لاتاری گرین کارت آمریکا

گرین کارت یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا است که از سال 1990 و به دستور کنگره آمریکا به صورت قرعه کشی به افرادی که مایل به دریافت این نوع ویزا هستند، تعلق می گیرد. افرادی که در لاتاری ثبت نام می کنند، در صورتی که در قرعه کشی برنده شوند، کارت اقامت دائم آمریکا که به گرین کارت نیز معروف است را دریافت می کنند. تمامی علاقه مندان به شرکت در لاتاری آمریکا، می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، با اطلاع از زمان ثبت نام، در لاتاری شرکت کنند. در ادامه این مقاله از چاوش مهاجر همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از لاتاری گرین کارت آمریکا و نحوه ثبت نام در آن آشنا شویم.

لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری (DV Lottery) یکی از روش های دریافت گرین کارت و مهاجرت به آمریکا است. کشور آمریکا با هدف ایجاد تنوع نژادی در ایالات متحده، به صورت قرعه کشی به علاقه مندان به مهاجرت به این روش به کشور آمریکا، ویزا می دهد. طی لاتاری گرین کارت آمریکا، به 55 هزار نفر از سراسر جهان، گرین کارت و اقامت دائم آمریکا تعلق می گیرد.

با توجه به اینکه که مهاجرت به کشور آمریکا از طریق لاتاری، ساده ترین، سریع ترین و ارزان ترین روش مهاجرتی در سراسر دنیا است و هیچ عاملی شامل مدرک تحصیلی، مدرک شغلی، مدرک مالی و… در برنده شدن در لاتاری تاثیر گذار نیست، افراد بسیاری در این قرعه کشی شرکت می کنند تا شانس خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا امتحان کنند.

کارت اقامت دائم آمریکا به دلیل داشتن رنگ سبز، تحت عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود. افرادی که موفق به اخذ گرین کارت شوند، می توانند مشابه با یک شهروند آمریکایی از تمامی حقوق و مزیت هایی که دولت آمریکا در اختیار شهروندان خود قرار می دهد، به استثنای حق رای، بهره مند شوند.

در حقیقت افرادی که دارای گرین کارت هستند، مجاز می باشند به صورت دائمی در کشور آمریکا سکونت داشته باشند، ضمن اینکه از حق کار در این کشور نیز برخوردار هستند. به طوری که می توانند ضمن زندگی در این کشور، بدون ویزا به 186 کشور دنیا سفر کنند و برای ورود مجدد به کشور آمریکا نیز نیازی به اخذ ویزا ندارند.

ثبت نام جهت لاتاری گرین کارت آمریکا چگونه است؟

علاقه مندانی که مایل به ثبت نام لاتاری آمریکا هستند، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در زمان های اعلام شده (اوایل اکتبر)، به سایت رسمی ثبت نام لاتاری مراجعه کنند و مراحل ثبت نام لاتاری خود را تکمیل نمایند. در ادامه به مراحل ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا پرداخته ایم:

 • به سایت ثبت نام لاتاری به آدرس “state.gov” مراجعه کنید. بر روی گزینه “Begin entry” کلیک نمایید. سپس کد تصویری نمایش داده شده را وارد کنید تا وارد صفحه بعدی شوید.

تکمیل فرم ثبت نام جهت لاتاری گرین کارت آمریکا

 • فرم ثبت نام نمایش داده شده را با اطلاعات خواسته شده تکمیل کنید. در ادامه به اطلاعاتی که برای تکمیل فرم ثبت نام به آن ها نیاز دارید، اشاره کرده ایم.
 1. Name (نام)
 2. Last / Family Name (نام خانوادگی)
 3. Middle name (نام وسط)
 4. Gender (جنسیت) شامل Male (آقا) و یا Female (خانم)
 5. Birth date (تاریخ تولد میلادی)
 6. City where you were Born (شهر محل تولد)
 7. Country where you were Born (کشور محل تولد)
 8. Country of Eligbility for the DV program (کشور مجاز برای ثبت نام لاتاری)
 9. وارد کردن اطلاعات پاسپورت شامل Name on passport (نام و نام خانوادگی درج شده روی پاسپورت)، Passport Number (شماره پاسپورت)، Passport Expiration Date (تاریخ انقضای پاسپورت)، Country Authority of issuance (کشور صادر کننده پاسپورت)
 10. Entrant Photograph (بارگذاری عکس داوطلب)
 11. Mailing Address (آدرس پستی) شامل In Care Of (آدرس پستی سرپرست)، Address line 1 / Address line 2 (آدرس پستی خود)، City / Town (نام شهر)، District / County / Province / State (نام استان)، Postal code / Zip Code (کد پستی) و Country (کشور)
 12. Country where you live Today (کشور محل زندگی)
 13. Phone Number (شماره تلفن با کد 98+)
 14. E-mail Address (آدرس ایمیل) و Confirm E-mail Address (تائید آدرس ایمیل)
 15. What is highest Level of Education you have achieved ,as of today(آخرین مدرک تحصیلی)
 16. What is your Current marital status (وضعیت تاهل) شامل یکی از گزینه های Unmarried (مجرد) ، Married and my spouse is NOT a U.S.citizen or U.S Lawful Permanent resident LPR (متاهل و همسرم شهروندی یا اقامت دائم آمریکا ندارد)، Married and my spouse is a U.S.citizen or U.S Lawful Permanent resident LPR (متاهل و همسرم شهروندی یااقامت دائم آمریکا دارد) ، Divorced (طلاق گرفته)، Widowed (فوت همسر) و یا legally separated (جدا از هم به طور قانونی)
 17. Number of children (تعداد فرزندان)

ثبت نهایی ثبت نام

پس از اینکه فرم ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا را تکمیل کردید، بر روی گزینه “Continue” کلیک نمایید. در صورتی که متاهل هستید و یا دارای فرزند می باشید، اطلاعات همسر و فرزندان خود را وارد نمایند.

در پایان نیز اطلاعات خود را ثبت کنید و کد پیگیری خود را دریافت کنید. چنانچه تمامی اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، در میان کسانی که در قرعه کشی شرکت دارند، خواهید بود. در صورتی که اطلاعات خود را به درستی وارد نکرده باشید، از روند لاتاری حذف می شوید.

شرایط عکس ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

از مهم ترین موضوعات برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا، بارگذاری عکس با مشخصات خواسته شده است. در ادامه به مهم ترین شرایط عکس ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا اشاره کرده ایم.

 • عکس لاتاری باید رنگی و به شکل مربع و با ابعاد 50 در 50 باشد.
 • عکس باید به صورت تمام رخ و با حالت خنثی گرفته شود. به طوری که از بالای سر تا انتهای چانه فرد، به اندازه 50 تا 69 درصد عکس را در بربگیرد.
 • زمینه عکس باید سفید باشد و نورپردازی محیط نیز مناسب باشد تا هیچ سایه ای بر روی چهره فرد ایجاد نگردد.
 • عکس باید حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد و نباید خیلی قدیمی باشد.
 • موهای فرد نباید بخشی از چهره او را بپوشانند، یا فرد نباید از کلاه استفاده کند. اما داشتن حجاب مانعی ندارد.
 • استفاده از عینک، سمعک، هدفون، هندزفری، وایرلس و… در عکس لاتاری ممنوع است.

منبع: photo requirements

سخن آخر

ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ هزینه ای ندارد و هر فردی می تواند در صورت داشتن شرایط لازم و به صورت رایگان، مطابق با مراحلی که در این مقاله از چاوش مهاجر به آن پرداختیم، مراحل ثبت نام خود را تکمیل کند.

شما عزیزان می توانید خود با مراجعه به سایت ثبت نام لاتاری به نشانی اینترنتی “dvprogram.state.gov” به صورت رایگان مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید. همینطور می توانید اینکار را به مجموعه های فعال در این زمینه بسپارید.

چاوش جهان سیر متخصص در امور ثبت نام لاتاری آمریکا با سال ها تخصص، تجربه و صدها نمونه موفق در این زمینه می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 02188558004 تماس حاصل نموده و صفر تا صد مراحل ثبت نام را به خیالی آسوده به ما بسپارید.

سوالات متداول

سهم ایرانیان از لاتاری چقدر است؟

بر اساس رویه سال های گذشته، سهم ایرانیان از لاتاری گرین کارت آمریکا، 7 درصد می باشد.

آیا برای ثبت نام در لاتاری، شرط سنی تعریف شده است؟

خیر، ثبت نام در لاتاری دارای شرط سنی نیست. اما افرادی که دارای مدرک دیپلم و بالاتر هستند، می توانند در لاتاری ثبت نام کنند. همین موضوع به طور خودکار سبب شده است که افراد در سنین پایین مجاز به ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا نباشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *