بخش عمده‌ ای از هزینه‌ ها تحت عنوان هزینه مهاجرتی  USCIS شناخته می‌ شوند که فقط به صورت آنلاین می‌ توانید آن را بپردازید. برای این منظور باید به وبسایت سرویس‌ های شهروندی و مهاجرتی تحت عنوان  USCIS مراجعه کرده و هزینه را همان لحظه به صورت آنلاین پرداخت نمایید. برای این منظور می‌ توانید از کارت اعتباری، کارت بانکی با لوگوی Visa  یا Mastercard و یا دبیت کارت پیش پرداخت شده استفاده نمایید.

اما هزینه‌ های دیگر را معمولاً به صورت حضوری یا از طریق پست دریافت می‌ کنند که برای این منظور نیز می‌ توان از کردیت کارت (Credit card)، کارت بانکی با لوگوی Visa  یا Mastercard و دبیت کارت پیش پرداخت شده استفاده کرد. همچنین اگر حساب بانکی در آمریکا دارید می‌ توانید از این حساب بانکی برای پرداخت این قبیل هزینه‌ ها استفاده کنید.

نکته بسیار مهم این است که هزینه مهاجرتی USCIS را به محض دریافت ویزای مهاجرتی خود از وزارت آمریکا و قبل از اینکه وارد ایالات متحده شوید بپردازید چرا که این موضوع کمک می‌ کند شما بدون هیچگونه مشکلی بتوانید سریعاً وارد این کشور شده و خدمات مهاجرتی آن را دریافت نمایید. همانگونه که گفته شد باید از وبسایت مهاجرتی USCIS برای پرداخت هزینه استفاده کنید. البته اگر شما به دلیل مشکلات اینترنتی و محدودیت‌ های بانکی که در ایران وجود دارد  قادر نیستید که هزینه مهاجرتی  USCIS را بپردازید، دو راه در پیش روی شما قرار دارد:

اگر در آمریکا وکیل، دوست یا اعضای خانواده دارید می‌ توانید از آن‌ ها بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.

اما روش دوم این است که در ایران به سراغ موسسات مهاجرتی بروید تا پرداخت را برای شما انجام دهند چون این موسسات به سیستم‌ های آنلاین پرداخت بانکی دسترسی دارند. گروه مهاجرتی چاوش مهاجر با وکیل‌ های حرفه‌ ای خود تمامی مراحل را برای شما انجام خواهد داد.

در صورت عدم پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا چه اتفاقی می‌ افتد؟

 اگر شما هزینه مهاجرتی  USCIS را در زمانی که دولت آمریکا مشخص می‌ کند نپردازید تنها نمی‌ توانید دریافت کنید و برای اقامت شما هیچ مشکلی به وجود نمی‌ آید. البته این نکته را متذکر شویم که در این صورت تنها به مدت یکسال از تاریخ ورود خود به آمریکا مدارکی در اختیار خواهید داشت تا اقامت شما مشکل پیدا نکند.

استثنائات در پرداخت هزینه مهاجرتی برای دریافت گرین کارت

در پرداخت هزینه مهاجرتی  USCIS استثنائاتی وجود دارد. برای مثال گروه‌ های زیر نیازی نیست که این هزینه را بپردازند:

 • افراد افغانستانی و عراقی‌ های مهاجر به ایالات متحده آمریکا.
 • افغانستانی‌ هایی که تا تاریخ 30 سپتامبر وارد کشور آمریکا شده‌ اند.
 • کودکانی که با برنامه‌ های یتیمان یا پذیرش بین‌ المللی هیئت دادگاه وکالتی به ایالات متحده آمریکا وارد شده‌ اند.
 • افراد بازگشتی که قبلاً درخواست دریافت ویزای اقامت دائم را در ایالات متحده آمریکا ارائه کرده‌اند ولی متأسفانه به دلیل مشکلاتی که داشته‌ اند نتوانسته‌ اند دقیقاً در زمان مشخص وارد کشور آمریکا شوند.
 • افراد غیر مهاجر که متقاضی ویزای K در آمریکا هستند.

در پایان

همانگونه که در این مطلب گفته شد شما برای پرداخت هزینه گرین کارت آمریکا می‌ توانید از مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر بخواهید که به شما کمک کند. این مؤسسه با وکیل‌ های حرفه‌ ای و با کمک کارت‌ های الکترونیکی اعتباری می‌ تواند هزینه‌ ها را برای شما جابجا کرده و در نهایت شما مبلغ نهایی را به این مؤسسه پرداخت خواهید کرد. بنابراین بدون اینکه مشکلی در روند قانونی کار به وجود بیاید می‌ توانید در زمان مشخص هزینه مهاجرت به آمریکا را بپردازید. جهت برقراری تماس با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *