درخواست مجوز کار در آمریکا

تفاوتی نمی‌کند که شما برای راه‌اندازی کسب و کار می‌خواهید به کشور آمریکا سفر کنید و یا اینکه مهاجرت تحصیلی داشته‌اید و اکنون می‌خواهید کار خود را آغاز نمایید. در هر دو صورت شما باید درخواست مجوز کار در آمریکا را ارائه کرده و این مجوز را دریافت نمایید تا به صورت قانونی بتوانید فعالیت خود را شروع کنید. اما اکنون این سوال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان مجوز کار در آمریکا را دریافت کرد؟ برای این منظور شما باید فرم  I-765 را تکمیل نمایید. در این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد که این فرم چیست و چگونه باید آن را پر کنید.

فرم I-765 چیست؟

این فرم به عنوان درخواست مجوز کار موقت در کشور کانادا شناخته شده و توسط سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا ارائه می‌شود. I-765 به شما اجازه می‌دهد که به صورت موقت و برای مدت زمان کاملا مشخص، در کشور آمریکا به صورت قانونی فعالیت داشته باشید. اگر این فرم مورد تایید سازمان مهاجرت آمریکا قرار نگیرد، شما نمی‌توانید مجوز کار را دریافت نمایید. در صورت نداشتن مجوز کار، هر گونه فعالیت شما در این کشور غیرقانونی تلقی شده و شما به عنوان فردی متخلف شناخته می‌شوید. بنابراین در اولین قدم برای دریافت مجوز کار آمریکا شما باید فرم I-765  را تکمیل نمایید.

نحوه تکمیل فرم I-765

اگر چه تکمیل فرم I-765  زمان زیادی از شما نمی‌گیرد ولی پیشنهاد ما این است که اجازه دهید موسسات مهاجرتی این کار را برای شما انجام دهد تا خطایی در هنگام تکمیل فرم اتفاق نیفتد. به طور کلی فرم I-765  از ۶ قسمت تشکیل شده است:

تعیین نوع درخواست

در ابتدا شما باید مشخص کنید که می‌خواهید اولین مجوز کار را دریافت کنید و یا اینکه قصد دارید مجوز کار قبلی خود را تمدید نمایید. بنابراین باید نوع درخواست مجوز کار مشخص شود.

تکمیل اطلاعات شخصی

کلیه اطلاعات هویتی شامل نام، نام خانوادگی، اطلاعات شناسایی، تاریخ تولد و.. باید در داخل این قسمت درج شود.

اطلاعات فرد تکمیل کننده فرم

در این قسمت باید مشخص کنید که آیا خود شما در حال تکمیل کردن فرم هستید و یا اینکه از یک مترجم کمک گرفته‌اید. اگر خود شما این فرم را تکمیل می‌کنید باید با خودکار مشکی آن را امضا کنید.

اطلاعات مترجم

 اگر در تکمیل فرم درخواست مجوز کار در آمریکا یک مترجم در کنار شما حضور داشته است، باید این قسمت را تکمیل کند؛ اطلاعات خود را وارد نماید و با خودکار مشکی فرم را امضا کند.

اطلاعات وکیل تکمیل کننده فرم

ممکن است شما تکمیل فرم درخواست مجوز کار در آمریکا را به شخص دیگری سپرده باشید. در این صورت باید در قسمت پنجم، اطلاعات این شخص شامل اطلاعات هویتی را وارد نمایید. اما در صورتی که فرآیند کار را به موسسات مهاجرتی سپرده‌اید، باید اطلاعات تجاری این موسسات در داخل فرم وارد شود.

ارائه اطلاعات اضافی

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری را در داخل فرم درخواست مجوز کار در آمریکا وارد کنید، می‌توانید در قسمت ششم این کار را انجام دهید.

چاوش مهاجر

پردازش فرم I-765  چه مدت طول می ‌کشد؟

بررسی‌ها نشان داده است که حدود ۲ تا ۷ ماه زمان لازم است تا سازمان مهاجرت آمریکا فرم I-765  را بررسی کند. عواملی همانند شرایط متقاضی، زمان ارائه درخواست، نوع ویزا و حجم درخواست‌های دریافتی توسط
سفارت، مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی مدت زمان پردازش فرم I-765  تاثیر می‌گذارند. مسلماً زمانی که حجم درخواست‌ها بالا می‌رود، زمان لازم برای پردازش فرم نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای تکمیل فرم، به سراغ موسسات مهاجرتی بروید چون آن‌ها می‌دانند دقیقا در چه زمانی درخواست خود را ارائه کنید تا به حجم زیادی از درخواست‌ها برخورد نکرده و خیلی سریع بتوانید نتیجه را دریافت کنید.

دلایل رد شدن فرم I-765

متاسفانه برخی از افراد با مشکل رد شدن فرم I-765 و در نتیجه رد شدن درخواست مجوز کار در آمریکا مواجه می‌شوند. اما این اتفاق به چه دلایلی رخ می‌دهد:

اختلال در تکمیل فرم I-765

اگر اطلاعات کامل و درست را در داخل فرم وارد نکرده باشید، اگر فرم را به درستی امضا نکنید و یا اگر مدارکی اضافه که از شما خواسته شده است را در داخل فرم بارگذاری نکنید، قطعاً در چنین شرایطی احتمال رد شدن درخواست شما بسیار زیاد خواهد بود.

دریافت گرین کارت

اگر شما گرین کارت خود را زودتر از درخواست مجوز کار در آمریکا دریافت کرده باشید، درخواست شما برای دریافت مجوز کار در آمریکا رد می‌شود. البته خبر خوش اینکه اگر شما گرین کارت داشته باشید، از نظر قانونی نیازی نیست که مجوز کار را به صورت جداگانه دریافت کنید.

در پایان

همانگونه که گفتیم بهترین راهکار برای تکمیل فرم I-765  و ارائه درخواست مجوز کار در آمریکا این است که حتماً از موسسات مهاجرتی همانند موسسه چاوش مهاجر بخواهید به شما کمک کنند. چون آن‌ها بهتر می‌دانند که چه زمانی درخواست را ارائه کنند و دقیقاً فرم به چه صورت تکمیل شود تا درخواست شما رد نشود. با چاوش مهاجر تماس بگیرید، این موسسه در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود تا به راحتی بتوانید مجوز کار در آمریکا را دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *