بهترین رشته برای مهاجرت به انگلیس

اگر می‌خواهید برای تحصیل در انگلستان به این کشور مهاجرت کنید؛ باید با بهترین رشته‌ برای مهاجرت به انگلیس آشنا باشید. این نکته را فراموش نکنید که انتخاب رشته بر روی آینده کاری شما تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد و در واقع زندگی شما را متأثر می‌کند. بنابراین افرادی که به فکر مهاجرت به انگلستان هستند و می‌خواهند دوران دانشگاهی خود را در این کشور سپری کنند، باید با بهترین رشته ‌برای مهاجرت به انگلیس آشنایی داشته باشند. اگر این مطلب را با دقت مطالعه کنید، یک راهنمای کامل در اختیار خواهید داشت. پس با ما همراه شوید.

چرا انتخاب بهترین رشته‌ برای مهاجرت به انگلیس اهمیت دارد؟

اجازه دهید از دو منظر این موضوع را بررسی کنیم:

 • وقتی در مورد انتخاب بهترین رشته‌ برای مهاجرت به انگلیس صحبت می‌کنیم، بحث کیفیت سیستم آموزشی نیز مطرح می‌شود. برخی از رشته‌ها از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به رشته‌های دیگر برخوردار هستند. در نتیجه وقتی شما برای تحصیل در این رشته‌ها وارد کشور انگلیس شوید، مدرکی که به دست می‌آورید در کل جهان اعتبار بالایی دارد و در نتیجه برای ادامه تحصیل در مقاطع و یا پیدا کردن کار در کشور‌های دیگر، شرایط بسیار‌ ایده‌آلی برای شما فراهم می‌گردد.
 • از طرف دیگر باید بازار کار مربوط به رشته‌ها را نیز در نظر بگیرید. در واقع یک بعد دیگر در زمینه انتخاب بهترین رشته‌ برای مهاجرت به انگلیس، بحث بازار کار در این کشور می‌باشد. برخی از رشته‌ها بسیار پول‌ساز هستند و برخی دیگر جز مشاغل مورد نیاز در انگلستان به حساب می‌آیند. پس اگر می‌خواهید بعد از اتمام تحصیلات در کشور انگلیس مشغول به کار شوید؛ کاری پردرآمد داشته باشید و سریعاً اقامت این کشور را به دست بیاورید، انتخاب بهترین رشته ‌ها برای مهاجرت به انگلیس اهمیت زیادی دارد.

معرفی بهترین رشته ‌های تحصیلی برای مهاجرت به انگلیس

کشور انگلستان به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها در زمینه تحصیلات دانشگاهی و همچنین دوران مدرسه شناخته شده است. اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس هستید و می‌خواهید بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به انگلیس را انتخاب نمایید، باید به سراغ یکی از رشته‌های زیر بروید:

مدیریت کسب و کار و مدیریت

این رشته‌ها در گروه رشته‌های پر تقاضا در کشور انگلیس به حساب می‌آیند. به همین دلیل وقتی فارغ‌التحصیل شوید، بازار کار فوق‌العاده عالی برای شما فراهم خواهد شد. میزان درآمد تقریبی این رشته در طول سال، ۴۷ هزار پوند می‌باشد.

تجزیه و تحلیل کسب و کار

در صورتی که شما این رشته را برای تحصیل در انگلستان انتخاب کردید، بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانید در سازمان‌های دولتی و خصوصی استخدام شوید. هدف از این رشته، ارزیابی عملکرد سازمان‌ها می‌باشد. میزان درآمد شما در رشته تجزیه تحلیل کسب و کار در طول سال، تقریبا ۴۷ هزار پوند برآورد شده است.

علوم کامپیوتر

یکی دیگر از بهترین رشته‌ها در کشور انگلیس که در همه زمینه‌ها کاربرد دارد، علوم کامپیوتر است. بنابراین فرصت شغلی بسیار بی‌نظیری در رشته علوم کامپیوتر در کشور انگلستان برای شما فراهم می‌شود. شما تقریباً در تمامی مشاغل می‌توانید ورود کنید و از تخصص خود برای مدیریت امور بهره‌مند شوید. درآمد تقریبی شما در طول سال، ۳۵ هزار پوند می‌باشد.

مهاجرت به انگلیس

رشته پزشکی

با توجه به اینکه در دانشگاه‌های کشور انگلستان اساتید برتر جهان تدریس را در رشته پزشکی انجام می‌دهند، بنابراین شما از مهارت‌های علمی و عملی بالایی در حوزه تخصصی خود برخوردار خواهید شد. پس وقتی فارغ‌التحصیل شدید هم می‌توانید در کشور انگلیس کار خود را آغاز کنید و هم می‌توانید به کشور‌های دیگر بروید. چون فارغ‌التحصیل انگلیس شده‌اید، بازار کار برای شما بسیار‌ ایده‌آل خواهد بود. رشته‌های فیزیوتراپی، دندانپزشکی، داروسازی و بینایی‌سنجی از جمله رشته‌های پرطرفدار در انگلستان هستند. براساس تخصص شما، درآمد تقریبی در طول سال حدود ۴۰ تا ۹۰ هزار پوند خواهد بود.

امور مالی، تجارت بین‌الملل و حسابداری

اگر می‌خواهید آینده شغلی ‌ایده‌آلی در کشور انگلیس داشته باشید، می‌توانید در رشته‌های مربوط به امور مالی و حسابرسی نیز ورود کنید. البته بحث علاقه‌مندی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید به حسابداری و تجزیه و تحلیل داده‌ها علاقمند باشید. براساس اینکه شما چه مدرک تحصیلی دارید و در کدام یک از گرایش‌های امور مالی وارد شده‌اید، درآمد تقریبی شما در طول سال ۴۰ هزار پوند می‌باشد.

رشته حقوق

نظام آموزشی پیشرفته‌ای برای رشته حقوق در کشور انگلستان در پیش گرفته شده است. به همین دلیل افراد فارغ‌التحصیل در رشته حقوق جایگاه بالایی در سطح جهانی دارند و برای کار هیچ محدودیتی برای آن‌ها ایجاد نمی‌شود. افرادی که در این حوزه تحصیل می‌کنند براساس رشته و همچنین مقطع تحصیلی، درآمدی بین ۲۰ تا ۷۰ هزار پوند در سال خواهند داشت.

معرفی بهترین رشته‌ پول ساز برای مهاجرت به انگلیس

همانگونه که گفتیم در انتخاب رشته جهت تحصیل شما باید درآمد و آینده شغلی خود را نیز در نظر بگیرید. یا ممکن است شما در رشته‌ای تخصص دارید و اکنون به دنبال کار در کشور انگلیس می‌گردید. به هر حال باید بدانید کدام یک از رشته‌ها در کشور انگلستان پول‌ساز هستند. این رشته‌ها عبارتند از:

 • گرایش‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، علوم کامپیوتر
 • فیزیک و نجوم
 • اقتصاد
 • ریاضی
 • رشته‌های مهندسی
 • معماری
 • حقوق
 • مدیریت کسب و کار
 • علوم سیاسی

اگر می‌خواهید بعد از فارغ التحصیلی، در کشور انگلستان بمانید؛ مشغول به کار شوید و هیچ دغدغه‌ای برای آینده شغلی خود نداشته باشید، قطعاً انتخاب این رشته‌ها به نفع شما خواهد بود.

در پایان

افرادی که به فکر مهاجرت تحصیلی به انگلستان هستند باید با دقت بیشتری در انتخاب رشته عمل کنند. انتخاب رشته‌های پول‌ساز بخصوص رشته‌های مربوط به مشاغل مورد نیاز، آینده کاری شما را تضمین می‌کند. پس بعد از فارغ التحصیلی، شما سریعاً می‌توانید وارد بازار کار شوید و در کوتاه مدت اقامت کشور انگلیس را به دست بیاورید. گروه چاوش مهاجر در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در انتخاب رشته و دریافت ویزای تحصیلی کمک کنند. حتی اگر تخصصی دارید و به دنبال پیدا کردن کار در کشور انگلیس هستید، باز هم ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *