سفر با ویزای کانادا

شاید انتظار برای دریافت ویزای برخی از کشور‌ ها واقعاً اذیت‌ کننده باشد، اما اگر شما بدانید با برخی از ویزا‌ها همانند ویزای کانادا می‌ توانید به راحتی به برخی کشور‌ های دیگر جهان سفر کنید بدون اینکه زمان زیادی را برای صدور ویزا منتظر بمانید قطعاً به این نتیجه خواهید رسید که دریافت چنین ویزایی واقعاً ارزش صبر کردن را دارد. در این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد که با ویزای کانادا شما به کدام یک از کشور‌ ها می‌ توانید سفر کنید. پس با ما همراه باشید.

بررسی انواع ویزای کشور کانادا

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد اگر شما ویزای کانادا را داشته باشید می‌ توانید بدون انتظار برای دریافت ویزای کشور‌های دیگر به برخی از کشور‌ ها وارد شوید. اما باید بدانید که نوع ویزای کانادا نیز بر روی روند کار تأثیر می‌ گذارد و همچنین مدت اقامت شما در کشور های دیگر را مشخص می‌ کند. به طور کلی ویزای کانادا به دو دسته ویزا‌ های موقت و ویزا‌ های دائمی تقسیم می‌ شود. ویزای کسب و کار، ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزای کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری جزء ویزا‌ های موقت این کشور به حساب می‌ آیند. اما ویزای خود اشتغالی، ویزای برنامه مهاجرتی کبک، ویزای برنامه کارآفرینی کانادا، ویزای اکسپرس اینتری و ویزای برنامه حمایت مالی خانواده جزء ویزا‌ های دائمی کانادا هستند و در واقع شما با این ویزا می‌ توانید برای همیشه به این کشور رفت و آمد کنید. اکنون در ادامه مطلب بهتر متوجه خواهید شد که با کدام یک از انواع ویزا‌ های کشور کانادا می‌ توانید به کشور های دیگر وارد شوید.

ورود به کشور‌ های دیگر از طریق ویزای کانادا

به طور کلی با استفاده از ویزای کانادا می‌ توان به حدود ۴۰ کشور دنیا سفر کرد. برای مثال اگر شما ویزای توریستی کانادا را داشته باشید می‌ توانید به راحتی به کشور مکزیک وارد شوید. این کشور یک منطقه توریستی و تاریخی بسیار جذابی است که قطعاً سفر کردن به آن برای شما لذت بخش خواهد بود. شما با کمک ویزای توریستی کانادا ۱۸۰ روز می‌ توانید در کشور مکزیک بمانید. یا پس از اینکه توانستید ویزای تحصیلی کانادا را به دست بیاورید امکان ورود شما به کشور آنگویلا و بهشت کارائیب به وجود دارد. البته این بدان معنا نیست که از ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل در این دو کشور استفاده کنید. بلکه وقتی که شما ویزای تحصیلی کانادا را به دست آوردید و یک ترم تحصیل خود را در این کشور سپری کردید برای سفر به آنگولا و بهشت کارائیب می‌ توانید با استفاده از ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده و به مدت ۹۰ روز در این دو منطقه اقامت داشته باشید. همچنین شما با دست داشتن هر نوع ویزای کانادایی می‌ توانید به کشور کاستاریکا وارد شوید. این کشور در حد واسطه بین آمریکای شمالی و جنوبی قرار گرفته و برای افرادی که علاقه زیادی به طبیعت دارند قطعاً یک سفر خاطره‌ انگیز را رقم خواهد زد. با استفاده از ویزای توریستی کانادا شما می‌ توانید به برمودا نیز سفر کنید. البته منظور از جزیره برمودا آن جزیره‌ ای نیست که در قصه‌ ها به عنوان جزیره شیطان شناخته شده است بلکه این منطقه واقعاً یک منطقه بسیار زیبا، جذاب و در شرق اقیانوس اطلس قرار دارد. کافی است مدتی را در جزیره برمودا اقامت داشته باشید و از محیط طبیعی و آرامی که در این منطقه است لذت ببرید.

البته لازم است در پایان این نکته را متذکر شویم که اگر چه امکان سفر به حدود ۴۰ کشور با ویزای کانادا وجود دارد ولی برای افراد از ملیت‌ های گوناگون نیز محدودیت‌ هایی در نظر گرفته شده است. برای مثال ایرانی‌ ها با استفاده از ویزای کانادا می‌ توانند به کشور‌هایی همانند بلیز، پاناما، کوبا، جزایر ویرجین بریتانیا، آنتیگوا و باربودا، جمهوری دومینیکن، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، جزایر تورکس و کایکوس، ارمنستان، گرجستان و قطر سفر کنند.

ویزای تحصیلی کانادا

چرا می‌ توان با ویزای کانادا به برخی از کشور‌ های جهان نیز سفر کرد؟

وقتی یک کشور ویزایی با اعتبار بالا در اختیار مهاجرین قرار می‌ دهد این اعتبار جهانی باعث می‌ شود که برخی از کشور‌ ها امکان ورود مهاجران با استفاده از آن ویزا را نیز فراهم کنند. مهم‌ ترین دلایلی که باعث اعتبار ویزای کانادا و امکان استفاده از آن جهت سفر به کشور‌ های دیگر شده است عبارتند از:

  • اداره مهاجرت کانادا برای ارائه ویزای کانادایی غربالگری بسیار دقیقی را انجام می‌ دهد. تمامی متقاضیان ویزای کانادا باید گواهی سوء پیشینه ارائه کنند. از طرف دیگر لازم است یک گواهی ارائه نمایند که عدم اعتیاد آن‌ ها به مواد مخدر را نشان می‌ دهند بنابراین همین دو گواهی مشخص می‌ کند که فرد دارای ویزای کانادایی از نظر اخلاقی اجتماعی مورد تأیید این کشور بوده است.
  • یکی از مهمترین شروط در کشور کانادا برای ارائه ویزا این است که فرد متقاضی به کشور خود تعلق خاطر داشته باشد. یعنی بعد از اتمام اعتبار ویزا در کانادا نمانده و به کشور خود باز می‌ گردد. بنابراین کشور‌های دیگر با دیدن ویزای کانادایی آسوده خاطر خواهند بود که این شخص قرار نیست در داخل این کشور بماند و به زودی به کشور خود باز می‌ گردد.
  • تأیید صلاحیت متقاضیان ویزا از کشور‌های مختلف واقعاً هزینه زیادی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین اغلب کشور‌ها ترجیح می‌ دهند وقتی یک کشور به صورت کاملاً دقیق غربالگری را انجام می‌ دهد مجدداً در این زمینه هزینه نکنند.

ویزای توریستی کانادا یک ویزای همه کاره

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید شما با استفاده از ویزای توریستی کانادا می‌ توانید به بسیاری از کشور ها سفر کنید. این تنها یک مزیتی است که برای این ویزا در نظر گرفته شده است. از دیگر مزایای دریافت این نوع ویزای کانادا می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برای دریافت ویزای توریستی شما نیاز به انجام مصاحبه ندارید. بنابراین به بهترین شکل ممکن می‌ توانید پروسه دریافت ویزا را پیش ببرید.
  • این ویزا اعتبار ۱۰ ساله دارد. البته این موضوع برای ایرانی‌ ها صدق نمی‌ کند چون پاسپورت ایرانی ۵ سال اعتبار داشته و در نتیجه ویزای کانادایی نیز برای آن‌ها ۵ سال اعتبار خواهد داشت.
  • جالب است بدانید که شما می‌ توانید تا پایان اعتبار ویزای توریستی کانادا در این کشور به طور دائم رفت و آمد داشته باشید.
  • همچنین امکان اقامت در این کشور به صورت ۶ ماه پی در پی با استفاده از ویزای توریستی وجود دارد.
  • وقتی ویزای توریستی کانادا را داشته باشید امکان حضور در بسیاری از فستیوال‌ ها و نمایشگاه‌ های دنیا برای شما فراهم خواهد شد.

اینجا بخوانید: بیمه مسافرتی کانادا

در پایان

در چند سال اخیر اغلب ایرانی‌ ها برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام کرده‌ اند چون می‌ دانند شرایط زندگی و اقتصادی در این کشور ‌ایده‌ آل بوده، از نظر تحصیل بهترین شرایط برای آن‌ ها فراهم می‌ شود و به خصوص اینکه ویزای کانادا در دنیا اعتبار زیادی دارد و با آن می‌ توانند به کشور‌ های مختلف سفر کنند. اگر شما می‌ خواهید ویزای کانادا را به دست بیاورید مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. تیم ما به صورت کاملاً حرفه‌ ای تمامی مراحل قانونی کار را برای شما پیش می‌ برد تا دقیقاً در زمانی که مد نظر دارید ویزای کانادا را دریافت کرده و بتوانید به این کشور وارد شوید. جهت یرقراری ارتباط با این چاوش مهاجر به صفحه تماس با ما در سایت مجموعه مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *