سفر با ویزای انگلیس

آیا می‌ دانید اگر ویزای کشور انگلیس را داشته باشید شما می‌ توانید به برخی از کشور‌ های جهان بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنید؟ کشور انگلیس یکی از کشور‌ های قدرتمند در جهان شناخته شده است که ویزای آن از اعتبار بسیار زیادی برخوردار بوده و به همین دلیل برخی از کشور‌ ها در جهان به دلیل اینکه از سخت‌ گیری‌ های کشور انگلیس برای اعطای ویزا به مهاجران با خبر هستند، بنابراین لزومی نمی‌ بینند که دوباره جلسه مصاحبه برای افرادی که ویزای انگلیس را دارند برگزار کنند. اجازه دهید در این مطلب برای شما توضیح دهیم که با ویزای انگلیس به کدام یک از کشور‌ های جهان می‌ توان سفر کرد.

سفر به کشور‌ های جهان با ویزای انگلیس

سالانه ویزای کشور‌ های جهان از نظر اعتبار رتبه‌ بندی می‌ شوند. طبق تحقیقات انجام گرفته ویزای انگلیس بعد از ویزای کانادا و ویزای شینگن یکی از معتبر ترین ویزا‌ ها در جهان شناخته شده و در رتبه چهارم قرار دارد.
در صورتی که یکی از ویزا‌ های کشور انگلیس را در اختیار داشته باشید شما می‌ توانید به کشور‌ هایی شامل مکزیک به عنوان یکی از کشور‌ های آمریکای شمالی، کشور پاناما، کشور بلاروس، کشور پرو، کشور اسکاتلند، کشور ولز، کشور ایرلند شمالی، کشور کوبا و کشور جامائیکا سفر کنید.

بررسی انواع ویزای انگلیس برای سفر به کشور های دیگر

به طور کلی کشور انگلستان برای کار، تحصیل، مسافرت و برای درمان ویزا صادر می‌ کند که برای دریافت هر کدام از این ویزا‌ ها شرایط و مدارک خاصی نیاز است و شما باید تمامی این مدارک را در اختیار سفارت انگلستان قرار دهید. همانگونه که متوجه شدید اگر شما هر کدام از این ویزا‌ ها را داشته باشید می‌ توانید به چند کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد سفر کنید. در ادامه این مطلب هر کدام از انواع ویزا‌ های کشور انگلستان و اعتبار آن‌ ها را بررسی خواهیم کرد:

 ویزای توریستی انگلیس

یکی از متداول‌ ترین ویزا‌ های کشور انگلستان که سالانه برای تعداد زیادی از متقاضیان صادر می‌ شود ویزای توریستی است. این ویزا برای افرادی که قصد گردشگری، دیدار خانوادگی و یا حتی قصد درمان بیماری در مدت زمان کوتاهی دارند صادر می‌ شود. زمانی که شما برای اولین بار دریافت ویزای توریستی انگلیس درخواست می‌ دهید یک ویزا با اعتبار ۶ ماهه برای شما در نظر گرفته می‌ شود اما در دفعات بعدی شما می‌ توانید ویزای ۲ یا ۵ ساله را دریافت کنید.

ویزای کاری انگلیس

اگر شما با هدف سرمایه‌ گذاری، راه انداختن شرکت و یا برای استخدام در یک محیط کاری از طریق جاب آفر می‌ خواهید وارد کشور انگلستان شوید باید ویزای کار انگلیس را داشته باشید. البته براساس نوع کاری که شما در کشور انگلستان انتخاب کرده‌ اید ویزای کاری به دو دسته ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت تقسیم می‌ شود که اعتبار آن‌ ها با یکدیگر متفاوت است.


اینجا بخوانید: ویزای سرمایه گذاری انگلیس (مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری)

ویزای دانشجویی انگلیس

این ویزا در انواع ویزای عمومی تحصیلی، ویزای کودکان و ویزای کوتاه مدت تحصیلی صادر می‌ شود. ویزای عمومی برای دانشجویانی است که می‌ خواهند در مقاطع بالاتر از دیپلم دوران تحصیلی خود را در کشور انگلستان سپری کنند. بنابراین برای افرادی که بالای ۱۶ سال است صادر می‌ شود. اما ویزای کوتاه مدت مخصوص افرادی است که می‌ خواهند یک دوره ۶ ماهه را در کشور انگلستان سپری کنند. ویزای کودکان برای دوران مدرسه تا پیش از شروع دوران لیسانس در نظر گرفته شده است. بنابراین افراد در بازه سنی ۴ تا ۱۶ سال باید این نوع ویزا را جهت تحصیل در انگلیس دریافت کنند.

ویزای توریستی انگلستان

مدت اعتبار ویزای انگلیس چقدر است؟

نکته بسیار مهم در استفاده از ویزای انگلیس برای سفر به کشور‌ های دیگر این است که حتماً شما اعتبار آن را در نظر بگیرید. حداقل اعتبار ویزای انگلیس 6 ماه و حداکثر اعتبار آن ۱۰ سال است. اما این موضوع بسته به نوع ویزایی دارد که شما درخواست داده‌ اید. اگر ویزای ۵ ساله و یا ۱۰ ساله دارید میزان اعتبار آن به اعتبار پاسپورت یا تاریخ انقضای آن بستگی دارد. با توجه به اینکه کشور ایران برای مردم خود تنها پاسپورت‌ های ۵ ساله را صادر می‌ کند بنابراین حداکثر اعتبار ویزای انگلستان برای شما ۵ ساله است و بعد از آن باید مجدداً پاسپورت خود را تمدید کنید تا ویزا اعتبار داشته باشد.

استفاده از تراول داکیومنت انگلیس برای سفر به کشور‌ های دیگر

یکی از انواع ویزا‌ های انگلستان که یک نوع ویزای سفر به حساب می‌ آید تراول داکیومنت نام دارد. شاید تا به حال نام چنین ویزایی را نشنیده باشید. کسانی که پاسپورت ندارند و یا نتوانسته‌ اند شهروندی کشوری که در آن اقامت دارند را به دست بیاورند می‌ توانند با استفاده از تراول داکیومنت انگلستان به یک کشور دیگر سفر کنند. بنابراین همانگونه که متوجه شدید اولاً تراول داکیومنت فقط برای مسافرت به کشور مورد استفاده می‌ شود و ثانیاً تنها افراد بدون پاسپورت می‌ توانند از این ویزا استفاده کنند. اگر تراول داکیومنت دارید برای مسافر به کشور‌ های دیگر حتماً لیست کشور هایی که این نوع ویزای مسافرتی انگلستان را قبول دارند را بررسی کنید. شما با استفاده از این ویزا می‌ توانید به کانادا، سوئیس، واتیکان موناکو، آلبانی، گرجستان، ترکیه، بلاروس، ازبکستان، ارمنستان، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، قطر، سنگاپور، فیلیپین، تمامی کشور‌ های حوزه کارائیب به جز کوبا، آفریقای جنوبی، تونس، مراکش و چند کشور دیگر سفر کنید.

البته لازم است این نکته را نیز بیان کنیم که مدت زمان اقامت شما در کشور‌ های دیگر با استفاده از ویزای انگلستان متفاوت است. پس قبل از اینکه وارد یکی از این کشور‌ ها شوید حتماً بررسی نمایید که شما برای چه مدت می‌ توانید در این کشور بمانید تا قبل از تمام شدن اعتبار ویزای خود کشور مقصد را ترک کنید.

در پایان

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید ویزای انگلستان براساس نوع ویزا، اعتبار کاملاً متفاوتی دارد و یکی از مهم‌ ترین شرایط برای سفر به کشور‌ های دیگر با استفاده از ویزای انگلیس در نظر گرفتن اعتبار این ویزا و همچنین اعتبار پاسپورت است. قبل از دست به کار شدن برای انتخاب یک کشور جهت مسافرت به آن با استفاده از ویزای انگلیس با مؤسسه مهاجرتی چاوش مهاجر در ارتباط باشید تا شرایط کشور مقصد را برای شما بررسی کنیم و متوجه شوید که با استفاده از ویزای انگلیس چه مدت می‌ توانید در آنجا اقامت داشته باشید. در این صورت بدون اینکه اختلالی در کار به وجود بیاید می‌ توانید به راحتی یک سفر بسیار عالی را تجربه کنید. جهت برقراری ارتباط با این مجموعه با شماره تلفن 02188558004 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *